Svědivá kůže v těhotenství

22.12.19 21:19

Svědivá kůže v těhotenství

Ahojte.
Jsem v 8 měsíci a posledních pár dní se drbu jak kdybych měla svrab. :nevim: Krevní obraz minulý týden byl ok. Každý den po sprše se celá mažu olejem od nivea ale v noci se vzbudím jak mě všechno svědí a drbu se :roll: i teď sedím na gauči u TV a svědí mě stehna, tváře, ruce, břicho… Už nevím co dělat. Samozřejmě dr jsem to zapomněla říct a na kontrolu jdu 13.1. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.12.19 21:23

To by mohla způsobovat cukrovka. Byla jsi na OGTT?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1022
22.12.19 21:25

A dlaně tě taky svědí? Já bych nečekala až na13., mě svedily jen dlaně a měla jsem tehotenskou cholestazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
22.12.19 21:26

Na kontrolu bych necekala, taky bych mela strach z cholestazy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11644
22.12.19 21:34

Též bych se bála té těhotenské cholestázy, do 13.1. je daleko, běž k doktorovi dřív

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 21:37

Ahoj taky bych se ráda přidala.. Mám stejný problém u předchozích tehu to neznám a na suchou kůži jsem nikdy netrpela. Ale teď jsem 16+5tt a hlavně večer se skrabu ramena, nohy, zada, za krkem, obličej… Akné se mi kdovíjak nedělá a krémy používám jen teď jak ta kůže svědí… U druhého tehu jsem měla tehu cukrovku a teď zatím jen odběr krve a vyšla v pořádku jako že zatím bych ji mít neměla… Též nechápu proč mi to teď dělá. :nevim: a dost to rozčiluje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3111
22.12.19 21:38

Ja jsem se ke konci tehotenstvi taky mohla udrbat.. na vystereni jsem byla, nic nezjistili, preslo to az po porodu :roll:..do ty doby jsem byla pekne rozdrbana :? Svedily me teda ruce, nohy a bricho, ale dlane ani obličej me nesvedily :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3490
22.12.19 21:42

Já to samé. Vše mě svedilo, na vyšetření jsem byla a vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 21:45

Já jsem to tak měla u obou těhotenství, prostě napjatá kůže a nebo samotné změny hormonů můžou vyvolat svědění. Ale těžko tady někdo pozná, co konkrétně je tobě. Šla bych radši zítra znovu na gyndu, než řešit o svátcích pohotovosti, tam na tebe budou kvůli takové věci (právem) nepříjemní. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
22.12.19 21:46

@Leillinka můžu se prosím zeptat? Měla si kvůli tomu porod vyvolaný dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:21

Tak dělali mi krevní obraz, dělali mi jaterní testy a vše mám ok. Cukr mám hlídaný, měla jsem vyšší na lačno 5,2 ale jen jeden týden od té doby mám 4,6-4,8 na lačno (ten týden jsme uspávali psa) takže dr to vyhodnotila ze stresu ale glukoměr jsem si nechala a měřím se 2× týdně 4× denně před jídlem a cukr mám v normě. Já osobně neběhám k dr s každým prdem a píchnutím u pupka :nevim: možná zkusím víc pít… Dlaně mě nesvědí. V noci mě svědily hřbet ruky a předloktí. Teď mě zas svědí hlava a ramena :nevim: ale žádné vyrážky ani pupínky nemám, ani nic začervenalého atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 22:28

Četla jsem si tu cholestázu, tak žlutá nejsem, dlaně ani chodidla mě nesvědí, unavená nejsem téměř vůbec, špatně mi taky není a chuť k jídlu mám normální. By mě zajímalo zda byste všechny o té cholestázy věděly i kdyby nebyl internet :mrgreen:
Když jsem si kdysi zadala na Googlu příznaky, vyšlo mi že mám rakovinu skoro každého orgánu :lol: prostě komedie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
22.12.19 22:56

@Leillinka ja taky tak. Plosky nohou a dlaně šíleně svedely. @Vesničanka1 Zakladatelko zmin se doktorce je tk nebezpečné hlavně pro dítě. Ale i pro tebe.
Já se zmínila že mě svědí končetiny a hned krevní obraz na bilirubin a hned do nemocnice na rizikové.
Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
22.12.19 22:59

@35ja ahojky taky jsem měla cholestazu a porod vyvolali v ukončené 37 týdnu. Čili začátek 38tydne. a měsíc jsem ležela na rizikovém. Musí tě hlídat hlavně miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2676
22.12.19 23:03

@Vesničanka1 ja cholestazu mela a mam, dlane me nesvedily, spis zada a paze. Jaterky mam ok, o cholestaze vypovidaji mnohem vice zlucove kyseliny. Porod byl vyvolantemer okamzite od zjisteni v 37 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama