Svatební hostina na zahradě

64
31.5.16 13:32

Svatební hostina na zahradě

Ahojki, je tady někdo kde dělal hostinu na zahradě pro cca 30lidí? Co jste měli k obědu, a potom k večeři? Na kolik Vás vyšlo cca jídlo? Měli jste svatební oznámení? Na kolik vyjde? Na kolik Vás vyšla výzdoba? Děkuji moc za vaše zkušenosti a typy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.16 13:47

@MonikaNela Ahoj já měla přes 50 lidí na svatbě. K obědu bylo jako předkrm rajčata plný makrelovouu pomazánkou s toustem k hlavnímu chodu guláš s chlebem a zákusek svatební dort večer pak grilované maso krkovice a kuřecí. Oznámení jsem si dělala sama jen kámoška mi ho v práci vytiskla. Jinak celkově nás to stálo i s šatama 25 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
31.5.16 13:51

Zaclo se po obede, tedy jsme obed nechystali, grilovala se kyta + na stole co kdo chtel, sud, vina..sladke, kazdy neco privezl, nevim kolik to vyslo, kupovali jsme postupne a jeste pomohli rodice. Oznameni jsme meli, ale vetsina nam zustala doma, zvali jsme osobne. Vyzdobu nepocitam, brali jsme to jako grilovacku. Neco stalo pujceni lavic a stanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
31.5.16 13:51

Zaclo se po obede, tedy jsme obed nechystali, grilovala se kyta + na stole co kdo chtel, sud, vina..sladke, kazdy neco privezl, nevim kolik to vyslo, kupovali jsme postupne a jeste pomohli rodice. Oznameni jsme meli, ale vetsina nam zustala doma, zvali jsme osobne. Vyzdobu nepocitam, brali jsme to jako grilovacku. Neco stalo pujceni lavic a stanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33069
31.5.16 13:55

Měli jsme na zahradě rodinného domu..obřad byl až po obědě, takže lidi přijeli už napapinkaní a mi po obřadě měli jen raut. Byli obložené masové mýsy, sýrové, zelenina, byla kýta na ohni. alkohol vlastní. oznámení jsme neměli, výzdobu také ne. Kolik nás vyšlo přesně jen jídlo nevím, ale celá svatba se vším všudy od oblečení, přes hostinu atd. nás vyšla na 18 tisíc ( pro 30 lidí )Neměli jsme výdobu, oznámení a pozvánky jsem si udělala sama na kompu a rozeslama mailem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33069
31.5.16 14:03

Jinak typy..fotograf byl kamarád který fotil jako koníček a ted to dělá profi..dostali jsme jako dar, hlavu a obličej mi dělala kamarádka kadeřnice - také jako dar, oznámení a pozvánky si udělej sama a rozešli mailem. šaty jsem koupila přes net na bazaru, prstýnky máme chirurgickou ocel za pár stovek. Kytku jsem měla umělou s krásných kopretin, dort jsme dostali darem ( na sladké nejsme tak jsme si vlastní nedělali ). Na hostině se ušetřila za ten oběd, prostě jsme měli obřad až ve 15h odpo takže lidi jezdili už najezení a po obřadu byla grilovací párty. Hudbu jsme měli vlastní ( jsme umělecká rodina, hrajeme na kytary, housle, klavir, atd..takže se i zabékalo i zatančilo ). takže nejvíc se dalo za alkohol:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
31.5.16 14:19

Zahradu jsme nijak extra nepřipravovali, pár lampionů, měli jsme půjčené stoly a lavice + muziku.
obřad byl v 15:00, takže oběd odpadl, pro příchozí byla gulášovka s domácím chlebem. Večeře gril, studená mísa, ovoce, saláty.
Oznámení jsme nedělali, osobně jsme všem zavolali.
cena jídlo, pití + půjčení do 20.000.
Důležité je, aby byl někdo kdo se o to grilování postará, to samé s muzikou. Jak se do toho budou všichni angažovat, tak to špatně dopadne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2330
31.5.16 14:22

No tak my máme svatbu v srpnu a zatím jsme tom na zálohách kolem 20k, ale ještě aspon 30k přihodíme. Vše máme tedy v penzionu, včetně rautu, obřad i hostinu. Jinak oběd pro 20 lidí, šunkové rolky s křenem, pak knedlíčková polévka pak svíčková jako zákusek dort. 4 500,– Dort a sweet bar + makronky k oznámení 10 000,– (dort 6500,–) Raut pro 30 lidí (kýta + obložené talíře + uvítací pohoštění taky 10 000,–) Prstýnky máme ze zlata (vlastní) dělané na zakázku za 3 000,– výzdobu ještě zařízenou nemáme. Jinak oznámení jsem dělala sama :) šaty mám za 12k a přítel oblek se vším 4k :) Jinak fotograf je zdarma známí a pití platí ženicha rodiče :) Hlavu a obličej mi bude dělat kamarádka cca za 2k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
31.5.16 14:33

@MonikaNela, my jsme měli svatbu na zahradě pro sto lidí. Nedělali jsme klasickou servírovanou hostinu. Byly obložené talíře, tatarák s topinkami a peklo se prase. Všehovšudy nás svatba vyšla lehce přes 30t a stany, sudy piva, prase, dort, taneční parket foto a vlastně i tu zahradu jsme dostali jako svatební dar ;)

Možná si to taky takhle můžeš zařídit. Lepší než nové povlečení, je když ti tahle kamarádka upeče dost. Tenhle strejda nemusí kupovat cojávím, ale může dotáhnout sud, a tak dále :nevim:

Podotýkám ale, že já jsem si to nijak nevydyndala, aby nedošlo k dojmu, že jsem nějaká vyžírka. Postupně to vyplynulo, příbuzní navrhovali a zařizovali a všichni jsme si to nakonec moc užili :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.16 20:30

Měli jsme oslavu u nás na zahradě cca pro 80 lidí a vyšlo nás to tak na 25 - 30 tis - počítám jídlo, které jsme si kompletně připravovali sami kromě cukroví upečeného od jedné paní a menší výzdobu. Aparaturu na muziku, stoly a stany jsme si půjčili od známých, výzdobu jsem za pár korun udělala sama, k jídlu jsme dělali grilované maso a prasátko, utopence, nakládané hermelíny, pár obložených mís, koláčky napekla kamarádka, dost pochutin jsem dělala sama. Jinak jsme měli předtím oficiální oběd s nejbližší rodinou, ten vyšel na stejné peníze pro 25 lidí :-D takže všechny svatebčany na ofiko oběd jsme zvát fakt nechtěli. Oznámení jsme si udělali doma sami, drahou květinovou výzdobu jsem neobjednávala. Prstýnky jsme koupili na internetu - bílé zlato oba za 8 tis. a moc pěkné, v kamenném obchodě bych za ně dala tak 25 tis., to nejsem blázen :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
1.6.16 09:17

Měli jsme raut na zahradě, peklo se prase, bylo tam cca 150 lidí, možná víc :think: Bylo to super, naštěstí vyšlo počasí, byly k dispozici i vnitřní prostory, ale tam bychom se asi pošlapali.
Dort jsme neměli, oznámení jsme si dělali sami, protože jsme chtěli originální, jinak bylo vše koupené, cenu psát je asi zbytečné, když máme tak diametrální rozdíl v počtu hostů.
Máme tři kamarády profesionální fotografy, takže fotili oni, nechtěli jsme žádné aranžované fotky, takže jsme spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
8.6.16 11:10

No k obědu bych zvlolila klasiku knedlíčkovou polévku a svíci a pak otočila buď menší prasátko a nebo kýtu. Co se týče sladkého tak pokud to budete mít v letním období, tak bych volila spíš nějaké nepromazávané sladké ale třeba jen linecké nebo tak aby se to nerozehřálo. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama