Svazování mimi na noc

51
12.2.06 09:28

Svazování mimi na noc

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Štěpánkovi je 3,5 měsíce a před každým spaním ho musím svazovat plínkou, jinak vyhazuje ručičky a budí se (svazuju ho už asi 2 měs.). Usíná mi při kojení u prsa. Chtěla bych ho to odnaučit, aby se naučil usínat sám. Zkoušela jsem to dneska v noci bez plíny a katatstrofa. Jakmile zabral, přendala jsem ho do postýlky, ale okamžitě vyhodil ruce nahoru, vzbudil se a začal brečet. Strčila jsem mu dudlik - usnul, ale za chvilku těma rukama máchnul zase a .. vzbudil se. A tak pořád dokola, až jsem si ho zase vzala k prsu a zabalila aspoň do rychlozavinočky. Ale stejně se pak budil po 2 hod. Dost trpěl na prdíky a ještě teď s tim má občas problém. Mám pocit, že ho vždycky vzbudí ty bublinky v bříšku. Slyšim, jak mu to tam zaškrundá a pak sebou cukne. Dostává kapičky Sab i čaj proti nadýmání od Hippa.
Jinak když je svázaný, usne v devět, spí tak 5-7 hod a pak se budí po 3 hod.
Prosím poraďte, díky.
Peťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.2.06 09:52

Ja bych to nijak neresila. Dcerku jsme takhle na noc balili taky a postupne si odvykla sama. Na spani pres den jsme ji nikdy nebalili a s tim nejak problemy nemela. Ze zacatku se ji libilo spat v tasce do kocarku, kde byla celkove taky takova „natesnana“. Pak zacala pres den usinat vsude a nakonec si zvykla i v noci. Balila jsem ji pak jen na to nejdelsi nocni spani, po kojeni jsem obcas zapomnela nebo jsem bala lina :), no a taky to pak fungovalo. Hodne nam pomohlo, kdyz jsme po sestinedeli prestehovali dcerku do detskeho pokoje (mela monitor dechu). Nejak jsme se prestali vzajemne rusit :D Ona byla v noci dost hlasita (vrzala obcas jak vrata (pry to je normalni…), ruzne si brumlala a vrnela. Me to porad budilo a porad jsem se to nejak snazili s manzelem resit, az jsme byli nevyspali vsichni tri… Z vedlejsiho pokoje tyhle „nedulezite“ zvuky dolehaly jen tlumene ci vubec, a jak se ukazalo, nejlepsim resenim bylo na ne vubec nereagovat. Behem par dni jsme vsichni spali celou noc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
868
12.2.06 11:01

Ahojky,

my jsme měli tyhle úleky taky… Myslím, že to možná s prdíky má co dělat, ale je to jen můj osobní názor.

Jinak Tě snad potěším, po 4.měsíci to začalo radikálně mizet a od 6.měsíce už nás to netrápí vůbec :) Je to Moorův reflex, který mají některá miminka nějak hodně vyvinutý (dle slov lékaře) a ten prostě časem vymizí…

Tak ať vás to brzo přestane trápit!

Peťula + Pavlík 8měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.2.06 13:14

Ahoj,

taky jsme dcerku svazovali. Vypadala jak balík na počtu v té velké „tetra pleně“. Ale spala pak skvěle. Připadala si takhle stísněně jako u mamky v bříšku a klidně zabrala. Stejně nám fungoval šátek. Neuměla spát, jen co si ji člověk utáhl na tělo, slyšela srdíčko a byla „stažená“, tak spala hned a já u toho vařila :-)
Pak se ráno budila např. s jednou rukou venku, takže se sama začínala vyprošťovat kdy chtěla = nebála jsem se, že takto bude spát do 18 let :-) Řekla si sama, dokdy tak chce být a odkdy chce již ruce volné a mít je vedle hlavy ve stylu „vzdávám se“ :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
12.2.06 13:23

My takhle spíme pořád, v noci. Přes den ne. V noci, když si sama třeba ruku vytáhne, tak ji ani tak nebudí ty úleky, to bylo když byla menší, ale to že jak je vzkůru, tak těma ručičkama hýbe, šmrdlá si očička, omylem si vytáhne dudlík :roll: , prostě usínání trvá dlouho. Svázaná usíná daleko líp.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
12.2.06 13:35

Petuliku a co kdyby jsi ho zkusila dát spát na bříško?
Třeba to pomůže?
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
12.2.06 14:17

Mooro reflex je do 3 mesicu uplne prirozena vec. Nektere deti rusi dele a nektere kratsi dobu. Je to reakce na rusivy podnet, treba i zvuk. Dite hleda oporu.
My jsme syna treba nikdy v zavinovacce nemeli. Jen byl v dece a to spis kvuli teplu. Byl hodne male mimminko a s udrzenim tepla mel problemy a my mame studene bydleni. Ale urcite deka pomohla i s timhle. Jen z ni pomalu vyrustal a nebo ji hybanim v noci uvolnil stejne a tak se to vyresilo samo.
Mozna prdiky moora vyvolaji, ale zase dite s prdikama ma lepsi, kdyz se muze hybat ne? Vzdy jak by si jinak pomohlo od prdiku a i my jim mame brisko masirovat, nebo hybat nozickama.
Ale abych te take uklidnila. Kamaradka uspavala dite do pateho mesice na mici a v zavinovacce. Jednou se rozhodla, ze je toho dost a odnaucila ho to behem tydne. Tak mas jeste cas:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
12.2.06 15:37

Peťko,
my jsme prožívali u Adinky to samé, neklidné miminko, obrovské problémy s prdíky, se spaním - no prostě řevem :? Svazovali jsme ji plínou do jejich asi 4 měsíců, hrozně to na spaní pomáhalo, jenže pak začala být „silnější“, ručičky vyprostila a samozřejmě ji to okamžitě probudilo. Koupila jsem v té době spací pytel, i s rukávkama (ale trošku teplejší, ne obyčejný hadřík), nahradil zavinovačku a plínu. Malou to zase poněkud omezilo v pohybu a spala rozhodně klidněji než bez něj.
Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
12.2.06 20:47

Děkuju za info :D . Dost jste mě uklidnily. Nechám tomu volný průběh a uvidíme 8O
Přeji hezký zbytek večera.
Peťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.2.06 21:23

vitecka jsme taky na noc svazovali do perinky, taky vyhazhoval rucky a budil se tim, po tretim mesici jsme prestali, sice to par noci trvalo, nez si zvykl, ale ted spinka krasne (6m).

• Nahlásit
  • Citovat
211
15.2.06 21:13

Ala se nam z toho zacal vymotavat na zacatku pateho mesice, meli jsme strach, aby se nam pod tou plinou neudusil, prip. neuskrtl, protoze si to ruzne pak smudlal pres oblicej a krk, tak jsme s tim prestali. Byl to priserny tyden, kdy jsem spala 3 hodiny a drzela ho napevno v naruci a pak se ho pokousela dat do postylky. Za tyden jsme to zvladli a uz zase vstavame jednou za noc a k ranu na kojo, jinak spime take v poloze vzdavam se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
1.2.11 11:35

Lukáškovi jsou 2 měsíce, svazovat ručičky jsme přestali minulý týden. Do té doby musím říct, že to je super věc. Miminka se tak cítí v bezpečí a mají tak uzavřený prostor jako v bříšku. Dávala jsem ho do zavinovačky, ruce podél těla. Přes zavinovačku jsem zespoda provlíkla plínku a v úrovni jeho předloktí jsem mu je plínkou trochu utáhla. Nesmí je to škrtit a dejte pozor, ať jim ta plínka nevyjede v noci na horu ke krku! Luky jak se mrskal tak jí měl jednou až u ramínek… :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama