Svědění pokožky při mrazu. Co vám pomohlo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lacimechka
Stálice 51 příspěvků 26.01.19 10:59
Svědění pokožky při mrazu.... Co vám pomohlo?

Ahoj holky, co vám pomáhá na svědění pokozky v zimě při mrazech? Hrozně mě svědí ruky a nohy, udělá se mi i vyrážka a kopřivka…včera jsem si oholila nohy a je to šílené :zed: doma máme taky hodně suchý vzduch… Jinak mě nikdy pokožka nesvedi… Začalo to až teď, jak se více topí a už jsou dlouho mrazy…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sirikit
Nadpozemská drbna 27934 příspěvků 26.01.19 11:02

Chladova alergie.
Xyzal nebo jiná antialergika,pre­depise lékař, jinak se nedoplatis. :nevim:

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.01.19 11:09

Pomůže ti zyrtec, zodac nebo analergin.

denkat
Kecalka 446 příspěvků 26.01.19 11:13
@lacimechka píše:
Ahoj holky, co vám pomáhá na svědění pokozky v zimě při mrazech? Hrozně mě svědí ruky a nohy, udělá se mi i vyrážka a kopřivka…včera jsem si oholila nohy a je to šílené :zed: doma máme taky hodně suchý vzduch… Jinak mě nikdy pokožka nesvedi… Začalo to až teď, jak se více topí a už jsou dlouho mrazy…

Ahoj, já tohle mám každou zimu, mě dost pomáhá bepanthem, protože pokožka potřebuje hlavně pořádně promastit …jinak je to buď určitý druh ekzému nebo alergie …já mám kůži bolavou, popraskanou a mám to na rukou a pak na nohou, každý rok v zimě se to vrací

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12085 příspěvků 26.01.19 11:17

jako první pomoc proti svědění léky na alergii. Já v zimě trpím na popraskanou kůži mezi prsty na rukou. Pomáhá mi pořád ruce mazat - střídám různé krémy, a nosit rukavice. NA tělo vyzkoušej třeba nějaké mléko s ovsem, to je hydratační a zároveň zklidňující. Bude to metoda pokus-omyl, každému pomáhá něco jiného

sirikit
Nadpozemská drbna 27934 příspěvků 26.01.19 11:19
@denkat píše:
Ahoj, já tohle mám každou zimu, mě dost pomáhá bepanthem, protože pokožka potřebuje hlavně pořádně promastit …jinak je to buď určitý druh ekzému nebo alergie …já mám kůži bolavou, popraskanou a mám to na rukou a pak na nohou, každý rok v zimě se to vrací

Fakt alergie, já se třeba neosypu, ale bez antialergik by se mi ucpaval nos.
Taky super. :cert:
Jenom mazat nepomůže, fakt to chce od prvních mraziku preventivne dobat nějaká ta antialergika, když se to nechá rozjet, je to horší.
Chladovka může vzniknout v jakémkoli věku, mně se rozjela někdy kolem 40. :nevim:

Příspěvek upraven 26.01.19 v 11:34

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 26.01.19 11:28

Chladová alergie, taky mám. Super, mně skáčou svědivé fleky na pokožce vystavené mrazu, takže obličej, ten nejde schovat. Naštěstí to v teple rychle odeznívá, ale svědí to. Takže můžeš zkusit v zimě brát léky na alergie. Zodac, Zyrtec,Xyzal třeba. V akutní fázi mně pomůže i Fenistil.

denkat
Kecalka 446 příspěvků 26.01.19 11:34
@sirikit píše:
Jenom mazat nepomůže, fakt to chce od prvních mraziku preventivne dobat nějaká ta antialergika, když se to nechá rozjet, je to horší.
Chladovka může vzniknout v jakémkoli věku, mě se rozjela někdy kolem 40. :nevim:

Ono každý člověk reaguje jinak, ale mě opravdu stačí ten bepanthem, ale musím mazat fakt pravidelně a dost. Věřím, že třeba ty antialergicka by pomohlo víc, ale nechci zbytečně do sebe cpát víc než musím takže dokud postačí ten bepanthem tak zůstanu u něho. Já to mám snad od puberty co si pamatuju. :D

FenekUsaty
Závislačka 4480 příspěvků 26.01.19 11:45

Taky to mam, ale antialergika vubec nepomahaji, ja mam atopicky ekzem a tomu taky nedela mraz dobre. Taky praskliny, taky suchy plotny, taky pokus omyl kremy,nejvic mi pomaha bepanthen sensiderm krem a je to teda letos fakt humac, mazu porad a stejne bych se udrbala :?

malá_holka
Kelišová 6836 příspěvků 26.01.19 11:46

@lacimechka hodně větrat, hodně pít, mýt se obyč mýdlem s neutrálním ph a hodně se mazat. mě pomáhá modrá nivea.

lacimechka
Stálice 51 příspěvků 26.01.19 11:49

Holky moc děkuji za rady..... Už sem vyzkoušela různé krémy a masti… Zodac mám doma… Vyzkouším…

ajtakrajta1
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.01.19 11:49
@sirikit píše:
Chladovka může vzniknout v jakémkoli věku, mně se rozjela někdy kolem 40. :nevim:Příspěvek upraven 26.01.19 v 11:34

Já to mám od 12. :zed: Asi 6 let jsem s tím jezdila po všech možných doktorech a závěr byl, že mám brát do konce života výše zmiňované léky, které mi tedy naštěstí pomáhají.

Uživatel je onlineBledulicka
Kecalka 128 příspěvků 26.01.19 15:46

@lacimechka Ahoj já si krémy kupují proti mrazu buď lékárně, nebo dětské drogerie a mám klid.doma máme vodu každý mistnosty konvi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 11:21

Holky a svědí Vas třeba i paže a stehna? Mě Teda strašně… A lýtka… Vyrazku moc nemám, spíš lehce červené flíčky a sem tam pupinek… Ale když se poskrabu, naskočí mi taková kopřivka… Jak píše zakladatelka po holení týden hrůza a to si holim i ruce… No asi se přes zimu holit nebudu :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >