Svatební zatahování

Anonymní
4.6.15 13:12

Svatební zatahování

Ahoj holky, čeká nás připravit nevěstě a ženichovi svatební zatahování, nemáte některá nápad nebo i vlastní zkušenosti, zatím máme klasiku - ženich přebalování mimča, nevěsta - převlékání hadrového panáka do pyžama, ženich koule na nohu, nevěsta bič do ruky, nenapadá Vás ještě nějaký úkol? :-)

Zatahování provádíme před obřadem ve vesnici :)

Anonym musí být kvůli zvědavé nevěstě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5970
4.6.15 13:21

Mne osobne se to nelibi, ale videla jsem k tomu biči kolecko, nalozit nevestu a vozit po trase. Spolecne rezani dreva, velike prosteradlo s namalovanym velkym srdcem, spolecne vystrihat a zenich musi nevestu pronest skrz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
4.6.15 13:27

To všechno je taková klasika, která moc nepobaví, podle mě. Člověk to vídá na všech svatbách pořád dokola, stejně jak to rozbíjení talíře :zed:
To už bych radši dala ženichovi oškrábat brambory a nevěstě zaparkovat auto do garáže. NEmají nějakého výrazného koníčka? Motorky, horolezectví…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
4.6.15 13:29

http://www.annaticha.cz/svatebni_zvyky/
můžes zkusit mrknout sem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 13:31

Proč se tomu říká Zatahování? ještě jsem to neslyšela, nerýpu, ptám se :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 13:32

A stojí o to budoucí manželé? Přijde mi to trapné až běda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17267
4.6.15 13:35

Tak u nás se tohle vůbec nedělá, zatahuje se, ale dávají se peníze a připijí se tyhle šaškárny jsem nikdy neviděla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1115
4.6.15 13:35
@Františka85 píše:
A stojí o to budoucí manželé? Přijde mi to trapné až běda.

Souhlasím, přesně podobné zvyky (a ještě další věci) mě od svatby odrazují víc a víc. Proto žijeme se 2 dětmi na hromádce. Proč ze sebe na svůj svatební den nechat dělat šaška? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 13:37

@Druby Děkuji kouknu :-)
@aleba Ano je to klasika, koníčky, žádné výrazné nemají, děkuju za tip :)
@kouřící králík Jooo, tak to opravdu netuším :D
@Františka85 K naší partě kamarádů to patří a je to tradice, na kterou se všichni těší ( ehm ehm to bych se asi jinak neptala).. Někomu to přijde trapné, někomu přijde trapné něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
4657
4.6.15 13:38

Jéžiš to bych teda taky nechtěla. Já jasně řekla, že podobné trapárny na své svatbě nechci(aní žádné rozbíjení talíře :roll: ). Prostě obřad a pak už jen hostina s hudbou, žádné šaškování okolo a každý se bavil dle svého gusta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
4.6.15 13:40
@Yaya2 píše:
Souhlasím, přesně podobné zvyky (a ještě další věci) mě od svatby odrazují víc a víc. Proto žijeme se 2 dětmi na hromádce. Proč ze sebe na svůj svatební den nechat dělat šaška? :nevim:

no to je názor :zed: se vemte jen se svědkama, taky jsme se tak brali, abychom se vyhnuli podobným šaškárnám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.15 13:40

@ka2ka U nás je to při každé svatbě, ne když si to vyloženě nepřejí, sejde se celá vesnice, trvá to tak 20 minut, patří to k tomu :-)
@Yaya2 Tak s takovým postojem samozřejmě nevidím důvod, proč něco pořádat :-).. Poděkovala bych za tip, ale žádný nevidím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.15 13:42

@dendule4 Ano samozřejmě, pro někoho je to trapárna, pro někoho ne, u nás to k tomu patří, někomu stačí obřad a hostina :-)

• Nahlásit
  • Citovat
9137
4.6.15 13:44
@kouřící králík píše:
Proč se tomu říká Zatahování? ještě jsem to neslyšela, nerýpu, ptám se :*

Taky ten termín vůbec neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6653
4.6.15 13:54

Bydlí už spolu? Nám třeba nechali přivézt kolečko písku, vysypali ho na zem a zahrabali do něj „klíče“ a dali nám dětskou lopatičku a sítko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama