Reklama

Svědivá pokožka okolo očí - na oční či na kožní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HanyBany
Stálice 94 příspěvků 12.02.17 22:03
Svědivá pokožka okolo očí - na oční či na kožní?

Ahoj,

mám takový dotaz, možná mi některá poradíte. Už víc než dva týdny mám svědivou a podrážděnou pokožku okolo očí, už je to neúnosné a mám dilema, jestli jít na oční nebo spíš na kožní. Během těch dvou týdnů jsem prodělala asi i nějaký zánět spojivek, protože jsem měla asi dva dny napuchlé a bolestivé víčko, ale mazala jsem to oční mastí a to už ustoupilo, teď mě jenom svědí a dráždí ta kůže okolo očí. Co myslíte, nechci aby se mi stalo, že vysedím frontu na očním a tam mi řeknou paní běžte na kožní. Předem díky za každou radu.

Reklama

Reakce:

Zdenuli
Kecalka 419 příspěvků 12.02.17 22:27

Ahoj, určitě na oční. Taky na to občas trpím.

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 12.02.17 22:53

Tak mně s tímhle zase pomohla kožní :D

Tak si vyber :pankac:

Příspěvek upraven 12.02.17 v 22:54

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 12.02.17 22:53

.

HanyBany
Stálice 94 příspěvků 12.02.17 22:55

Ach :P no asi si hodím korunou, snad mi někde pomůžou :-)

Zdenuli
Kecalka 419 příspěvků 12.02.17 23:01

Já bych vše, co se týká očí, řešila určitě na očním, zvlášť pokud tomu předcházel zánět. Na kožním oko nevyšetří, budou léčit opravdu jen oční víčka, navíc si myslím, že na očním mají širší spektrum léků, které můžou na rozdíl od kožních lékařů na tohle předepsat.

Tarinka
Echt Kelišová 8195 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 23:36

Taky jsem to mela a pomohlo mi, kdyz jsem zahodila rasenku obsahujici vceli vosk.

arada
Extra třída :D 11730 příspěvků 12.02.17 23:38

Já tvrdím na kožní. Mám podobné problémy včetně zarudlých očí. Na očním k žádnému závěru nedošli. Na kožním mi dali mast a spravilo se to. Akorát se mi ekzem vrací, ale to je normální.

ZuzanaT
Stálice 65 příspěvků 13.02.17 00:01

Ja bych sla v prvni rade na ocni na kontrolu zraku, videt je dulezitejsi. Pokud nezafunguje, co doporuci, tak zajit na kozni.

ZuzanaT
Stálice 65 příspěvků 13.02.17 00:01

2×…

arada
Extra třída :D 11730 příspěvků 13.02.17 00:04
@ZuzanaT píše:
Ja bych sla v prvni rade na ocni na kontrolu zraku, videt je dulezitejsi. Pokud nezafunguje, co doporuci, tak zajit na kozni.

Pokud neléčíš ekzem, vidět pořádně nebudeš. Trápila jsem se s tím 5 let, oční mě poslala na arelgologii a stále se nic nedělo. Na to, že mám ekzem jsem vlastně přišla sama a pomohl až kožní.

ZuzanaT
Stálice 65 příspěvků 13.02.17 22:50
@arada píše:
Pokud neléčíš ekzem, vidět pořádně nebudeš. Trápila jsem se s tím 5 let, oční mě poslala na arelgologii a stále se nic nedělo. Na to, že mám ekzem jsem vlastně přišla sama a pomohl až kožní.

Ja jen, ze zakladatelka psala i o zanetu. V prvni rade bych zkontrolovala zrak, pak v ramci treba 2 tydnu bych sla na kozni. Syn trpi alergii, ktera se projevuje jen zanety spojivek a cstokrat nepoznam, ze ten zanet zrovna ma. Proto bych radila poradit se i s ocarem.

ZuzanaT
Stálice 65 příspěvků 13.02.17 22:51

@HanyBany Doufam, ze uz je lepe? Kde ti nakonec pomohli?

arada
Extra třída :D 11730 příspěvků 14.02.17 07:53

@ZuzanaT Já jsem to pochopila, jenže ten zánět se mi dělá díky tomu eksemu.Ale však můžejít k oboum.

HanyBany
Stálice 94 příspěvků 16.02.17 12:10

Ahoj :-)

takže jsem měla v plánu jít na oční pro dospělé, nicméně shodou okolností jsem byla na pondělí se synem objednaná k očnímu kvůli šilhavosti, tak jsem měla v plánu, že se ho jen zeptám kam s tím mám jít jestli na kožní nebo nějam na oční, no a on byl tak hodný, že mě zrovna vyšetřil a napsal mi antibiotickou mast, která hned zabrala o očka už jsou v pořádku :-) Říkal teda, že zkusíme toto a když to nepomůže tak na kožní. Za mě určitě rovnou na oční :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama