Svědek na svatbě mezi sestrami

Anonymní
7.6.21 11:38

Svědek na svatbě mezi sestrami

Mám dvě sestry. Na mé svatbě svědčila starší, tehdy jsme se spolu hodně bavily, pomáhala mi se svatbou a byla prostě starší. Obě byly u oltáře jako družičky, oběma jsem platila stejné šaty a stejnou kytku. Škoda, že mě nenapadlo, že se podepsat můžou obě.

Když se vdávala starší sestra, váhala, koho vybrat za svědka. Dvě jsme se jí podepsat nemohly. Nakonec jsem jí chtěla ušetřit trápení a i když jsem se svatbou pomáhala, řekla jsem jí, ať si vybere zbývající sestru a že jsem s tím OK. Oznamovala nám to společně a dohodly jsme se, že až se jednou bude vdávat poslední sestra, svědčit budu já. Tak se všechny vystřídáme. Bylo mi to líto, ale měla jsem dobrý pocit, že jsem udělala správnou věc.

Poslední sestra se vdává a hádejte co. Svědčit bude druhá sestra. Cítím se hrozně. Je pravda, že se starší vycházím líp jak s mladší, ale i když máme svá témata, vídáme se i samostatně. Nikdy jsem nezapomněla na její narozeniny, když byla nemocná, byla jsem to já, kdo složitě vyjednával lepší péči. Stydím se i před rodinou. Že budu vypadat jak outsider, kterého nikdo nechce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.6.21 11:41

Já bych teda byla ráda. Mně to svědčeni přijde spíš za trest :D V létě jdu za svědka, kamarádka mne byla taky, takže mne to takhle oplaci, ale vůbec bych se nezlobila, kdyby řekla někomu jinemu :D

• Citovat
  • Nahlásit
2356
7.6.21 11:45

V USA by to dali k soudu. Ale i u nás by to šlo i ústní dohody platí a smlouvy se musí plnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
7.6.21 11:46

Řešíš kraviny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11116
7.6.21 11:50

Neřeš. Pokud to u vás v rodině někdo sleduje, tak to jsou pitomci. A Ty bys neměla taky. Důležitý je, že Ty za sebe víš, že ses zachovala pěkně, a s tím ostatním nic nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
7.6.21 11:51

Je to její svatba, takže to nech na ní a nijak se neurážej, nikde není pravidlo, že svědčit musí někdo z rodiny a už vůbec ne podle dohody před lety.
Outsider bys byla, kdybys nebyla pozvaná, tu půl hodinu kdy nebudeš stát u nevěsty ale s ostatníma hostama snad přežiješ a pak to stejně nikdo neřeší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 11:52

@Slečna Ferka Už nemam náladu tam ani jít. Asi jsem cíťa. Popřeju, dám dar, ale..

• Citovat
  • Nahlásit
17098
7.6.21 11:54

Ježíš, si snad nevěsta může vybrat svědka jakého chce ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14307
7.6.21 11:55
@Anonymní píše:
@Slečna Ferka Už nemam náladu tam ani jít. Asi jsem cíťa. Popřeju, dám dar, ale..

Neblbni. Pokazis svatbu i vztahy kvuli takovy kravine? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3544
7.6.21 11:57

Ano, urážet se kvuli každý kravine, to rozhodně zlepšuje vztahy. Kdybys opravdu byla se segrama tak v cajku, řekneš si ok, a jde se dal. Ale tobě to vadí. Moje nej kamaradka si na svatbu vzala svedcit segru. Ja segru sice mam, ale chtela jsem tuhle kamosku. Prostě je to na neveste. Ne na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
7.6.21 11:59

Myslím, že by bylo mnoho lidí šťastnějších, kdyby to svědčení brali jako takové dárky - ty taky nedávám, abych za to dostala něco nazpátek.
Když chci někoho za svědka, tak si ho za něj vyberu, ale nic si za to nenárokuju zpátky, jestli mě v budoucnu osloví nebo ne, je čistě na něm a na tom, jaký bude mít v tu chvíli z toho pocit. Taky mě moje svědkyně nežádala o svědčení „nazpátek“ a popravdě mě ani nenapadlo se nad tím nějak pozastavit.
A to, „jak to bude vypadat před lidmi“ mi tedy přijde jako to nejposlednější, co řešit.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 12:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 11:59

@Ba-stet To asi zase ne, docela se mi hodí, že tam je důležity termín jiné věci. Myslim, že nikdo jiný vůbec nebude tušit, o co jde…

• Citovat
  • Nahlásit
3983
7.6.21 12:02
@Anonymní píše:
@Ba-stet To asi zase ne, docela se mi hodí, že tam je důležity termín jiné věci. Myslim, že nikdo jiný vůbec nebude tušit, o co jde…

Jo, akorát se v tom budeš o to víc sama utápět a užírat se tím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 12:02

@klamonožka Jenze my jsme se nejak dohodly spolecne…jinak bych to neresila. Asi mi i vadi, kdyz v rodine vzdycky neco delam pro druhe ja a nikdo se nejak nepozastavuje, co ja. Ze prece ja jsem OK se vsim. Ale asi tedy resim kraviny.

• Citovat
  • Nahlásit
9890
7.6.21 12:04

Mě by to teda naštvalo. Dohoda byla jasná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat