Svatební dar při tajné svatbě

Anonymní
1.8.13 21:30

Svatební dar při "tajné svatbě"

Ahoj, omlouvám se za anonymitu, ale chodí jsem známí, v případě tajné svatby by asi nebylo košér, aby mě poznali :P.
S přítelem plánujeme „tajnou svatbu“. Jen my, prcek a 2 svědci, fotograf. Ten den to tímto uzavřeme a následně cca do měsíce budeme sňatek oficiálně oznamovat s pozvánkou na svatební raut. Nechci, aby to vypadalo, že chceme na svatbě „vydělat“, ale píší se k pozvánce takové ty věty: naplňte nám kasičku… atd…, tak zda to máme raději vynechat, když ty lidi nebyli u obřadu.. Jde mi o to, že bych se chtěla vyvarovat několika sadám nádobí, ale pokud by nám chtěl někdo přece jen věnovat, tak spíše ty kačky. Nevím, zda jsem se vyjádřila správně, snad to přelousknete emoticon. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6809
1.8.13 21:34

My tam teda nic takového nepsali (a to na obřadu bylo hafo lidí a i na hostině) a nepoužitelné dary byly jen 2…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26950
1.8.13 21:36

V případě, že by mě došlo dodatečné pozvání na raut s tím, že už jste dávno svoji tak bych to brala asi tak, že to neberete ve velkém a na klasiku si nepotrpíte. Takže bych donesla buď drobnůstku, skutečně blbost co se ti opravdu 2× nesejde a nebo automaticky drobný peníz.
Myslím, že v tomto případě ti nikdo nádobí, příbory ani cejchy kupovat nebude. Zvlášť když evidentně spolu již nějkaou dobu žijete a máte prtě, tedy jste zařízeni.

Myslím, že se nemusíš bát… pokud někdo něco přinese tak to budou jistě koruny nebo drobnosti… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 21:36

@BellinkaX
Měli jste oficiální svatbu, tak to asi ani nebylo třeba řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
7995
1.8.13 21:39

Já bych dar přinesla tak jako tak. Pro mě je i hostina součást svatebního ceremoniálu, byť se zpožděním. Zrovna dneska a včera dávali Etiketu o svatbě, zkoušela jsem i pogooglit, ale nenašla jsem, že by svatební obřad jen se svědky a následně raut pro všechny byl nějakou výjimkou. Proto mi z toho vyplývá, že i na takovouto svatbu se vztahují stejná pravidla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
1.8.13 21:39

„Naplňte nám kasičku“ apod. bych nepsala i kdybych zvala na normální obřad, ne tak na posvatební raut. Rozumný člověk - pokud bude chtít něco donést - se zeptá, co si přejete, eventuálně rovnou donese peníze. A snad mezi rodinou a známými máte většinu rozumných lidí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
1.8.13 21:41

Pravdou je, že já bych si o dar neřekla žádným způsobem. Společenské konvence to hostům nařizují samy o sobě. Někdo se zeptá, někdo koupí ručník. Pořád je to dar, který by ze své vlastní podstaty měl udělat radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 21:42

@ncc1701
Jéé, tak to mě povzbudilo, díky :palec:. Je fakt, že to je netradiční, ale i kvůli prckovi chceme, aby to proběhlo klidněji, je přece jen ještě maličký. Kamarádka se teď vdávala a rok dopředu řešila každou nitku, její barvu, délku zkrátka všechno. A mě to tak otrávilo, že jsem se rozhodla, že takhle u sebe ne, že to nakonec takto očešeme :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.8.13 21:45

Holky, ještě k té kasičce… Já ho hodně zkrátila :lol: :lol:. Kamarádka ti to tam teď měli bylo to ve veršíku… Svatebčané naši milí…, bla bla, než-li nosit věcné dary, naplňte nám kasičku… A to už mají zařízený obří dům. Ale moc mě to teď pobavilo, už to vidím jak máme na oznámku „naplňte nám kasičku“ to by asi čuměli :lol: :lol: :lol: :lol:. Jééé, to je sranda :dance:.

• Nahlásit
  • Citovat
6
1.8.13 21:46

Jj taky mám takový pocit jako že jsou k tomu stejné pravidla. My nic o darech nepsali a automaticky každý přinesl a všichni hlavně peníze jen pár drobností přišlo od lidí co chtěli být „originálnější“. Já bych tam raději nic nepsala dnes už všichni spíš dávají peníze pokud chtějí, nutit je do toho nemůžeme a pokud jede o oslavu po té tak když už ty lidi přijdou tak snad automaticky přinesou něco co se dá následně zpeněžit nebo peníze samotné, myslím že minimum by mělo být 500 na hlavu, tak to bylo i u nás a nikoho jsme nemuseli prosit, ani jinak žádat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
1.8.13 21:46

Jinak tady je odkaz na Etiketu: malá svatba a velká svatba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
1.8.13 21:47
@ncc1701 píše:
Já bych dar přinesla tak jako tak. Pro mě je i hostina součást svatebního ceremoniálu, byť se zpožděním. Zrovna dneska a včera dávali Etiketu o svatbě, zkoušela jsem i pogooglit, ale nenašla jsem, že by svatební obřad jen se svědky a následně raut pro všechny byl nějakou výjimkou. Proto mi z toho vyplývá, že i na takovouto svatbu se vztahují stejná pravidla. :nevim:

Taky bych něco přinesla tak jako tak, ale rozhodně bych na raut za měsíc po svatbě nenesla takové dary nebo takové obnosy jako přímo na svatbu. Takže sady nádobí atd. si myslím nehrozí. :) Psaní o příspěvcích do kasičky už je o vkusu, já bych to na oznámení nepsala a nechala na svědcích ať to zařídí, ať se kdyžtak nehromadí nádobí ale peníze. Nicméně už se nebude jednat o svatbu, takže svědkové padají, a vlastně už to nebude ani klasické oznámení, spíš typu „pozvánka na narozky“ tak záleží na vás, co si na takové pozvánky píšete.

• Nahlásit
  • Citovat
7995
1.8.13 21:48

Konkrétně Špaček říká toto:

V případě malé komorní svatby si snoubenci mohou pozvat hostů málo, nebo třeba také vůbec nikoho, a oznámení o sňatku lze rozeslat v písemné formě dodatečně.

Takže je to svatba jako každá jiná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.13 21:50

Dík holky, nic tam psát nebudeme, je fakt, že všichni ví, že jsme spolu x let a máme domácnost kompletní. Chtěla jsem jen zamezit hrnečkům a povlečení. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
251
1.8.13 21:50

My na takovou po svatební hostinu jdeme teď v sobotu, kámošovi srandistovi, tak se mu pomstíme za jeho loňský svatební dar pro nás…malé vietnamské prasátko od nás dostane :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama