Svědící kůže na vnitřních stehnech, vnějších pyscích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 17:04
Svědící kůže na vnitřních stehnech, vnějších pyscích

Ahoj holky, chtela bych se poradit a poprosim nechat anonyma, protoze jsou to dost citlive informace..
Zacnu od zacatku. Loni v lete me zacala strasne svedit kuze na kuzi na Venusine pahorku tesne nad klitorisem. Bylo to umorne a i kdyz jsem se snazila, tak jsem se skrabala a pak to strasne palilo pod vodou. Byla jsem na gynde, protoze jsem se bala oparu, udelal mi stery a nic tam nevyslo.
Rekl, at se mazu Clotrimazolem. Jenze ten moc nepomahal.
No nicmene to vzdy na nejakou dobu prestane, kuze je pak na tom miste sussi. Nejakou dobu je pokoj a zacne to znovu.
Vzdy si to omyvam vodou, mazu Sudocreamem..
Nosim bavlnene kalhotky. Jenze jsem obezni a tim padem se mi to tam dole asi vic pari.
Letos se mi k tomu pridaly i vnejsi pysky, ze me taky zacnou svedit uplne stejne jak tamta kuze + se mi odrely vnitrni stehna, kdyz se mi udelala dira na kalhotech (nez jsem dosla domu, tak jsem mela prodrene kalhoty a kuzi odrenou) a od te doby me zlobi i ty vnitrni stehna. Tam mam tu kuzi takovou svrastenou.
Nevim, co s tim.. Zkusila jsem i B-Panthen na to svedeni, ale nepomohl.
V lekarne mi dali jeste Hydrocortyson, po tom to prejde, ale nechci se temi kortikoidy mazat.
Asi bych mela jit k doktorovi, ale nevim kam. Moje prakticka stoji za prd, kozni mame u nas ve meste jen jednu a ta je taky hodne spatna..
Nemate nejaky tip, co s tim? Pripadne kam jit v Praze k lekari koznimu (jsem z mesta kousek od Prahy a v Praze i pracuji).
Diky moc!

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 17:06

Jeste asi dodam, ze jsem zkousela i vysouset alkoholovou bylinkovou vodickou Herbadent (nasla jsem, ze se tim muzou potirat i ty opary), zkousela jsem ubrousky na zapareniny Intim comfort.. JIne potize nemam, vytok apod.

Ou
Kelišová 7366 příspěvků 21.04.19 17:28

No teď už by to za stěry stálo, jinak spíš budeš potřebovat nějaké jiné antimykotikum, jsou různé druhy na různé mykozy. A spíš než na gynekologii chceš na kožní.

Respektive - prevencí jsou sedací koupele třeba s chytrou houbou https://www.chytra-houba.eu/…l-15x8g.html

a důsledné nošení prodyšného prádla a spíš sukní, než kalhot, ve kterých se zapařuješ víc. S tím že prádlo je potřeba dezinfikovat - ať přidanou dezinfekcí do pračky nebo, vyvařením a nebo důkladným žehlením bez toho pak jsou ty kalhotky jen velmi šikovný nosič spor.

Proti odřením stehen v sukni pomáhají buď bandaletky a nebo třeba bavlněné krátké elasťáky. Taky je potřebuješ dezinfikovat.

https://www.ochranastehen.cz/

Příspěvek upraven 21.04.19 v 17:29

Malaga
Nadpozemská drbna 25756 příspěvků 21.04.19 17:28

Může to být i projev cukrovky

Ou
Kelišová 7366 příspěvků 21.04.19 17:29
@Malaga píše:
Může to být i projev cukrovky

a to máš pravdu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 17:32

Cukrovku nemam, mam delane testy na cukr nedavno a bylo to v poradku. Delali mi odbery v ramci preventivky.
Asi zkusim tu kozni a plus tu desinfekci pradla. To me nenapadlo, ze i po vyprani tam neco muze zustat.. Mam doma Sanytol na pradlo, tak budu prat spodni kalhotky zvlast s timto..
 Diky.

Lovelytrue
Kecalka 173 příspěvků 21.04.19 18:20

Zhubnout a vynechat cukr.

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 18:22

Mohlo by se jedna i o kvasinky, které způsobují výtok(píšeš ale, že ten není) a ten výtok dráždí okolí vagíny a stehna. Rozhodně by to chtělo prohlídku na gynekologii a znova testy.

Proti odírání stehen se dává na kůži i zásyp, popřípadě doporučuji stehna zkusit zhubnout, píšeš že jsi obézní + nosit nohavičkové kalhotky. Většinou ale tohle vysušování a svědení má na svědomí holení.
Doporučovala bych ale spíše to zhubnutí, pokud by to šlo. Mývala jsem to taky, přibrala jsem na stehnech a v létě pod šaty se mi třela stehna o sobe, měla jsem pak podrážděnou kůži.

Russet
Neúnavná pisatelka 15863 příspěvků 21.04.19 18:29

Na zapařený odřený stehna zkus tuhý deodorant. Když zhubneš, bude to taky lepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 21:40

Děkuji za odpovedi, na hubnuti jsem se ovsem neptala :-D Ale tak je mi jasny, ze shodit musim, coz se deje, jen to jde pomalu no :-/
Asi si zajdu na to kozni, nez porad doma neco zkouset..

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 21:44
@Anonymní píše:
Děkuji za odpovedi, na hubnuti jsem se ovsem neptala :-D Ale tak je mi jasny, ze shodit musim, coz se deje, jen to jde pomalu no :-/
Asi si zajdu na to kozni, nez porad doma neco zkouset..

Ptala jsi se, co s tím. Vzhledem k tomu, že je to nejspíš způsobenou třením stehen o sebe, jiná rada než zhubnutí není. Sama zmiňuješ, že jsi při těle. S tímhle ti prostě žádný doktor nepomůže… Bohužel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 22:43

@smoule.koule tak predpokladam, ze to svedeni v podbrisku stehna nezpusobily.. ale to je jedno, diky.

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 21.04.19 22:52
@Anonymní píše:
@smoule.koule tak predpokladam, ze to svedeni v podbrisku stehna nezpusobily.. ale to je jedno, diky.

Pokud máš na mysli místa, kde je ochlupení, tak pokud se holíš, může to být zpusobené tím. Pokud se neholíš, může to být způsobeno nadměrným pocením a špatně zvoleným prádlem, např. nízké nebo moc obtažené.
A teda nevím jak ty, ale mám podbříšek jinde než stydké pysky a venušin pahorek, které zmiňuješ v původním příspěvku. :nevim: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 23:36

@smoule.koule ja beru podbrisek = tam, kde je ochlupeni…

smoule.koule
Kecalka 476 příspěvků 22.04.19 08:21
@Anonymní píše:
@smoule.koule ja beru podbrisek = tam, kde je ochlupeni…

Viz.moje predchozi odpoved.

Váš příspěvek
Reklama