Svědění rukou hlavně paže

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

makina89
Povídálka 49 příspěvků 09.03.18 14:40
Svedeni rukou hlavne paze

Zdravim Vas.. posledni dva dny me silene svedi paze… vubec nechapu z ceho to muze byt :-( jsem ted v 6tt tehotenstvi. Nevite cim to muze byt?

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 09.03.18 15:34

Já to měla až ke konci těhotenství. Nepomohlo na to nic a přešlo to samo. To jsem poradila, co? :think: Je to ale šílené, znám to.

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 09.03.18 16:42

Ahoj :mavam:

Já to teď mám taky, jsem 26+1 tt. Mám to cca 14 dní, možná o pár dní víc, přesně nevím… ZAčlo to tím, že mě taky šíleně začly svědit paže. Vyrážku jsem vyloženě neměla, ale takový začervenalý. Nic mi na to nepomohlo, ale mazala jsem jen čistou vazelínou, krémem od Garnier, Excipialem. Pak o něco dýl přišlo ještě horší svědění nohou, hlavně v dolní části - lýtka a nad kotníkem. PAk se na nohách přidaly nějaké suché fleky a vyrážka na rukách - na předloktí.
Zašla jsem si ke kožní, kde samozřejmě kortikoidy nepřichází v úvahu (a stejně problém nevyřeší, jen potlačí - většinou). Takže na suché fleky jsem dostala Fucidin, na paže Linola Fett, na děsně vysušený obličej Ambidermal (míchali ho v lékárně) a doporučila mi mycí antibakteriální gel Cutosan.
Po použití mycího gelu katastrofa. Myslela jsem, že proskočím sprchou, jak děsně na obličeji štípal a pálil. Ze sprchy jsem vylezla jako rak a úplně šupinatá. Navíc „tam dole“ jsem cejtila, že se schyluje k zánětu a jsem si jistá, že právě po použití toho Cutosanu. Ambidermal na obličej jsem mazala asi 3×, ale vůbec nepromastil, spíš štípal a druhý den se mi po něm pod očima udělaly úplný rudý polštáře nateklý :cert:. Fucidin taky bez nějakýho zázraku, ale přestalo to tolik svědět alespoň. A Linola - no, taky nic moc. TA jen děsně zmastí, ale kůže to nevsákne, takže mi to vždycky vcuclo tričko.
Předevčírem jsem byla v lékárně, že mám na obličej tu Linolu (mohla jsem jí promašťovat i obličej), lékárnice mi řekla, ať ji nepoužívám. Chtěla jsem nějaký krém, který mě promastí a kůže to vsákne. Doporučila mi Uriage Xemosa. Sice je drahý, ale už hned druhý den jsem na to promáznutí obličeje cítila velkou úlevu, že jsem nebyla tak scvrklá a suchá.
JInak na předloktí mám vyrážku pořád (nějakou novou a jinou zase). A nohy svědí a o něco míň. Paže jsou taky o něco lepší, i když je občas poškrábu, protože svědí, ale né tolik a už je nemám červený… S tím předloktím asi budu muset po neděli znovu ke kožnímu.
Jo, ještě mi napsala na svědění tablety Claritine. Prý se v těhu na svědění můžou, ale to jsem už věděla, že se radši budu drbat, než se tím cpát. I včera v poradně mi dr. říkala, že pokud se to dá alespoň trochu snýst, ať je neberu.
Což neberu a ani brát nebudu. Jak říkám, to se radši udrbu ;)
Asi jsem taky moc nepomohla, co?
Jo, a ještě maličkost - včera jsem si celý ruce omyla mýdlem Dettol a řekla bych, že po něm úleva trochu byla (vyrážka na chvíli zmizela i mi ruce odčervenaly :D ). Dnes ve sprše se zkusím celá omýt Lactacydem antibakterial. Myslím, že horší než po tom Cutosanu to fakt být nemůže.
TAk držím palce, a určo si zajdi na kožní. NApíšou ti něco, co alespoň trochu třeba to svědění zmírní ;)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15380 příspěvků 09.03.18 20:02

@Peťula21

jen pro zajímavost. Kolik tě ty krémy od doktorky stály?

Peťula21
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 12.03.18 11:35
@Kobliha51 píše:
@Peťula21jen pro zajímavost. Kolik tě ty krémy od doktorky stály?

Jeeejda, myslím ta Linola že stála kolem 150,– a ten sprcháč Cutosan - no, ten byl levnější, ale cenu přesně nevím. To bych kecala.
Fucidin a Ambidermal - za to jsem neplatila nic.
Každopádně, jako jediný a opravdu jen malinko pomohl ten Fucidin. Vše ostatní stálo za prd :nevim:. Dnes jsem byla na kožním znovu a doktorka se podivovala, že ten Cutosan na mě udělal takovou neplechu…

Ljucy
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 12.03.18 12:38

Ahoj, me dali na kožním lokoid a zinkovou mast na mazání, oboje je na predpis, a claritine praskx na alergii, mela jsem, vyrážku od 22 zhruba do 30tt, takze i kortikoidy mi dali… Snazila sjem se mazat co nejmíň, nicmene, stehna, boky, zada a ruce, velká plocha :D 1*2 x denne to slo no.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 15380 příspěvků 13.03.18 07:36
@Peťula21 píše:
Jeeejda, myslím ta Linola že stála kolem 150,– a ten sprcháč Cutosan - no, ten byl levnější, ale cenu přesně nevím. To bych kecala.
Fucidin a Ambidermal - za to jsem neplatila nic.
Každopádně, jako jediný a opravdu jen malinko pomohl ten Fucidin. Vše ostatní stálo za prd :nevim:. Dnes jsem byla na kožním znovu a doktorka se podivovala, že ten Cutosan na mě udělal takovou neplechu…

Tak to je dobrý. Já myslela, že jsi zaplatila balík a účinek pak žádnej. Tak tohle je ta lepší varianta. :kytka: :mavam:

chs.jasmin
Kelišová 6605 příspěvků 14.03.18 12:26
@makina89 píše:
Zdravim Vas.. posledni dva dny me silene svedi paze… vubec nechapu z ceho to muze byt :-( jsem ted v 6tt tehotenstvi. Nevite cim to muze byt?

Ahoj,

měla jsem to u druhé dcery ke konci tedy (kolem 30tt). U mě to byly hlavně dlaně - dělají se jaterní testy. Tak brzy :nevim: těžko říct.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Tereza poslala vzkaz z Pákistánu: Mluví o ponižování, sebevraždě i trestu smrti!

Češka Tereza čeká v Pákistánu na rozsudek za pokus o pašování devíti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama