Svatební raut svépomocí

29.6.15 08:42

Svatební raut svépomocí

Delala jste si nektera raut sama? Uvazuji nad tim, ale mam z toho trochu strach. Samozrejme kamarádky by pomohly v predvecer oslavy, a na hostinu bych si najala tak tri studentky, které by doplnovaly cerstve dobrutky. Chceme to pojmout venkovsky, rustikalne, zadne hogofogoviny, prase, gulas, nakladane syry, skvarkove placky, domaci pastika… Bude nas kolem 70…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22611
29.6.15 08:56

Měli jsme to a šlo to krásně. Na pomoc jsme měli dvě kamarádky co by jinak na svatbě nebyly a ty to zvládly krásně. Jediný problém byl nedostatek lednic a velké horko. Ale naštěstí se nic nezkazilo tak to dopadlo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47182
29.6.15 08:57

Nam ho chystali.
Pokud mas dostatek chladicího prostoru, kam hotové uložit a stihnete to tak proč ne.
Ještě bych k tomu co si vypsala zařadila zeleninové mísy, ale to je lepší až ten den nachystat, ovocne taky a nějaký třeba testovinovy salat ten se může den predem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
29.6.15 09:13

Pokud se někdy budu vdávat, tak to chci taky udělat sama. Ještě bych udělala jednohubky a někde objednala pár chlebicku, třeba i mini dorticky a samozřejmě nesmí chybět kolacky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2597
29.6.15 09:15

Měla jsem raut pro 150 lidí, dělali jsme si vše sami. Den předem jsme smažili řízečky a chystali obložené mísy, dalo se to do chladu a na svatbě vše na stoly donesla jedna slečna. Čím víc pomocníků, tím lépe. Dělali jsme to doma a v kavárně u kamarádky, měla tam asi dvě fritézy, ale zabralo to celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 09:17

Vdecne jsou i bramboracky, pulnocni gulas, nebo cesnecka a nezkazi se to, kdyz to nachystate den predem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2597
29.6.15 09:21

Ještě jsme měli pečené kuřecí paličky. A půjčené takové ty ohřívací nerez nádoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
29.6.15 10:03

Původně jsme se chtěli brát ve 4 a udělat pak party pro rodinu. Neprošlo to přes tchýni, takže sice byl obřad se všemi, ale oběd i večeře byla pojatá jako ta party :) Dělali jsme si všechno sami, pro 60 lidí, ve třech (moje máma, muž a já, která jsem měla naraženou jednu ruku a šlo to. Měli jsme půjčené dvě lednice (v jedné bylo jen pití) a dělali jsme spoustu věcí den předem. Měli jsme obložené mísy, saláty (zeleninový, kuskusový, krabí a bramborový), piškoty se zakysanou smetanou a jahodami. Hodně nám pomohlo, že jsme dostali svatebním darem 40 utopenců, 180 moravských koláčků, dvě střechy z bebe sušenek a 150 řízečků :lol: A kamarád nám večer pekl prase. Jediné co bylo špatně byl odhad množství. Aby se to všechno snědlo museli bychom mít jednou tolik hostů. Nechtěli jsme dělat výslužky, ale nakonec všichni s něčím (podle své chuti) odcházeli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 10:14

Jasne, ze budeme mit i zeleninu, ovoce, sladke, syr, salam mix… Ja jen zminovala ty stezejni venkovsky dobrutky pro predstavu, ze to bude pojato trosku sedlacteji nez tradicni svatebni raut. Jinak Fikto, mohla bys mi prosim poslat kolik jste toho tak měli, a co se jedlo spis nez jiné… Poctem se blizi tvoje svatba nejbliz, a když pises, ze toho hodne zbylo, tak abychom to pak taky nemuseli balit…? Ne ze bychom nechteli dat výslužku, ale pak to rvat do krabicek, kde se to spatla… to jsem radeji vymyslela, ze budeme mit domaci zavareniny, a domaci nakladane okurky, a každý at si při odchodu zvoli, co se mu na rano vic hodi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.15 10:28

V takovém počtu se to určitě dá zvládnout, byla jsem na svatbách, kde nevěstiny kamarádky přinesly mini zákusky, koláče a obložené talíře, je to fajn. Prase ani guláš podle mě dělat problém nebudou 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
29.6.15 11:08

Teda já všechny co si sami vychystávali pro tolik lidí obdivuju! Já jsem se považovala za hrdinku, když jsem nám třem udělala doma oběd, než došla kadeřnice a začal svatební šrumec. Máte můj obdiv. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Upravit
14548
1.7.15 03:12

@lucie505 popravdě už si to moc nepamatuju, je to pár let zpět. Co si pamatuju, tak nejvíc na odbyt šel bramborový salát (bylo ho 10l a to bylo hned pryč) a řízky, pak salámy (hlavně šunka, té bylo kilo a nezbyla :) ) a ten „kopec“ (jahody, piškot a zakysaná smetana, toho bylo jako bram. salátu a snědl se taky hned). Co bylo naprosto zbytečné byly rohlíky a snědly se asi jen tři bochníky chleba :) Jinak salátů (krabího a kuskusového) a nakládaného sýra zbylo taky dost. Měli jsme na svatbě skoro samé konzervy a bály se ochutnat něco nového :) A taky se nesnědlo to, co jsme zapomněli vyndat z lednice (třeba utopenci, kteří by se k ránu jistě hodili) :oops:
Jo, my žádné krabičky neměli. Předpokládali jsme, že lidi budou víc jíst, ale na svatbách člověk zobne tohle a tamto a je plný. Pití (alko i nealko) jsme dopíjeli ještě půl roku po akci. Já na tohle bohužel nemám odhad. Vždycky počítám s tím, že jeden člověk sní a vypije tolik co já a pak mi toho strašně zbyde :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.17 14:16

Myslím, že nejvíce frčí maso, klasika guláš, řízečky vepřové i kuřecí, krájená šunka od kosti, dále sýrové mísy. Dopředu se dají také nachystat slané drobnosti jako šneci z listového těsta, slané koláče atd. Fungují také utopenci, nakládané hermelíny. Saláty šopák, kuskusový, listový, krájená zelenina, krájené ovoce - v létě to má velký úspěch - jahody, melouny… Když je dost pomocníků, tak jde všechno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama