Svědivá vyrážka v posledním týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 14:46
Svědivá vyrážka v posledním týdnu těhotenství

Dobrý den, ahoj :)
Jsem trochu zoufalá, dnes mám termín porodu a malé se stále nechce ven. A do toho už mám asi týden tuto vyrážku, viz.foto. Bohužel svědivou vyrážku.
Sudocrem, cicaplast, tekutý pudr s mentolem ani ničím nemazat nezabírá. Trochu mi pomůže sprcha.
Ven skoro nechodím v tehlech vedrech.
Hodně piju vodu.
A omlouvám se za kvalitu fotek, byla jsem akorát po sprše, proto ty kapky vody.
Prosím o pomoc.

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11591 příspěvků 04.08.18 15:08
@Verča Koubková píše:
Dobrý den, ahoj :)
Jsem trochu zoufalá, dnes mám termín porodu a malé se stále nechce ven. A do toho už mám asi týden tuto vyrážku, viz.foto. Bohužel svědivou vyrážku.
Sudocrem, cicaplast, tekutý pudr s mentolem ani ničím nemazat nezabírá. Trochu mi pomůže sprcha.
Ven skoro nechodím v tehlech vedrech.
Hodně piju vodu.
A omlouvám se za kvalitu fotek, byla jsem akorát po sprše, proto ty kapky vody.
Prosím o pomoc.

Ukazovala jsi to v poradně?

JaninaMam
Kecalka 292 příspěvků 1 inzerát 04.08.18 15:09

Ahoj měla jsem to samé, jsem týden po porodu, udělalo se mi to z ničeho nic a taky to tak rychle zmizelo po porodu :palec:

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 15:20

@JaninaMam a co pomohlo proti svědění? Jooo už abych porodila a přešlo to. Je to mazec.

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 15:21

@Russet v poradně jsem se ptala, ale to jsem to neměla ještě takhle špatný. Vypadalo to spíš jak potnicky. Takhle špatný to mám poslední den dva :,(

Russet
Extra třída :D 11591 příspěvků 04.08.18 15:26
@Verča Koubková píše:
@Russet v poradně jsem se ptala, ale to jsem to neměla ještě takhle špatný. Vypadalo to spíš jak potnicky. Takhle špatný to mám poslední den dva :,(

Mě napadá cholestáza. Rozhodně bych se nechala vyšetřit.

JaninaMam
Kecalka 292 příspěvků 1 inzerát 04.08.18 15:30

@Verča Koubková mne pomáhala jen sprcha, sprcha, sprcha, ale vím jak to svedi, taky jsem to ukazovala u doktora, ale nevypadalo to tak hrozné přišla jsem domu a hned to vylezlo :D takže asi tak u doktora no, stalo me to dost proskrabanych noci a jakmile jsem porodila, tak ze dne na den ani pamatky

NatalieSofie
Kecalka 165 příspěvků 04.08.18 15:40

Myslim,ze to jsou spatna jatra…

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 15:50

@JaninaMam To je zákon schválnosti :) taky to mám chvilku lepší, chvilku horsi. Takže pomuze porod. Do tý doby se asi uskrabu. Ale je fakt, že sprcha hodně pomáhá. Ale ráda bych to „vyléčila“.

barabrambora
Kecalka 390 příspěvků 1 inzerát 04.08.18 15:51

Já jsem měla vysoké jaterní testy a nejvíc mě svědily dlaně, plosky nohou a břicho.

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 15:54

@NatalieSofie Dělali mi testy asi před 14 dny a bylo to ok. Asi budu muset znovu na testy :,(

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 15:59

@barabrambora mě právě jaterky před 14 dny vyšly v pohodě. A mám tohle jen na nohou. :,( Ach jo.. furt něco.

NatalieSofie
Kecalka 165 příspěvků 04.08.18 18:01

Aha…ja mela spatne jaterky a mela tu samou vyrazku co ty.Beru leky az do porodu…jsem v 34tt.Dobry krem na to je excipal u lipolotio,ten mi hodne momohl ;) Jinak jsem se mohla udrbat…

Korculalala
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 04.08.18 18:59

Ahojky, já totéž před dvěmi lety v pořádně ukazovala ale jaterní testy mi nedělali a poslali mě na kožní. Tam mi napsala kortikoidy v tabletkach ( prý se v posledním trimestru můžou) no a v porodnici mi udělali jaterní testy na počkání a samo že vyšly blbě.. doktorka naštvala a volala mému gynekologovi proč to neřešil, no tak mi vyvolali porod a testy se srovnaly a vyrážka odešla.
V porodnici mi doktorka řekla že se to může stát poslední týdny a zvlášť když jsem přenášela. Plod prý utlačuje játra a ty nejedou jak mají. Proto ta vyrážka jako varovný signál.
Edit. Na to svědění nezabere zhola nic;-) trošku to zmírňuje tono hermal - aspoň si myslím že se to tak jmenuje. Bílá lahvička s modrou etiketou, něco na způsob tekutého pudru..

Verča Koubková
Nováček 7 příspěvků 04.08.18 22:21

Tak jsem nakonec jela na pohotovost a pry mám alergii na nějaké jídlo a dostala jsem dythiaden (nebo jak se to píše :lol: ) Zatím moc nezabírá. A prý mam lehce potřít fenistilem.
A jelikož mám dneska termín porodu, tak mi rovnou udělala Hamiltonuv hmat, 2×. Tak třeba rovnou porodim a vyrážka přejde. :lol: :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >