Svědění zad v těhotenství

2
26.2.21 09:53

Svědění zad v těhotenství

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda někdo nemáte zkušenost se svěděním zad v těhotenství. Už od začátku těhotenství mě svědí záda v okolí páteře nad bederní části. Nesvědi neustále ale je to několikrát za den. Kosmetiku ani práci prášek jsem neměnila. Nemám je za rudla ani nějaké pupínky. Co jsem hledala tak svědění je normální při roztahovani kůže. Ale v tomto místě si nemyslím, že by se nějak kůže namahala. Dále, že to může být od jater ale to spíš svědí dlaně a chodidla. To mě se neděje a ani nikde na těle nemám výtažku. Navíc dle prvních testu až na cukr mám vše ok.
Tak netuším jestli to je „normální“ a prostě to vydržet nebo to řešit. Aktuálně jsme v 16tt. Děkuji za Vaše zkušenosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
647
26.2.21 10:11

Mám to taky. Hlavně večer, chce to pořádně mazat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
26.2.21 10:15

Jsem v 17tt a taky se mi to stává chce to pořádně namazat a bude to cajk :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
26.2.21 10:28

Asi to nic nebude, ale zmínila bych to na kontrole u doktora. Možná tě pro jistotu pošle na jaterní testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.2.21 10:39

Holky děkuji :*, sice je to už mé druhé těhotenství ale opravdu je úplně jiné… U syna jsem nic takového vůbec nemusela řešit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 11:06

Mně sice nesvedila záda, ale nohy a to kdykoliv jsem stála. V leze se mi to nedělo. Krevní testy jsem měla dobré. Nepřišla jsem na to, z čeho to mám. Po porodu to zmizelo. Nebála bych se. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.2.21 14:11

Jsem na tom stejně, večer mě svědí záda a paže, chce to pořádně namazat a pak mám klid. Celkově pozoruji, že mi v průběhu těhu schne kůže. :D Beru vitamíny, jím spoustu ovoce a zeleniny, ale ta kůže se prostě vysušuje. Někde jsem četla, že aby to bylo nějak vážné, tak by musely svědět dlaně a chodidla. Hlavně svědění nepociťuji zdaleka každý den, jen prostě občas, tak se namažu a je zase dobře. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.2.21 14:12

@Iv2427 Mne svedela i chodidla, ale vážné to naštěstí nebylo, tak to píšu, abych třeba uklidnila zakladatelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
26.2.21 14:20

Tak to je super zpráva. Ne vždy je pravda, to co se dočteme na netu. :) :) Při svědění těch chodidel a dlaní bych to řekla DR, ale jinak bych se nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
26.2.21 20:47

Pri svedeni chodidel a dlani urcite zajit za dr nechat si zkontrolovat jaterni testy a zlucove kyseliny. Ja mela zlucove kyseliny hodne zvysene a nohy rozskrabane pomalu do krve. Zada me ale nesvedila. Jen bricho, ale to asi jak se napinala kuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat