Svatba venku - jak na to?

84
21.5.20 10:33

Svatba venku - jak na to?

Hezký den všem,

vím, že to půjde určitě dohledat, ale píšu sem, protože máme málo času, tak abych si udělala rychlý obrázek. Rozhodli jsme se s partnerem, že chceme ještě stihnout svatbu do narození druhého potomka (v srpnu). Vzít bychom se chtěli v úplně jiném (menším) městě a kraji, než žijeme, protože tam máme pěkné vzpomínky a máme to tam rádi. Volala jsem na místní matriku a paní tam kupodivu i takto narychlo ještě měla termín - zhruba v půlce července. Chtěli bychom jen malou svatbu se svědky.

Dnes ráno jsem paní z matriky potvrzovala po telefonu, že je pro nás termín ok. A zeptala jsem se, jestli by se případně svatba mohla odehrát někde v okolí venku. Paní mi odpověděla, že mají k dispozici pouze prostory místní radnice. Je mi to takové divné, že není jiná možnost. Lidé se přeci berou všude možně. Je možné tedy nějak zařídit ten obřad někde venku, např. před místní malou kapličkou, a jestli ano, tak co je k tomu potřeba?

Děkuju moc za rady a zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20290
21.5.20 10:38

U nás to šlo, zaplatíš poplatek za změnu místa obřadu a v pohodě. Jen to muselo být v působnosti té dané matriky. Nakonec jsme si vybrali statek, kde se svatby normálně konají. Takže tam měli i uloženou adresu. Otázka ovšem je, jak to mají z kapacitně. Jestli třeba v tom termínu už nemají skoro plno a oddávající s matrikářkou by už nikam nezvládli dojet. Ale vím, že třeba v létě je u nás nějakou část obřadní síň zavřená a počítají s tím, že většina lidí chce svatbu někde venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
21.5.20 10:53

@Rhoda my jsme se taky brali venku. Jedinou podmínkou bylo, aby tam byl stolek ( na knihu, podpisy). Ale asi jsme byli ten den jediný, kdo se bral( malé městečko).
U vás samozřejmě může být problém, že pokud mají svateb vice, tak se nestihnou nikam přemístit. Mají na každého vyhraněný čas a s přesunem se to možná nestihne. Zkus ji ještě zavolat, řekni jí místo a uvidíš, co ona na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22459
21.5.20 11:06

Ona tím spíše myslela, že oni mají jen vnitřní prostory. U nás matrika nabízí sňatek v obřadní síni a v přilehlém parku. Pokud chce někdo jinde, musí si to na místě zorganizovat sám dle požadavků matriky a pak se s matrikou domluvit, aby tam přijeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
21.5.20 11:07

Každé město tomu není nakloněno, my se taky brali venku a museli nám udělit výjimku a museli jsme za to zaplatit poplatek. Je to na každé matrice, zda to schválí. Ségře to třeba ve městě, kde se chtěli brát, nepovolili. Museli se vzít v obřadní síni města, protože nikde jinde neoddávají a výjimky nepovolují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 11:57

Vše jsme měli na jednom místě, obřad, hostinu, ubytování.
Měli jsme obřad u hotelu na zahradě.
V dané obci nebydlíme (ani k ní nijak nespadáme).

Bylo potřeba dojít na matriku, domluvit si termín a požádat o obřad mimo radnici.
Chtěli poplatek za nás, že nejsme „spádoví“ a za změnu místa, už si nepamatuju přesně, ale kolik to bylo, ale asi 1 nebo 2 tisíce.

Oddávající a matrikářka přijely k hotelu, proběhl obřad a zase odjely.

Hotel je na svatby zvyklý, takže bylo vše nachystáno a úřednice taky věděly do čeho jdou, nebyly tam prvně :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
19897
21.5.20 12:03
@Rhoda píše:
Hezký den všem,

vím, že to půjde určitě dohledat, ale píšu sem, protože máme málo času, tak abych si udělala rychlý obrázek. Rozhodli jsme se s partnerem, že chceme ještě stihnout svatbu do narození druhého potomka (v srpnu). Vzít bychom se chtěli v úplně jiném (menším) městě a kraji, než žijeme, protože tam máme pěkné vzpomínky a máme to tam rádi. Volala jsem na místní matriku a paní tam kupodivu i takto narychlo ještě měla termín - zhruba v půlce července. Chtěli bychom jen malou svatbu se svědky.

Dnes ráno jsem paní z matriky potvrzovala po telefonu, že je pro nás termín ok. A zeptala jsem se, jestli by se případně svatba mohla odehrát někde v okolí venku. Paní mi odpověděla, že mají k dispozici pouze prostory místní radnice. Je mi to takové divné, že není jiná možnost. Lidé se přeci berou všude možně. Je možné tedy nějak zařídit ten obřad někde venku, např. před místní malou kapličkou, a jestli ano, tak co je k tomu potřeba?

Děkuju moc za rady a zkušenosti :)

Oslovte unitare nebo apoštoli, ty za drobný peníz cca 2000 přijedou kamkoliv a v kolik chcete hodin, věřící být nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
21.5.20 12:43

Dá se i mimo urad, my to tak meli. Byl to teda boj, protože matrika vypsala termín až v březnu (měli jsme svatbu v cervenci) a jeste nam dělali problém s časem. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
21.5.20 12:44

A poplatek jsme taky nějaký platili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
21.5.20 12:45
@Bubla Bůčková píše:
Oslovte unitare nebo apoštoli, ty za drobný peníz cca 2000 přijedou kamkoliv a v kolik chcete hodin, věřící být nemusíte.

Ty jo, to by mne osobně vadilo, kdyby me oddával někdo z církve. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19897
21.5.20 12:48
@Wani píše:
Ty jo, to by mne osobně vadilo, kdyby me oddával někdo z církve. :think:
:nevim: unitari jsou taková komunita a o bohu nepadne ani slovo. Starosta komunista by ti nevadil?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
21.5.20 12:50
@Bubla Bůčková píše: :nevim: unitari jsou taková komunita a o bohu nepadne ani slovo. Starosta komunista by ti nevadil?

A v čem přijedou na obřad? Vadil, moje dodávající komunistka nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19897
21.5.20 12:55
@Wani píše:
A v čem přijedou na obřad? Vadil, moje dodávající komunistka nebyla.

V obleku. Tak buď chceš místo, čas nebo zkousnes duchovního :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
21.5.20 13:58
@Bubla Bůčková píše:

Děkuju moc za tip. Přesně na tohle jsem se ještě chtěla zeptat, jestli by to šlo řešit přes duchovní z nějaké církve. To by nám nevadilo. A když oddává ten duchovní, tak musí tam být ještě někdo z úřadu (ta matrikářka), nebo stačí jen ten duchovní?
Já vše řeším na poslední chvíli a pak to takhle dopadá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
21.5.20 15:41
@Rhoda píše:
Děkuju moc za tip. Přesně na tohle jsem se ještě chtěla zeptat, jestli by to šlo řešit přes duchovní z nějaké církve. To by nám nevadilo. A když oddává ten duchovní, tak musí tam být ještě někdo z úřadu (ta matrikářka), nebo stačí jen ten duchovní?
Já vše řeším na poslední chvíli a pak to takhle dopadá :lol:

Hele zeptej se ještě na tom úřadě, jak to paní myslela. Jestli vůbec nejezdí nebo jak to u nich funguje. Vždyť to zadarmo nedělají. Tak třeba se domluvíte na kompromisu. U nás myslím chtěli jen stolek a přijeli asi o 15 min dřív, vybrali doklady a potom hned vyzmizli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat