Svědění očních víček u řas - zkušenosti?

Anonymní
25.11.20 09:52

Svědění očních víček u řas - zkušenosti?

Ahoj, před pár týdny mě začaly hrozně svědit horní víčka, ale jakoby u řas. I když to zní asi divně :nevim:. Nestalo se někomu něco podobnýho? Obvykle nosím čočky, ale i když jsem měla třeba týden brejle, tak to svědilo pořád. Nelíčím se. Oční krém jsem taky přestala používat, ale nepomohlo to. Když jsem u sebe v bytě je to trochu lepší, když přijedu k rodičům, tak se mi zdá, že se to zhorší. Máme králíčka, ale už 8 let, takže jsem na něj zvyklá. Nevím, jestli letět k doktorovi nebo ještě počkat. Nevím ani kam na oční nebo na alergologii? Žádný alergie nemám, takže nevím vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4896
25.11.20 10:29

Mě to takhle svědí, ale nárazově. Nejdůležitější je se tam nepodrbat a ono to ustane, ale je to peklo. Zatím jsem nevypozorovala, čím by to mohlo být, asi to bude nějaká alergie, ale nevím na co. Když neodolám a podrbu se, tak se mi na víčku u řas udělá úplné oteklé jelito.
Zatím jsem to nijak neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 10:36
@Elenloth píše:
Mě to takhle svědí, ale nárazově. Nejdůležitější je se tam nepodrbat a ono to ustane, ale je to peklo. Zatím jsem nevypozorovala, čím by to mohlo být, asi to bude nějaká alergie, ale nevím na co. Když neodolám a podrbu se, tak se mi na víčku u řas udělá úplné oteklé jelito.
Zatím jsem to nijak neřešila.

já bohužel drbu, nedá se to vydržet. Ale snažím se ovládat a hlavně několik týdnů se nepodrbat je nereálný :D. Taky mě napadla alergie, ale netuším na co by to mohlo být.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14880
25.11.20 10:57

Předpokládám že řasenku si vyloučila. Pokud používáš stál stejnou řasenku, tak ji prost vyhoď, a tak 14 dní na ty oči nedávej fakt nic, kromě případného hypoalergenního nově koupeného hydratačního krému po umytí něčím hodně hypoalergeníím. Pokud používáš odličovač očí a nekupovala si ho v posledních pár týdnech a není njaký hodně hypoalergenní a nedráždivý, tak ho taky vyhoď.

Takže pokud to není líčidly či způsobem čištění.

Kup si v lékárně kapky do očí proti alergii a zkus je kapat. Pokud to bude pomáhat, je jasné, že jde o alergicou reakci. Poté tedy kapej a objednej se na alergologii, aby si tušila co je zdrojem.

Vezmi k tomu taky ophtalmo septonex a tím si kapej do očí alepsoň týden, pokud kapky na alergii nebudou pomáhat, aby si případně pomohlo oku zvládnout zánět.

Pokud se to do týdne nezlepší, nebo se to začne zhoršovat, zajdi na oční, nepotřebuješ doporučnenku od praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1987
25.11.20 11:19

Nebo spíš na kožní, můžou tam být třeba nějací roztoči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:41
@Ou píše:
Předpokládám že řasenku si vyloučila. Pokud používáš stál stejnou řasenku, tak ji prost vyhoď, a tak 14 dní na ty oči nedávej fakt nic, kromě případného hypoalergenního nově koupeného hydratačního krému po umytí něčím hodně hypoalergeníím. Pokud používáš odličovač očí a nekupovala si ho v posledních pár týdnech a není njaký hodně hypoalergenní a nedráždivý, tak ho taky vyhoď.

Takže pokud to není líčidly či způsobem čištění.

Kup si v lékárně kapky do očí proti alergii a zkus je kapat. Pokud to bude pomáhat, je jasné, že jde o alergicou reakci. Poté tedy kapej a objednej se na alergologii, aby si tušila co je zdrojem.

Vezmi k tomu taky ophtalmo septonex a tím si kapej do očí alepsoň týden, pokud kapky na alergii nebudou pomáhat, aby si případně pomohlo oku zvládnout zánět.

Pokud se to do týdne nezlepší, nebo se to začne zhoršovat, zajdi na oční, nepotřebuješ doporučnenku od praktika.

právě, že řasenku ani stíny nepožívám vůbec. Oční krém mám od Ziajy, ale teď ho pár týdnů jak říkám nepoužívám, a nepomohlo to. Odličovač používám když si dávám korektor pod oči, jinak jako přímo na oči ne.
Kouknu na ty kapky na alergii a ten ophtalmo septonex.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:42
@stín katedrál píše:
Nebo spíš na kožní, můžou tam být třeba nějací roztoči.

právě že na těch očích nic nevidím, žádný zarudnutí, vyrážku nic. Občas se mi jakoby trochu loupe ta kůže, ale opravdu jen maličkato, myslím, že to asi má každý. Nechápu, že takhle z ničeho nic, doslova ze dne na den mě to začalo zlobit.

• Citovat
  • Nahlásit
1987
25.11.20 12:56

No oni můžou být u žlázek váčků řas, vím, že to tak může být u obočí, ale nechci tě děsit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 13:19
@stín katedrál píše:
No oni můžou být u žlázek váčků řas, vím, že to tak může být u obočí, ale nechci tě děsit. :lol:

já jsem právě na netu našla, že by to mohl být nějaký ten zánět řas, nevím přesně ten název. Jenže tam byly další příznaky, právě jako začervenání, vyrážka atd. A to nemám naštěstí. Ale jako být to může, to je jasný, člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 19:14

V pravidelných intervalech s tím bojuju už tři roky. Mnula a škrábala jsem si oči (víčka) tak, až se mi podařilo poškodit si rohovku. Očařka tvrdila, že to je alergie. Dostala jsem kapky, několikery, nepomohly žádné. Dost často se mi to stávalo po víně (bílé, polosuché), vyloučila jsem víno. Nepomohlo. Po dvou letech různých pokusů (krémy, jídlo, pití, alkohol, řasenka, léky) jsem zjistila, že vlastně nevím, na co jsem alergická a jestli to alergie vůbec je. Teď mám v mrazáku gelovou masku na oči, když to přijde, připlácnu masku a počkám, až se to zklidní. Ne že by to nějak extra pomohlo, ale to nejhorší svědění to zklidní. Slova alergologa, oftalmologa i mé praktické lékařky se téměř shodovaly: „Těžko říct, co to je, nejspíš alergie, sledujte, co vám to způsobuje.“ Doteď jsem na nic nepřišla.

• Citovat
  • Nahlásit
515
7.1.21 08:42

Taky se mi to poslední rok dělá, na alergolgii mi napsala Maxitrol, oční opthalmo hydrocotrison, pořád se mi to vrací, víčka mám hlavně ráno oteklá, hodně svědí, po splasknutí tam mám ekzém. Měla jsem si koupit blephagel, nebo čistit přikládat na víčka nahřívaný kapesník. Nevím, jestli je blapharitida :nevim:. Ekzém se mi dělá skoro až k obočí, i na spodní víčko. Už jsem z toho dost zoufalá. S očima mám problémy přes 20let, a teď k tomu všemu ještě tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
7.1.21 09:51

Luska, zkusila jsi nový polštář?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
7.1.21 11:59

Nezkoušela :think: Mělo by to pomoci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
7.1.21 12:03

Peřiny a matrace mohou být plné roztočů a nějakého prachu, to může taky začít zlobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
7.1.21 13:12

@Okta Děkuji, za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu