Svědění těla bez vyrážky - 27tt

Anonymní
10.4.17 17:40

Svědění těla bez vyrážky - 27tt

Dobrý den maminky, chci se zeptat, jestli jste někdo měl také svědění těla v těhotenství?? :? Vyrážku ani suchou kůži nemám, trvá to dva dny, zkoušela jsem se sprchovat jen vodou bez mýdla (žádné mýdlo, prací prášek ani nic podobného jsem nezměnila…) a nepomohlo to :( Nejvíce mě svědí předloktí, záda a pak lýtka nad kotníkama a stehna… Přes den to celkem ujde, ale někdy v noci mě to vzbudí a já se musím škrábat a škrábat :roll: A trvá to strašně dlouho, usnu až kdo ví za jakou dobu, na hodiny ani radši nekoukám :( Teď se k doktorce nedostanu, doufám, že to třeba ještě odezní, jím stále to stejné, alergie to podle mě nebude :think: Děkuji za každou radu, co by na to svědění pomohlo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35028
10.4.17 17:42

Kamarádka měla podobné a měla problém s játry, ale svědily ji myslím dlaně a nevím co ještě. Raději bych opravdu zajela k doktorce, nebo minimálně zavolala.

Příspěvek upraven 10.04.17 v 18:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
10.4.17 17:47

Určitě k doktorovi. Můžeš mít něco s játrama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
10.4.17 17:48

Četla jsem, že svědění těla je celkem běžné v těhotenství. Občas mě taky hodně svědí břicho.. Pokud tě to ale svědí takhle hodně, tak bych si s tím někam došla… pro jistotu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 17:52

Já bych smetala k lékaři
https://www.modrykonik.cz/…tehotenstvi/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
10.4.17 17:53

Jak píšou holky, určitě jdi k doktorovi, může se jednat o onemocnění jater, které se zřídka u těhotných může objevit. Také to ale nemusí být nic vážného. Pokud přibíráš na váze, tak svědění může způsobovat napínající se kůže- to mě trápilo v druhém trimestru. Pokud tě to ale budí ze spaní, tak není něco v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 18:01

Určitě jít k doktorovi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
10.4.17 18:07
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky, chci se zeptat, jestli jste někdo měl také svědění těla v těhotenství?? :? Vyrážku ani suchou kůži nemám, trvá to dva dny, zkoušela jsem se sprchovat jen vodou bez mýdla (žádné mýdlo, prací prášek ani nic podobného jsem nezměnila…) a nepomohlo to :( Nejvíce mě svědí předloktí, záda a pak lýtka nad kotníkama a stehna… Přes den to celkem ujde, ale někdy v noci mě to vzbudí a já se musím škrábat a škrábat :roll: A trvá to strašně dlouho, usnu až kdo ví za jakou dobu, na hodiny ani radši nekoukám :( Teď se k doktorce nedostanu, doufám, že to třeba ještě odezní, jím stále to stejné, alergie to podle mě nebude :think: Děkuji za každou radu, co by na to svědění pomohlo :zed:

Kamarádka mela to samé a neřekla to doktorovi. Zjistili to až u porodu, akutní sekce a primar ji řekl, ze u mimiska stali všichni andělé. Ze by nevěřil, ze přežije. Nechci tě strašit, ale nahlas to doktorce co nejdříve. Dostaneš prášky a vyvolaji ti porod malinko dříve. Hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
10.4.17 18:16

Určitě oznámit neprodleně k doktorovi, může se jednat o problém s játry. Na neonatologii se mnou ležela paní, co měla svědění, pak po nějakolika dnech začala žloutnout a pak už následoval jen akutní císař a miminko museli vyndat předčasně, mamince málem selhaly játra a ledviny. Nechci strašit, ale bohužel to opravdu není normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 19:01

Právě že žádný fleky, nebo pupínky, vyrážku, suchou kůži nemám… A na váze jsem taky moc nepřibrala, mám nahoře 5 kilo, sice je to víc jak v prvním, to jsem s tou váhou šla rodit, ale nemyslím si, že by to bylo moc, je to všechno v bříšku… Tak já doktorce zítra zavolám a domluvím se s ní, kdy dojít :roll: Musíme zítra s dcerou k doktorce na očkování, už to odkládáme od Vánoc a konečně je už druhý tyden zdravá, tak je objednaná konečně, tak bysme to museli spojit a zajet ještě se mnou… Děkuji moc za rady, snad to bude ok :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
31
10.4.17 19:41

Taky bych zasla k doktorovi, mela jsem to take v prvnim tehotenstvi, nejvic me svedilo bricho, ruce a chodidla, zadnou vyrazku jsem nemela. Pak to nejak preslo, tak jsem tomu uplne neprikladala pozornost, ale mela jsem i tehotenskou cukrovku a na poradne mi delali jaterni tedty a mela jsem je zhorsene, takze jsem pak brala leky. Jinak bylo nastesti vse v poradku, po porodu jsem chodila do jaterni poradny, hodnoty se srovnaly. V druhem tehotenstvi jsem problemy nemela. Nejspis to bylo zpusobene ulozenim mimca v brise, mala mela nohy u mych jater a asi me slusne okopavala, druha dcerka byla ulozena jinak a dobry. Zadnou jinou pricinu mi nenasli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
10.4.17 20:37

Urcite zajdi k doktorce. Mela sem to same. Me rekli ze mam hepatopatii, tedy spatne jaterní testy. Ihned me hospitalizovali a za týden vyvolavacka. Byla sem ale ve 36.tydnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
10.4.17 20:38

Na to svedeni zabrali az leky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
10.4.17 22:11
@ixule píše:
Kamarádka měla podobné a měla problém s játry, ale svědily ji myslím dlaně a nevím co ještě. Raději bych opravdu zajela k doktorce, nebo minimálně zavolala.

Moje babicka totez… Take to byly jatra… Jinak ja bych si zkusila vzit jednou prasek proti alergii, jen abych to vyloucila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama