Svatební dar, není to málo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 08:18
Svatebni dar, neni to malo?

Ahoj holky, jsme pozvani znamym manzela na vecerni party na svatbu. Mame male dite tak pujdeme asi jen na 2 hod. Problem je v tom, ze k pozvani bylo prani o svatebni dar ve forme penez. My na tom ted nejsme financne zrovna nejlepe a kdyz opominu, ze po porodu nemam ani nic na sebe a shanim kdo mi co pujci… no.. muzeme dat tak 500 a me to prijde malo. Kdybychom kupovali dar, tak to nebude vypadat tak, jako kdyz jim dame 500. Ale zase, oni vyslovene chteji penize. Je to asi malo, ze? Premyslim, kde bychom se uskromnili a dali aspon 1000, ale bohuzel nam to ted tyto mesice nevychazi… no a pozvani jsme 14 dni, takze jsem netusila a nemohla setrit… :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
smudlinky
Závislačka 2722 příspěvků 273 inzerátů 29.07.19 08:20

Obvyklé je, že se dává 500-1000kč na osobu

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 29.07.19 08:22

Tak jelikož to jsou jen známí manžela a jdete jen na večerní party, tak bych to neřešila. Když víc nemáte, tak stejně není co. A určitě bys kvůli tomu nechtěla být další dny o hladu :nevim:

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 29.07.19 08:23

Mě to nepřijde málo, navíc když jste pozvaní jen na večer a ne na celou svatbu… vůbec se tím netrap! přece neutrhneš od pusy sobě a svojí rodině kvůli nějaké svatbě!

petula.bir
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 29.07.19 08:24

Ahoj, přijde mi docela hnusný psát si takhle o peníze. Mají byt rádi, ze přijdou lidi a oslaví s nimi svatbu :srdce:
Urcite bych se s tím nestresovala - dala bych co mám do nějaké ozdobené obálky a děkuji ahoj :oops: musí to pochopit a pokud ne :nevim:
My máme svatbu za 2.mesice a všem se řeklo, ze žádné dary nechceme, ze budeme rádi když lidi přijdou a budou v ten krásný den s námi :srdce:

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.07.19 08:26

Částka je úplně v pohodě, nestresovala bych se a snažila si večer užít…

Šáruší
Závislačka 4449 příspěvků 29.07.19 08:29

Vůbec neřeš, co je normální. Jste pozvání na chvíli na večer. 500 je dostatečné na svatbu známých na dvě hodiny na večer.

Šáruší
Závislačka 4449 příspěvků 29.07.19 08:30
@smudlinky píše:
Obvyklé je, že se dává 500-1000kč na osobu

ale při celodenní účasti, ne na dvě hodiny večer.

PaníBovaryová
Kelišová 5164 příspěvků 29.07.19 08:36

Kdybych na tom byla jak vy, nesla bych nikam. 500 bych si nechala a koupila neco svemu diteti.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 29.07.19 08:37

Uplne v pohode, neni to hodne, ale ani malo. Proste penize nejsou a hotovo. Vubec se tim netrap :)

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 29.07.19 08:38

500 je adekvátní, když jste pozvaní jen na večer.

9Paja3
Nováček 5 příspěvků 29.07.19 08:40

Já to mám asi takhle. Když už chce někdo dát svatební dar, tak než nějaký pitomosti, uvítám raději peníze. Ale vzhledem k tomu, že si na svatbu zvu lidi, které dobře znám, tak samozřejmě i vím, jaká je jejich finanční situace. Takže když si pozvu kamarádku, která má dvě malé děti a sotva vyjde s penězi, bude mi úplně jedno, že nám nedá vůbec nic. Nezvu si tam lidi kvůli darům potažmo penězům. Takže bych se tím určitě nestresovala. Pokud jsou normální, tak nebudou pak sedět doma, projíždět přání a peníze a říkat si: „No hele ta potvora nám dala jenom pětikilo.“

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7925 příspěvků 29.07.19 08:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsme pozvani znamym manzela na vecerni party na svatbu. Mame male dite tak pujdeme asi jen na 2 hod. Problem je v tom, ze k pozvani bylo prani o svatebni dar ve forme penez. My na tom ted nejsme financne zrovna nejlepe a kdyz opominu, ze po porodu nemam ani nic na sebe a shanim kdo mi co pujci… no.. muzeme dat tak 500 a me to prijde malo. Kdybychom kupovali dar, tak to nebude vypadat tak, jako kdyz jim dame 500. Ale zase, oni vyslovene chteji penize. Je to asi malo, ze? Premyslim, kde bychom se uskromnili a dali aspon 1000, ale bohuzel nam to ted tyto mesice nevychazi… no a pozvani jsme 14 dni, takze jsem netusila a nemohla setrit… :(

Ať jde na ty dvě hodiny manžel a tu 500 dá.

Qadra
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 29.07.19 08:41

Pokud se bojíš toho, že částka je malá a někdo by to mohl komentovat, tak to udělejte vtipně. Dejte jim ty peníze třeba v jednokorunových mincích. Na svatbě to nikdo přepočítávat nebude…

Bobinka007
Kecalka 188 příspěvků 12 inzerátů 29.07.19 08:42

Ani nevím, jestli bych jim něco dávala. Jako napsat si o peníze mi přijde dost hloupé a navíc nejdete na obřad jen chvilku na večer. Já teď řeším svatbu švagrové. Jsme pozvání na celý den, ale momentálně na tom taky nejsme úplně dobře finančně. Máme 2 malé děti a několik akutních výdajů. Já jsem řekla manželovi, že jim dáme 1000 a on řekl, že je to málo. Tak nevím. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama