Svatební oběd s rodinou, oslava s přáteli?

19.9.20 22:35

Svatební oběd s rodinou, oslava s přáteli?

Ahoj všem,

plánujeme svatbu na příští rok, ale už jsem z celého plánování a hledání kompromisu nešťastná, tak se jdu jen vypsat a možná pro nějakou radu a útěchu. Původně jsme chtěli klasickou svatbu obrad-obed-hostina a oslava, celkem máme asi 50-60 lidí, kdy by všichni tito lidé byli jak na obědě, tak i na následné hostině. Ale jak jsme nad tím začali více přemýšlet, tak se nám to vůbec nezamlouvá. Chceme si ten den užít a nechceme lítat mezi 60 lidma, abychom se všem věnovali stejně. Také máme strach z alkoholu, jelikož u nás v rodině je pár lidí, kteří prostě pít neumí a zřídí se vždycky pod obraz a vyvolávají konflikty (pozvat je chceme i musíme, za střízliva jsou naprosto skvělí a jsme si blízcí) a to prostě nechceme. Tak nás napadlo, abychom se vyhnuli těmto rodinným alkoholovým dramatům a i si to více užili, tu oslavu rozdělit. A to tak, že bychom měli obřad, kde by byli všichni, následně by byl oběd a posezení s dortem, kde by byla rodina a poté bychom se přesunuli na víkend na chatu s kamarády, kde bychom to oslavili s nimi. Měli jste to také někdo podobně? Jak jste to zakomponovali do pozvánky pro rodinu, že bude jen oběd a posezení? Strašně se mi ten nápad líbí, s tím, že se vyhneme nervům ohledně opíjení rodinných příslušníků a následným dramatům a konfliktům. Rodičům od ženicha se tento nápad absolutně nezamlouvá, tvrdí že svatba je výhradně rodinná záležitost a že to s nimi musíme náležitě zapít a oslavit. Mi rodiče jsou naopak pro s tím, že se prostě vyhneme tomu ožírání se pod obraz a oslavíme si to s našimi blízkými kamarády. Už jsem z toho fakt nešťastná. Díky moc za jakoukoli reakci. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19164
19.9.20 22:41

Ale jo, tento model se rozmaha a asi proc ne. Ale chce to ty kamarady odeslat na tu chatu hned po obradu a tam mit pro ne jiz neco nachystaného. Hloupy mne prijde model, kdy jeobed s rodinou, pratele, delejte si zatim, co chcete a prijdte za 3 hod do te same restaurace, co byl obed, ale uz bude jen raut s trochou jidla a piti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
19.9.20 22:50

A to by bylo stejný den? Jakože obřad třeba v 11, oběd s rodinou, dejme tomu kafe a dort a pak byste třeba v šest jeli za kamarády na chalupu? Nebo jako jeden den obřad a posezení s rodinou a jiný víkend kamarádi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2910
19.9.20 22:53

A to rodina nebude mít žádný alkohol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.9.20 22:57

@solip představovali jsme si, že by to bylo v jeden den, ale jak říkám, je to v řešení a jde nám z toho hlava kolem :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
19.9.20 22:58

@Leyaleya90 Chápu to dobře že rodina není na tu oslavu zvána vůbec? Rodiče, sourozenci, nikdo? Dceru jsem vdávala minulý týden, při téhle představě se mi úplně sevřelo srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.9.20 22:59

@mamina2017 samozřejmě přípitek, případně střídmě další, ale sami s přítelem tvrdý ani opíjení se nesnášíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
19.9.20 23:01

Ideální řešení, ale nedělala bych to v jeden den. Klidně bych svatbu pro rodinu s obřadem udělala v pátek a ještě si zařídila od určité hodiny někde penzion s večeří pro dva a novomanželským apartmá, aby bylo rodině jasné, že se v určitou hodinu prostě zvedáte a odjíždíte. Co oni budou následně dělat a jak se bude mít kdo potřebu zlít, to už bude jejich věc. V sobotu bych pak udělala mejdan na chatě s kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
19.9.20 23:02

Osobne bych udelala dva vikendy jeden s obradem kde budou vsichni. Pak se s kamarady rozloucit mensim pripitkem a nasledne obed s rodinou s omezenym alkoholem.
A pak po libankach udelat poradnej mejdan s kamosi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3251
19.9.20 23:05

Zkušenost od mé sestřenice před 16 ti lety. Obřad veřejný, oběd s rodinou a odpolednem v restauraci pro kamarády. Naprostá pohoda. :dance: Nikdo neohodnotil, a nepozastavoval se nad tímto svatebním dnem..

Příspěvek upraven 19.09.20 v 23:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724

Tak to si myslím, že by to pro vás bylo mnohem náročnější než klasická svatba se všemi dohromady. Vezmi si, že se budete chtít fotit, budete chtít hrát nějaké hry a nebudete chtít hlídat hodiny, abyste jako teď hned rychle sedli do auta a přesouvali se na jinou party. A pokud to tak chcete udělat kvůli financím, tak si nemyslím, že by vás to tímhle způsobem vyšlo nějak levněji, budete platit pronájem dvou míst, pravděpodobně dva dorty… A ti kamarádi, co tam na vás budou půl dne čekat musí taky něco jist a pít, i když nebudou s vámi na jednom místě a může se stát, že se slušně ztriskaji, než vy vůbec přijedete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23995

Mě by toto vadilo, být rodinou. Tak nějak jsem už asi ve věku, kde to beru, že svatby jsou ta lepší příležitost, kdy se rodina může sejít, popovídat si a ty bys tuto možnost zařízla v 6 hodin, aby sis mohla jít slavit s kamarády.
Bratránek měl svatbu dělenou na oběd jen pro rodinu a pak byla oslava venku, ale pro všechny. Kamarádi tam měli i něco připraveného jako k obědu a bylo.
Je jasné, že se chceš vyhnout ostudě, aby se příbuzní neopili, ale to se ti tam může opít někdo jiný a stejně ti tam bude dělat zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
19.9.20 23:08

A navíc, jak byste to udelali s koncem té rodinné oslavy? Řekli byste jim v půl šesté, že se prostě musí sebrat a jít, protože vy si jedete s kamarády udělat oslavu jinde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
19.9.20 23:10

Svatba je rodinná záležitost a na kamarády se vyprdnout…stejně není většinou žádná reciprocita…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15492
19.9.20 23:12

Takový divný :think: slavit bych chtěla ten den, ten je významný… Ne další den nebo víkend v džínách někde na chatě, to jako proč :nevim: svatební den, ten den, má to nějakou atmosféru, jinak je to jak vánoce 28.12. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama