Svatba v zahraničí bez rodiny

3
3.7.20 12:22

Svatba v zahraničí bez rodiny

Krásný den holky,

chtěla bych se zeptat na Váš názor. Věc se má tak, že po několika letech vztahu plánujeme svatbu. Ani jeden z nás ale nestojí o klasickou svatbu, která zahrnuje všechny ty náročné přípravy, dekorace, plno hostů na svatbě a celkově ten stres okolo toho, aby vše dopadlo dobře, aby se hosti cítili dobře, stoly plné jídla, tradice, atd. Samozřejmě, že tohle nikomu neberu a chápu, že spousta z Vás vidí podstatu svatby právě v tom, že bude v okruhu své rodiny a přátel a užijete si to.

U nás je to komplikované, protože jak moji rodiče, tak rodiče od přítele jsou rozvedení a zrovna moc dobře spolu nevycházejí. Já nemám dobrý vztah s otcem, přítel také se svým otcem nevychází. Na svatbě je určitě nechceme, protože by to neskončilo dobře. Zároveň rodiče od našich otců (naše prarodiče) tam nechceme taky, protože se navzájem všichni pomlouvají a doslova se navzájem nemůžou vystát. Oproti tomu, moje maminka a přítelova maminka spolu vycházejí pěkně, tak samo jejich rodiče. Bylo by ale blbé na svatbu pozvat jen určité osoby z našich rodin a tak jsme se rozhodli, že když nepozveme všechny, nepozveme nikoho a svatbu si zařídíme v zahraničí jen se dvěma svědky. Teď mě možná hodně z Vás odsoudí, ale v tomhle už máme jasno.

Jediné, co nás trápí je, jak to řekneme rodinám. Vím, že kdybychom tohle řekli mé budoucí švagrové nebo tchýni, tak by to nepobrali, protože ony dvě jsou právě zastánkyně klasické svatby. Přítelova maminka se před pár lety brala na radnici, fotky měli focené jen mobilem a všechny peníze dali do jídla pro hosty. Což je pro mě naprosto nepředstavitelná představa. Její prioritou bylo, aby se hosti měli skvěle. Já si zase myslím, že svatba je o těch dvou, je to jejich den..

A teď se dostávám k tomu, na co se tady chci zeptat. Je lepší jim ještě před svatbou říct, jak to máme naplánované a nebo se odjet vzít a po líbánkách jim to vše říct a pak to jen oslavit v okruhu nejbližších třeba na zahradě? A máte někdo zkušenost s tím, že rodiče nebyli na svatbě? Nevyčítali Vám to pak?

Děkuji všem za odpovědi.
Mějte krásný víkend!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1846
3.7.20 12:29

Já se vdávala 14 dní zpět---vzhledem k tomu že korona a ted jsem už v 9 měsíci jsme se rozhodli pozvat jen ty nejbližší bylo nás celkem 13…s mými rodiči nevycházím, tak jsem je nezvala. pozvali jsme jen ty které jsme chtěli na svatbě mít. Muž pozval mamku taťku sestru a bratra a já taky..Všichni měli přísný zákaz cokoliv komukoliv říci. Navíc maminka od manžela má jen jeho takže úplně potajnu by jí to bylo určitě líto, to jsme jí nemohli udělat. Nikdo nic neřekl všichni byli spokojení, dobře jsme se najedli, den byl v klidu, zaplatili jsme fotografa a máme ůchvatné fotky. Oběd i raut v restauraci…udělali jsme to proto že od žádosti o ruku uběhly do svatby jen 4 týdny a víc by se zařídit nestihlo..Navíc já v 8 měsíci jsem byla ráda že jsem…Navíc já i v případě veké svatby bych pozvala 8 hostů…víc prostě nemám…a od muže by to bylo minimálně 70… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63292
3.7.20 12:32

My meli svatbu na Mauriciu, my dva a svedci, oznamili jsme to rodine predem, vse v pohode a klidu, fakt nam to nikdo nevycital :) ale u nas na svatby nikdo neni. Vzpominame na to stale, bylo to prekrasne :-) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
3.7.20 12:33

My neměli klasickou svatbu a nějak to všichni rozdýchali i když nadšení nebyli. Za mne to bylo super - když jsem se rozhodli, tak za 3 týdny byl termín, moc pěkná sála, pak jenom večeře s pár nejbližšími. Ráno jsme si s manželem šli na hezkou romantickou snídani do kavárny ve dvou :). Žádný vopruz, prostě pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
3.7.20 12:36

@Ufinka87 Ahoj :)
Děkuji za tvojí reakci. Pochopila jsem tvůj příspěvek tak, že určitá část vaší rodiny neví, že jste manželé? A pokud ano, chystáte se jim to říct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5261
3.7.20 12:38

Myslím si, že se ti tady sejde většina reakcí ve smyslu „je to váš den, udělejte si to tak, jak chcete vy“. Ale za sebe ti můžu říct, že by mi to jako mamince bylo fakt hodně líto. Snažila bych se to nedat na sobě znát, respektovat vaše rozhodnutí a nekazit dceři radost, ale možná i slzička by mi pak potajmu ukápla :oops: Líbí se mi ta varianta, co psala @Ufinka87, jde to udělat i v klidu a jen s těmi, co tam fakt chcete, proč by ne? Ale já jsem asi ten typ, co tvá tchyně a švagrová, svatby miluju a vždycky pokládám za čest, když jsem pozvaná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
3.7.20 13:06

My máme svatbu příští týden s 60 lidma, ale nejradši bych se na to vy**ala a vzala se taky někde v teple. Neudělám to, protože je jednak všechno domluvené a navíc by to rodině bylo určitě líto. U nás ale naštěstí všichni se všema vychází.

Být vámi když uz, tak bych jim to oznámila až po svatbě, jinak vám do toho stejně budou kecat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
3.7.20 13:09

Se svojí maminkou jsem vždy vycházela velmi dobře a ve Všech mých rozhodnutích mne podpořila ať už s nimi souhlasila nebo ne. ALE jediné co řekla, že by mi „neodpustila“, bylo kdyby nebyla pozvaná na svatbu. Jaká je ta tvoje to musíš vědět sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
318
3.7.20 13:13

A ještě dodám, že jsme měli mezi blízkými svatbu v cizině u moře. Chápu, že chtěli svatbu dle svých představ a rozhodně nás neurazilo, že jsme nebyli pozváni. Co nás ale mrzelo, že nám to sdělili až po obřadu. Připadala jsem si jako vyžírka, která kdyby to věděla dřív tak by se nějak vnutila. Ráda bych jim popřála a koupila třeba dárek, ale jaksi měsíc po svatbě už mne to nepřišlo vhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
3.7.20 13:17

@Bella13 Tak jasný, že když se to dozvíte měsíc po svatbě a ještě náhodou, tak je to blbě. Ale zakladatelka může natisknout třeba oznámení " x a x oznamují, že se dne… vzali…" a rozdat hned po svatbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27947
3.7.20 13:19

Osobně neuznávám teorii, že „svatba je o těch dvou“. Pro mne je svatba rodinná událost a je to pro mne i způsob, jak rodičům poděkovat.

Pokdu oba pocházíte z takových neuspořádaných poměrů, tak dejme tomu…
Ale u normálních rodin, kde se mají lidé rádi a pomáhají si, je to pro mne prasárna. Vůči rodičům a dukaz, že vychpovali pěkného sobečka. :nevim:

U všech lidí, co znám a rodičům to udělali, je to jejich rodčům líto, i když se snaží být stateční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27947
3.7.20 13:22
@Esmen11 píše:
Krásný den holky,

chtěla bych se zeptat na Váš názor. Věc se má tak, že po několika letech vztahu plánujeme svatbu. Ani jeden z nás ale nestojí o klasickou svatbu, která zahrnuje všechny ty náročné přípravy, dekorace, plno hostů na svatbě a celkově ten stres okolo toho, aby vše dopadlo dobře, aby se hosti cítili dobře, stoly plné jídla, tradice, atd. Samozřejmě, že tohle nikomu neberu a chápu, že spousta z Vás vidí podstatu svatby právě v tom, že bude v okruhu své rodiny a přátel a užijete si to.

U nás je to komplikované, protože jak moji rodiče, tak rodiče od přítele jsou rozvedení a zrovna moc dobře spolu nevycházejí. Já nemám dobrý vztah s otcem, přítel také se svým otcem nevychází. Na svatbě je určitě nechceme, protože by to neskončilo dobře. Zároveň rodiče od našich otců (naše prarodiče) tam nechceme taky, protože se navzájem všichni pomlouvají a doslova se navzájem nemůžou vystát. Oproti tomu, moje maminka a přítelova maminka spolu vycházejí pěkně, tak samo jejich rodiče. Bylo by ale blbé na svatbu pozvat jen určité osoby z našich rodin a tak jsme se rozhodli, že když nepozveme všechny, nepozveme nikoho a svatbu si zařídíme v zahraničí jen se dvěma svědky. Teď mě možná hodně z Vás odsoudí, ale v tomhle už máme jasno.

Jediné, co nás trápí je, jak to řekneme rodinám. Vím, že kdybychom tohle řekli mé budoucí švagrové nebo tchýni, tak by to nepobrali, protože ony dvě jsou právě zastánkyně klasické svatby. Přítelova maminka se před pár lety brala na radnici, fotky měli focené jen mobilem a všechny peníze dali do jídla pro hosty. Což je pro mě naprosto nepředstavitelná představa. Její prioritou bylo, aby se hosti měli skvěle. Já si zase myslím, že svatba je o těch dvou, je to jejich den..

A teď se dostávám k tomu, na co se tady chci zeptat. Je lepší jim ještě před svatbou říct, jak to máme naplánované a nebo se odjet vzít a po líbánkách jim to vše říct a pak to jen oslavit v okruhu nejbližších třeba na zahradě? A máte někdo zkušenost s tím, že rodiče nebyli na svatbě? Nevyčítali Vám to pak?

Děkuji všem za odpovědi.
Mějte krásný víkend!

Nejlepší by ve vašem případě bylo normálně si zajít na úřad s tím „rodinným kruhem“, který bys jinak pozvala na tu zahradu jak píšeš. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
3.7.20 13:24
@Esmen11 píše:
Krásný den holky,

Děkuji všem za odpovědi.
Mějte krásný víkend!

Ahoj, zakládala jsem tu podobnou diskuzi, tak se připrav na případné osočení ze sobeckosti :mrgreen:. My to řekli předem, nevím proč, ale nechtělo se mi to tajit. Nějaké nesouhlasné obličeje nebo komentáře jsem ignorovala, případně dodala, že oni si též mohou svou svatbu zorganizovat, jak chtějí oni, a já to nekomentuju, že hry typu “poznej nevěstu podle zadku” je pro mě vrchol nudy a trapnosti :lol:. A byl klid :mrgreen:. Po návratu jsme si zarezervovali terasu restaurace a tam udělali mejdan pro kamarády a rodinu (ti stejně přišli víceméně jen z mé strany a manželův táta a brácha).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27947
3.7.20 13:30
@yocheved píše:
Po návratu jsme si zarezervovali terasu restaurace a tam udělali mejdan pro kamarády a rodinu (ti stejně přišli víceméně jen z mé strany a manželův táta a brácha).

Takže na své skutečné svatbě jste je nechtěli, tak jste udělali alespoň cenu útěchy…

To už je fakt lepší nedělat nic :,( Mně kdyby dítě řeklo, mami, na své svatbě tě nechci, ale za čtrnáct dní se najíš… Tak bych mu řekla, že mi o žádné jídlo nejde, že chci být na jeho svatbě a klidně si přinesu chleba se šunkou v balíčku.

Naprosto chápu, že někdo nechce na svatbě nějaké vyžírky, že nechce dělat velkou oslavu, všechno… Ale nemít tam rodiče, prarodiče a sourozence, pokud rodina funguje, to mi prostě hlava nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7943
3.7.20 13:36

Teta (taty sestra) se podruhe vdala takhle a tatovi o tom par dni pote poslala smsku. Je to jeji jediny zijici pribuzny (uz i v te dobe, vyjma jejich deti) a nemluvi s ni vubec asi 2 roky? Jakoze vubec. Ted uz je to v pohode, ale fakt to trvalo, strasne moc ho to mrzelo.. takze ja chapu, ze to chcete nejak a mate na to pravo, ale pocitejte s tim, ze nekteri lide si to vezmou osobne a bude z toho mrzeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama