Svědění intimních partií u holčičky, bez výtoku

Anonymní
10.4.21 12:33

Svědění intimních partií u holčičky, bez výtoku

Ahoj, prosím anonymně, je to pro mě intimní.

Dcera, 5 let, se již několik týdnů intenzivně škrábe na intimních partiích. Zkoušela jsem řešit běžným způsobem, co tak matku napadne, dále pak několik návštěv u dětské dr., různé gely, masti, stěry… Stěr vyšel v pořádku, moč taky, nic nezabralo.

Dcera nemá výtok a intimní místa vypadají naprosto běžně, není vidět žádná známka zdravotního problému. Ale dcera se neustále škrábe. Je mi jí moc líto, i ve společnosti to je pro ni pak těžké, snaží se to maskovat a cití se blbě, lidé se dívají.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jsem za ni nešťastná :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
935
10.4.21 12:56

Napadá mě sedací koupel z heřmánku nebo nějaká napářka, to by mohlo zklidnit. Zkoušely jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.21 13:01

Moje sestra to měla také když měla 4 roky a pak se zjistilo že se blbě utira po čuraní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
10.4.21 13:13

Dcera to má taky. Teď ji bylo 5. Dostaly jsme imazol krempastu, ale přijde mi to horší, heřmánek bez efektu. Raději ji teď utiram já, jestli to není nedostatečnou hygienou. Pořád stejně. Jsem z toho taky už zoufalá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
10.4.21 13:27

Jen takový nápad, nemůže být problém se spodním prádlem, prací prášek, apod.? Co zkusit změnu v praní, dětský gel na intimní hygienu a chodit na ostro :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
10.4.21 13:42

Nám na gynekologické problémy u dcery (5let) pomáhá Ophtalmo septonex mast. Kdysi nám to někdo poradil pro syna a já zkusila i pro dceru. Můžeš zkusit i koupel v Hypermanganu. Tím léčili mě. Ale je zvláštní, že vám nedokáže poradit lékařka. Nemůže mít dcera roupy? Když ji námažeš, tak se jí uleví nebo to svědí pořád stejně? Začalo to z ničeho nic nebo třeba po nemoci? Určitě by to mohlo být i pracím práškem nebo materiálem na spodním prádle. Případně jestli nenosí těsné džíny (nebo jiné kalhoty) ve kterých by se vždy zapařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
10.4.21 13:44

A já teda ještě dceři koupila gel Jůlinka na intimní hygienu od Nobilis. Jak je na tom s hygienou? U nás je problém vždy jakmile se dcera špatně umyje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12182
10.4.21 13:48

A nemůže mít roupy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
10.4.21 13:58

Také jsme řešily. Po čůrání si ještě cvrkla to kalhotek a byla v tom takto celý den. Pořádně umýt, namazat (u nás vede klasický jelení lůj) a přes den intimku. A kontrolovat, příp. vyměnit. Nám to pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 14:16

Jsem zakladatelka.

Roupy nemyslím, že by mohla mít, co jsem četla na netu, mělo by to být nějak poznat. Koukala jsem i na zadeček, nikde žádné známky ničeho.
To dítě vypadá zcela zdravé, což je děsné, nejraději bych, aby měla nějaký další příznak a bylo jasné, o co jde.

Prací prášek bych ještě mohla zkusit změnit, měnila jsem ho nedavno, ale za Ariel baby, tak mě nenapadlo, že by mohl něco takového způsobit.

Kalhoty nosí volné, jen bavlnu, tepláky nejčastěji, to by asi nemělo mít vliv. Kalhotky taky jen bavlna, velkou část dne je i bez kalhotek.

Když ji namažu, čímkoliv, nemá to žádný vliv. Žádný přípravek prostě absolutně nepomohl. Nezačalo to po nemoci.

Hygiena podle mě velmi důkladná, často ji myju sama. Utírá se pečlivě, nesnáší mokro ani vlhko dole, takže i venku vyžaduje papír a pečlivě dosucha se utře. Neutírá se zezadu dopředu, tak ani zde nevidím problém.

Děkuju všem za nápady a rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 14:17

@Pavlahar Tak to je hrozný, i vy :,( Jak to prožívá dcera?

• Citovat
  • Nahlásit
411
10.4.21 14:19
@Anonymní píše:
Jsem zakladatelka.

Roupy nemyslím, že by mohla mít, co jsem četla na netu, mělo by to být nějak poznat. Koukala jsem i na zadeček, nikde žádné známky ničeho.
To dítě vypadá zcela zdravé, což je děsné, nejraději bych, aby měla nějaký další příznak a bylo jasné, o co jde.

Prací prášek bych ještě mohla zkusit změnit, měnila jsem ho nedavno, ale za Ariel baby, tak mě nenapadlo, že by mohl něco takového způsobit.

Kalhoty nosí volné, jen bavlnu, tepláky nejčastěji, to by asi nemělo mít vliv. Kalhotky taky jen bavlna, velkou část dne je i bez kalhotek.

Když ji namažu, čímkoliv, nemá to žádný vliv. Žádný přípravek prostě absolutně nepomohl. Nezačalo to po nemoci.

Hygiena podle mě velmi důkladná, často ji myju sama. Utírá se pečlivě, nesnáší mokro ani vlhko dole, takže i venku vyžaduje papír a pečlivě dosucha se utře. Neutírá se zezadu dopředu, tak ani zde nevidím problém.

Děkuju všem za nápady a rady.

Jeste me napada, jaky toal papor pouzivate? Zkuste ten „hrubsi“ obyčejný tmavší. Ne ten beleny a uz vubec ne parfemovany. Belene jsou chemii a chlorem a to může také vadit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
10.4.21 14:24
@Anonymní píše:
@Pavlahar Tak to je hrozný, i vy :,( Jak to prožívá dcera?

Už ji to trápí dlouho. Já vždycky řeknu, zkusíme tohle, to už by mohlo pomoct a zase nic. Toaletak používáme dobrý, kvůli mě-já taky nesnesu bělený ani parfemovaný… A roupy to taky nejsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12182
10.4.21 14:34

Možná je to tou přespřílišnou hygienou, zkusila bych mýt spodek pár dní jen vodou bez mýdla. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 14:39

@Pavlahar

Dětská doktorka mi posledně navrhla, že by to mohlo být psychické… z něčeho, z nějakého stresu to začalo a dál to pokračuje už jako zlozvyk. Co myslíš? Viděla bys tam možnou souvislost? Já u nás totiž ne, ale člověk nikdy neví…

A taky má dcerka jen svědění, ale nic jiného vidět není?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat