Svatba ve dvou s úředními svědky, nebo hostina pro 40 lidí?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 08:12

svatba ve dvou s úředními svědky

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se svatbou pouze ve dvou.
Jsme zasnoubení a máme tříměsíční miminko a přemýšlíme, jak se svatbou. Máme dvě možnosti:1. svatba kolem 40 lidí-obrad, oběd, večer raut a ubytování do druhého dne se snídaní. 2. vzít se jen my pravděpodobně se svědky „z radnice“ ( prý se to tak dá dohodnout), nemáme společné kamarády, jsme původně každý odjinud, kdybychom se rozhodli pro tu první variantu, tak by mně šla za svědka kamarádka a přítelovi bratr, ale kdybychom se chtěli vzít jen my, ani mě nenapadá, kdo by nám šel za svědky, abychom tam neměli dva lidi, co se mezi sebou vůbec neznají, když bychom šli pak na oběd jen ve čtyřech…
Po svatbě jen poslat všem oznámení, že jsme byli oddaní…

Nemůžeme se rozhodnout, na jednu stranu bych tam rodinu chtěla, ale na druhou se nám to nechce organizovat i s tím ubytováním pro tolik lidí ( jinak to nejde, bydlí každý v úplně jiném místě) a i si říkáme, jestli není rozumnější ty peníze spíš šetřit nebo využít jinde…zase se ale bojím, aby nám to nebylo později líto, kdybychom šli jen ve dvou…měl jste to někdo tak? Nelitovala jste později?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28756
22.1.22 08:34

A nejde nějaký kompromis mezi? My to třeba měli jen s rodinou jakože za svědky šli sourozenci (v tvém případě by teda šla blízká kamarádka) a přišli rodiče, dohromady cca 10 lidí, po obřadu sme si dali oběd a hotovo. Kdo vám bude během obřadu hlídat mimco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1172
22.1.22 08:37

Nic proti svatbe jen se svedky, jen si to ujasnete s rodici pokud mate dobre vztahy. Vysvetlit proc a jak, pripadne se zeptat jestli by tam chteli byt, rodice u obradu vetsinou byt chteji. Nic o nich nepises, tak tezmo rict jak to mate. Abys pak neresila ne ze vam to bude lito, ale ze pro tchyni (dosad si koho chces) jsi nepritel cislo 1, kdyz jste je nepozvali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 08:43

@Kriss Tina Právě, že by nás bylo přes 30, když pozveme jen rodiče a sourozence s rodinami ( jsme oba ze 3 dětí a všichni už mají partnery a děti…). Jen s rodiči, že by nás bylo 6, to se nám moc nechce…buď všichni nebo nikdo…a jinak to právě taky nevím, kdyby jsme šli jen ve dvou, co s malým… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
267
22.1.22 08:50

My jsme meli na zamku ve 4, svedky jsme melo sve kamarady. Rodine to nevadilo, pochopili to a to mame nadstandardní vztahy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
22.1.22 08:59

Záleží, jak to máte nastavené vy a vaši rodiče, s těmi bych se taky dohodla předem. My jsme měli obřad pouze se svědky a ani po dvaceti letech nelitujeme. Manžel je z rodiny, kde si na žádné velké akce ani oslavy nepotrpí a u nás se to taky příliš neprožívalo. Já jsem od dětství neměla sen o velké svatbě, nikdy mě to nelákalo, spíš děsilo :mrgreen: Rodiče to dopředu věděly, nevadilo jim to a ani zpětně nám to nikdy nevyčítaly. Kdybych se měla rozhodnout znovu, tak jsem pro stejný model.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 09:01

My se brali krátce před porodem prvního potomka a měli jsme jen ty 2 svědky. Pozvali jsme (i na km) vzdalenější známé (ja spolubydlící z intru, manžel známého z kurzu), bez návaznosti na bližší komunitu a bližší okruh známých a přátel, že se s nimi alespoň po delší době uvidíme a aby nehrozilo prozrazení, či se necítil někdo bližší dotčený.
Miminko bych dala třeba do šátku, to může vypadat i moc hezky, par svatebních fitek takhle s miminkem už jsem viděla, šátek, aby zapadl a ladil, se nějaký vhodný si lze půjčit třeba v regio skupině-komunitě. Jinak nám svatbu dokumentoval jeden ze svědků, takže jistě svědkům lze přidělit i funkce navíc :wink:. Dobré vztahy v rodině nám to nijak nenarušilo a nelituji, že jsme si svatbu zařídili podle sebe, v opačném případě hrozilo, že se totiž kvůli tomu všemu nevezmeme vůbec a takhle už jsme 17let svoji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
10782
22.1.22 09:11

Upřímně nechápu, proč byste s cizími svědky měli šaškovat na obědě, proč byste vůbec při svatbě ve dvou měli šaškovat na obědě. Pokud máte svatbu ve dvou, tak to není slavnostní událost a jakákoli oslava je mimo mísu.
Probrala bych to s rodiči, já bych to dětem neodpustila, nikdy.
Kompromis existuje, radnice, oběd a konec. My to tak měli, rodiče, prarodiče, moje sestřenice a sourozenci.
Ano, bylo nás asi 15, to je méně než vás, ale nejdůlěžitější je obřad, pak oběd a to nevyžaduje téměř žádnou organizaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
22.1.22 09:27

Já požadovala úřední svědky. Nechtěla jsem nikoho otravovat a bylo mi řečeno, že tam od toho na úřadě nejsou. Ale moje známá to měla bez problémů, ale v jiném kraji. Takže asi záleží úřad od úřadu jaké mají možnosti a jestli se jim chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6348
22.1.22 10:35

My měli svědky z radnice, jak jsme jim ozvláštnili den :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
22.1.22 11:17

Svatba není jen Ano a podepsaný papír, je to zásadní životní událost. Chápu, že někdo nechce klasiku se vším všudy a dá přednost klidnému pojetí, ale pokud máte s rodiči dobré vztahy, alespoň oni by tam být měli, stejně jako svědci, které by měl tvořit někdo, koho máte opravdu rádi a je vám velmi blízký. Protože pokud nejste sebejistě přesvědčeni o tom, že se chcete vzít jen vy dva, (a to se zdá, že nejste) může vás časem toto rozhodnutí mrzet. Tak to vidím já. Kdyby mě moje děti nepozvaly na obřad, tak by mě to bylo líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
22.1.22 11:30

Měli jsme svatbu jen se svědky a dětmi, pak si šli sednout na oběd a nelituji toho :andel: Byl to nás den a patřičné jsme si ho užili i tak, výsledek to má stejný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
22.1.22 14:17

Chtěli jsme svatbu jen 2+2, když jsme to oznamovali, má matka se ptala, jestli se může přijít podívat, můj otec šel nakonec taky, tchyně chtěla taky. Bylo nám to jedno. Jediný, kdo způsob svatby špatně rozdýchával, byla tchyně. Byla jsem v 8. měsíci, na sobě tyrkysové šaty, kytku jsem nechtěla, prstýnky jsme nejdřív nechtěli, pak jsme v supermarketu koupili 2 z chir. oceli asi za 1.000,–
Neříkám, že jsem někdy nemyslela na větší svatbu, ale takhle je to správně…peníze jsme dali do rekonstrukce bytu a navíc naše rodiny jsou tragédie. Manželovi rodiče se nesnáší (rozvedení), mí rodiče se nesnáší (rozvedení), můj bratr se navíc nesnese s přítelem matky… takže kazit si tímhle fajn den - ne, děkuji. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marina28
4.2.22 22:58
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost se svatbou pouze ve dvou.
Jsme zasnoubení a máme tříměsíční miminko a přemýšlíme, jak se svatbou. Máme dvě možnosti:1. svatba kolem 40 lidí-obrad, oběd, večer raut a ubytování do druhého dne se snídaní. 2. vzít se jen my pravděpodobně se svědky „z radnice“ ( prý se to tak dá dohodnout), nemáme společné kamarády, jsme původně každý odjinud, kdybychom se rozhodli pro tu první variantu, tak by mně šla za svědka kamarádka a přítelovi bratr, ale kdybychom se chtěli vzít jen my, ani mě nenapadá, kdo by nám šel za svědky, abychom tam neměli dva lidi, co se mezi sebou vůbec neznají, když bychom šli pak na oběd jen ve čtyřech…
Po svatbě jen poslat všem oznámení, že jsme byli oddaní…Nemůžeme se rozhodnout, na jednu stranu bych tam rodinu chtěla, ale na druhou se nám to nechce organizovat i s tím ubytováním pro tolik lidí ( jinak to nejde, bydlí každý v úplně jiném místě) a i si říkáme, jestli není rozumnější ty peníze spíš šetřit nebo využít jinde…zase se ale bojím, aby nám to nebylo později líto, kdybychom šli jen ve dvou…měl jste to někdo tak? Nelitovala jste později?

Ja svatby nemam rada, takze nejlepsi svatba byla, kde jsme byli jen ve ctyrech (ja jako svedek) - vsichni jsme pratele; zadna kytka, zadna hudba, meli jsme barevne letni obleceni a pani oddavajici to absolutne nedavala, byla uplne nakrkla a absolutne proti😂 🤦‍♀️

Pak se udelala na zahrade oslava pro pratele a rodinu a bylo to super.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat