Svatba: Když jsou rodiče rozvedení a mají nové partnery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 20:33
Svateba: Když jsou rodiče rozvedení a mají nové partnery

Ahoj lidičky, chtěla bych poprosit o radu, jak vyřešit můj aktuální a vedle jiných věcí ohledně plánování svatby celkem zanedbatelný problém, ale přesto je.

Za měsíc se vdávám a řešíme, kdo koho odvede k oltáři.

Nevěstu odvede její otec, ale tchýně má nového partnera, kterého matka nevěsty nechce jako doprovod. Nerozumí si. Otec ženicha má novou partnerku a podle etikety by se neměli rozdělit, ale logicky by měl otec ženicha doprovázet matku nevěsty. S manželem matky ženicha si nerozumí ani matka nevěsty ani nová partnerka otce nevěsty.

Je to zamotané. Máma chce jít s moji malou dcerou a prý se tomu vyhnout, ale několikrát ji říkám, že dcera půjde přede mnou rozhazovat okvětní lístky.

Vůbec netuším, jestli bude moje přání respektovat nebo jí raději najít vhodnější doprovod. Mě osobně je jedno, jak vejdou do obřadní síně, jestli v hloučku nebo v párech. Důležité je, že ženich jde s matkou a nevěsta s otcem a družičky jdou tak jak je zvykem.

Jak byste to řešili? Díky za tipy :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 9685 příspěvků 26.07.19 20:39
@Anonymní píše:
Ahoj lidičky, chtěla bych poprosit o radu, jak vyřešit můj aktuální a vedle jiných věcí ohledně plánování svatby celkem zanedbatelný problém, ale přesto je.

Nevěstu odvede její otec, ale tchýně má nového partnera, kterého matka nevěsty nechce jako doprovod. Nerozumí si. Otec ženicha má novou partnerku a podle etikety by se neměli rozdělit, ale logicky by měl otec ženicha doprovázet matku nevěsty. S manželem matky ženicha si nerozumí ani matka nevěsty ani nová partnerka otce nevěsty.

Je to zamotané. Máma chce jít s moji malou dcerou a prý se tomu vyhnout, ale několikrát ji říkám, že dcera půjde přede mnou rozhazovat okvětní lístky.

Vůbec netuším, jestli bude moje přání respektovat nebo jí raději najít vhodnější doprovod. Mě osobně je jedno, jak vejdou do obřadní síně, jestli v hloučku nebo v párech. Důležité je, že ženich jde s matkou a nevěsta s otcem a družičky jdou tak jak je zvykem.

To si budu muset namalovat a pak ti dám vědět.

Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 26.07.19 20:41

Nevim kde mate svatbu, ale tohle bych nechala na matrikarce, vzdycky je pred obradni sini nekdo, kdo to organizuje, nikde neni psano ze zbyli rodice z obou stran musi jit spolu

Babs18
Echt Kelišová 7652 příspěvků 26.07.19 20:44

Nechapu to, ale proc tam nejdou kazdy, se svym partnerem :nevim:

Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 26.07.19 20:45

@Babs18 jejich partneri vedou deti k oltari :grinning:

Babs18
Echt Kelišová 7652 příspěvků 26.07.19 20:48
@Gracelynx píše:
@Babs18 jejich partneri vedou deti k oltari :grinning:

Tak chlapa snad nikdo k oltari nevodi :think:

Gracelynx
Stálice 81 příspěvků 26.07.19 20:52

@Babs18 ale jo, vodi, muj syn chtel abych ho vedla - pred ctyrma rokama, sli jsme prvni, on zustal u „oltare“ a me posadili na kraj do prvni rady

tereza12345
Extra třída :D 12637 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 20:57

Kdyz uz to tak resite, matka nevesty at jde s otcem zenicha a zbyly at si jdou v hloucku, nakonci, nebo kazdy sam. Ja bych to neresila. To ze se nemusi, bude v te chvili jedno, vsak muzou jit jen vedle sebe, jak dva, cizi lidi. Matrikarka jim rekne, kam si sednou.

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 26.07.19 20:58
@Anonymní píše:

Chlap se svoji maminkou, ty se svým otcem ne s otcem budoucího manžela, zbytek ať se poskládá jak chce:wink:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7931 příspěvků 26.07.19 20:59

Že máme není hanba… Ještě jde o tchány :roll:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7931 příspěvků 26.07.19 20:59

A co sezení u stolu?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7931 příspěvků 26.07.19 21:02
@welovefashion píše:
Chlap se svoji maminkou, ty se svým otcem ne s otcem budoucího manžela, zbytek ať se poskládá jak chce:wink:

Nakreslit! Hned píše jako první, otec vede nevěstu :lol:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 100 inzerátů 26.07.19 21:08
@Bubla Bůčková píše:
Nakreslit! Hned píše jako první, otec vede nevěstu :lol:

No tyjo já se v tom úplně ztratila a teda asi nechápu, ale at jdou spolu ti co se snesou, třeba mamka s dědou nebo babičkou, nebo nějakým strýčkem, ted jsem to přečetla 3× a pořád nechápu…

g.sandova
Kelišová 5987 příspěvků 26.07.19 21:10
@pohledzdruhestrany píše:
To si budu muset namalovat a pak ti dám vědět.

Přesně, já tomu nerozumim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 21:12

Takže názorně:

Rodiče nevěsty:
Otec nevěsty vede nevěstu
Matka nevěsty by měla jít s otcem ženicha, ten má ale novou partnerku.

Rodiče ženicha jsou rozvedení:
Matka ženicha vede ženicha
Partnera matky ženicha nemá nikdo v oblibě a máma nevěsty neví, proč by měla jít s někým cizím a kdo pro ženicha vlastně ničím není.

Otec ženicha má v plánu jít se svou partnerkou.

Ostatní hosté přijdou v páru.

@Gracelynx matrikarce je to jedno.
@tereza12345 nejsem si jistá, jak by to vzala nová partnerka otce ženicha… @Bubla Bůčková Sezení u stolu v párech, ale vedle nevěsty sedí otec ženicha s partnerkou, pak až matka ženicha a na druhé straně vedle ženicha rodiče nevěsty. (podle etikety viz Špaček je to o střídání muž žena, takže vedle nevěsty otec ženicha, ne matka ženicha a vedle ženicha zase matka nevěsty) špatně se to vysvětluje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama