Svatba za této situace?

Anonymní
15.12.19 18:42

Svatba za této situace?

Dobrý večer,
jsem v naprostém rozčarování a zmatení ze vztahu a ze svého partnera. Žijeme spolu přes 6 let, mně ke 26 a jemu 33. V poslední době jsme se začali bavit o svatbě a založení rodiny, jsme spolu dlouho a podle mě už je načase se nějak posunout. Přítel už by děti také chtěl, ale na pilu nějak netlačí. Svatbu nikdy nechtěl, nebo jí spíš jak říká, nepotřebuje. Já naopak nechci děti bez svatby, je to pro mě důležité. Tajně jsem doufala už mnohokrát, že mě požádá o ruku, ale nic. Narovinu jsem se tedy zeptala, jak to tedy do budoucna plánuje, řekla jsem mu své pocity a proč je to pro mě důležité, rodinu bych si už moc přála. Jeho reakce mě uzemnila. Žádat mě nebude, svatbu ať si zařídím sama, že prej on nic dělat pro to rozhodně nebude a že to hold nějak přežije, když na tom trvám 8o Celá se třesu a za takovou cenu svatbu nechci. Nikdy by mě nenapadlo ho do toho nutit, spíš si říkám, jestli jsem pro něj vůbec důležitá…
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11228
15.12.19 18:45

Jakože potřebuješ nutně pokleknutí na koleno :roll:? je ochotný si tě vzít, přestože o to nestojí, ty si to můžeš zařídit bez keců - co by za to jiný daly ;) ymýšláš píč+viny, tam kde nejsou…no, nebo se s ním rozejdi a jdi si hledat štěstí jinam :*.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
15.12.19 18:46

Netlač ho do ničeho, ani si nic nezarizuj sama, jednou se to může otočit proti tobě. Pokud nenajdete kompromis, tak nevím jak bys to chtěla řešit, když chceš děti jen do manželství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
15.12.19 18:48

Hm, takže to přežije, pokud na tom trváš. No jo, ale když tohle řekne, tak ti sebere veškerou chutˇse do něčeho vůbec pouštět. Já ti nevím, asi bych to nechala uležet a zatím nic nepodnikala. On ví, že děti bez svatby nechceš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
15.12.19 18:48

Zařid svatbu na na úřadě pro malou skupinu lidí a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
15.12.19 18:51

Však zajděte na radnici a dobrý.. nedivím se mu, že nechce svatbu, mnohdy je to jen divadlo pro ostatní a zbytečný stres (neříkám, že to je takhle vždy) ale třeba má z toho obavy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
968
15.12.19 18:53

Musim se smat tem radam, at tedy jdes a svatbu zaridis. To nemate zadnou hrdost? Prosim te, hlavne to nedelej. Pokud zijes s muzem, kteremu nestojis za blbej krouzek a jednu oficialni zadost, tak se s tim bud smir nebo odejdi. Hlavne, proboha, nerod deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 18:53

Otázka je jestli nechce svatbu jako ten den kdy musí tančit, předvádět se v saku. Nebo se nechce ženit. Z toho co píšeš nechce to divadýlko. Tak se domluvte na malé svatbě. Svědkové mohou být sourozenci a rodiče. Pak oběd nebo jestli rádi grilujete tak grilování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 18:56

Celkem ho chápu, taky jsem nikdy moc nestála o svatbu, ale o manželství ano, to je pro mě mnohem důležitější. Když jsme se rozhodli, že chceme mít dítě, manžel ho chtěl víc než já, tak já si k tomu stanovila podmínku svatby. On se do ní nehnal, jednu už měl za sebou. Zkrátka když jsem otěhotněla, tak jsme se vzali. Jen se svědky, žádná pohádková žádost o ruku, i když prsten jsem dostala, ale netrvala na něm, žádná obří svatba. On souhlasil, že si tě vezme, jen to neprožívá, nevidím na tom nic špatného. Řešíš kraviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.12.19 19:01

Můj to má stejně, vím to taky od začátku :nevim: prstýnek jsem dostala abych byla zticha než že by fakt chtěl svatbu :lol: a budu to taky zařizovat já jen někde na úřadě, bez nikoho, pak oběd a domů :mrgreen: ale my už máme děti a dělá to taky jen kvůli mně a že už teda máme ty děti, tak si mě vezme no (jeho slova :lol: ) chápu ho a jsem ráda že změnil názor a rozhodně mi tenhle styl nevadí, já dosáhnu svého a jeho to nezabije :lol: :nevim: pro nás je to už jen taková ta tečka za „úplnou“ rodinou, bez dětí bych to po něm ani nechtěla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.12.19 19:03
@Kristinka246 píše:
Celkem ho chápu, taky jsem nikdy moc nestála o svatbu, ale o manželství ano, to je pro mě mnohem důležitější. Když jsme se rozhodli, že chceme mít dítě, manžel ho chtěl víc než já, tak já si k tomu stanovila podmínku svatby. On se do ní nehnal, jednu už měl za sebou. Zkrátka když jsem otěhotněla, tak jsme se vzali. Jen se svědky, žádná pohádková žádost o ruku, i když prsten jsem dostala, ale netrvala na něm, žádná obří svatba. On souhlasil, že si tě vezme, jen to neprožívá, nevidím na tom nic špatného. Řešíš kraviny.

Ale mě nejde o svatbu, ale o manželství. A ano, klidně ve 4 na radnici. To jsem mu řekla. I na toto řekl to, co řekl

• Nahlásit
  • Citovat
10701
15.12.19 19:05
@Náměsíčná píše:
Otázka je jestli nechce svatbu jako ten den kdy musí tančit, předvádět se v saku. Nebo se nechce ženit. Z toho co píšeš nechce to divadýlko. Tak se domluvte na malé svatbě. Svědkové mohou být sourozenci a rodiče. Pak oběd nebo jestli rádi grilujete tak grilování.

Přesně tak :potlesk:
Mě by to taky zamrzelo, na druhou stranu pokud jen odmítá tu šačkarádu kolem svatby, ale není v zásadě proti manželství, tak bych klidně poklekla já ;) A především se domluvila na střídmém obřadu jen s pár nejbližšími.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.12.19 19:11
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
jsem v naprostém rozčarování a zmatení ze vztahu a ze svého partnera. Žijeme spolu přes 6 let, mně ke 26 a jemu 33. V poslední době jsme se začali bavit o svatbě a založení rodiny, jsme spolu dlouho a podle mě už je načase se nějak posunout. Přítel už by děti také chtěl, ale na pilu nějak netlačí. Svatbu nikdy nechtěl, nebo jí spíš jak říká, nepotřebuje. Já naopak nechci děti bez svatby, je to pro mě důležité. Tajně jsem doufala už mnohokrát, že mě požádá o ruku, ale nic. Narovinu jsem se tedy zeptala, jak to tedy do budoucna plánuje, řekla jsem mu své pocity a proč je to pro mě důležité, rodinu bych si už moc přála. Jeho reakce mě uzemnila. Žádat mě nebude, svatbu ať si zařídím sama, že prej on nic dělat pro to rozhodně nebude a že to hold nějak přežije, když na tom trvám 8o Celá se třesu a za takovou cenu svatbu nechci. Nikdy by mě nenapadlo ho do toho nutit, spíš si říkám, jestli jsem pro něj vůbec důležitá…
Děkuji.

My se taky brali až po 10 letech, když byl druhý potomek na cestě, ale to už jsem řekla, že už bych jako fakt chtěla. Víceméně jsme byli domluvení na tom, že si svatbu dáme k 10 letýmu výročí a přišlo do toho těhotenství. Můj manžel by vám řekl, že mě o ruku žádal několikrát, já že nikdy :-D. Asi bych se tvého partnera zeptala, jaké chce příjmení pro děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50006
15.12.19 19:12
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Děkuji.

Asi přišel čas na změnu a na někoho, kdo to vidí stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8067
15.12.19 19:14
@Anonymní píše:
Ale mě nejde o svatbu, ale o manželství. A ano, klidně ve 4 na radnici. To jsem mu řekla. I na toto řekl to, co řekl

Tak pokud ti to takhle stačí, tak si zajdi na úřad pro žádosti, dej mu to aby to vyplnil, zajednej vám termín, seženˇdva svědky a vyřešeno. Nebudˇzklamaná, vidíš, že vzít si tě chce, jen prostě nechce to okolo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama