Svědkyně jako holka pro všechno?

Anonymní
18.5.21 23:09

Svědkyně jako holka pro všechno?

Ahoj holky.
Nemůžu spát jak jsem vynervovaná.
Moje kamarádka se za měsíc vdává a už před půl rokem mě požádala, jestli bych ji šla za svědkyni.
Já na to samozřejmě kývla, protože jsem si myslela, že s ní vyberu šaty, nějaké dekorace na svatbu, uspořádám rozlučku a budu jí k ruce ve svatební den, pomůžu s přípravou a uspořádám hry.
Ona si ale to, že má být svědkyně pravou rukou nevěsty přebrala po svém.
Počítá s tím, že jí to celé zorganizuji, nadekoruji, budu korigovat celý svatební den včetně hostů a to i den poté, protože to je svatba s přespáním. Takže výslužky pro 50 hostů, úklid, odvoz dekorací. Je mi jasné, že se nezastavím, navíc tam kromě ní a jejího budoucího manžela nikoho nebudu znát. Doprovod mít nebudu, protože manžel jede v tom termínu na služební cestu.
Jsem z toho zoufalá. Už několik měsíců mě úkoluje vším možným a já si připadám jako svatební organizátorka. Jediné o čem je schopna se bavit je svatba. Telefonáty a zprávy jsou na denním pořádku a běda když nejsem kvůli něčemu k dispozici, když má nějaký další nápad. To na ní hned kašlu a vůbec jí nepomáhám. A já si pak připadám provinile.
Organizátoři si za tohle berou nemalé částky. Já samozřejmě žádné peníze nechci, ale dělat to taky nechci.
Setkaly jste se někdy s něčím takovým? Jsem jen přecitlivělá a opravdu svědkyně = holka pro všechno? Jak byste reagovaly? Nechci ji poslat někam, ale stojí mě to nervy. Jsem prostě hodná až jsem blbá a ona to ví 😐
Děkuji všem předem za případnou morální podporu ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9078
18.5.21 23:12

Ne, tohle jsem po svědkyni fakt nechtěla a to mě šla za svědka ségra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
18.5.21 23:15

Svědek a svatební organizátorka jsou dvě odlišné role na svatbě :lol: no říct jí to budeš muset a buďto to uděláš dokud jsi ještě jakž takže v klidu a nebo jednou vybuchneš a řekneš v nervech :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3083
18.5.21 23:16

Ne, po ségře (svědkyni) jsem jen chtěla pomoci vybrat místo, tzn aby si tam se mnou dala oběd. A pak mi pomáhala den předem s doděláváním dekorace, když jsem mlela z posledního.

Na místě jsem to organizovala sama, pak to přebrala kamarádka, když jsem se šla nachystat.

Ségra jen odmoderovala tombolu (respektive to hodila na svého přítele), já jsem obecně lidi moc otravovat nechtěla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
18.5.21 23:17

To si milá nevěsta představuje docela jednoduše, ale tak pokud všechny úkoly odkýveš a přijmeš, tak jak z toho má vyvodit, že se ti to nelíbí? Kdy jí to chceš říct? Myslím, že je nejvyšší čas si o tom promluvit, přece jí to nehodíš na hlavu dva dny před svatbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 23:26
@Karamba2020 píše:
To si milá nevěsta představuje docela jednoduše, ale tak pokud všechny úkoly odkýveš a přijmeš, tak jak z toho má vyvodit, že se ti to nelíbí? Kdy jí to chceš říct? Myslím, že je nejvyšší čas si o tom promluvit, přece jí to nehodíš na hlavu dva dny před svatbou.

No to já právě říct neumím, takže to dopadne tak, že to udělám a pak se z toho, až bude po všem, asi picnu.
Vím, že to, že jsem to odkývala byla moje chyba, ale to co po mě chce mi neřekla najednou, spíš přidává a přidává a vymýšlí a vymýšlí další a další věci. Prostě chce mít svatbu, aby všichni záviděli a už neví, co by ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
3153
18.5.21 23:31

Na dalsi ukol rict " A nemohl by to udelat nekdo jiny?" " Prijde mi, ze toho mam na starosti moc a stresuje me to" Rekni to v klidu a po telefonu. Do oci je to tezsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
18.5.21 23:33

Hele neblbni, normálně ji usměrni a vrať na zem. Ve vlastním zájmu, protože pokud budeš mít takhle všechno na hrbu, tak je velká pravděpodobnost, že někde něco selže, a na koho bude házet vinu? Hádej. Jí vysvětli, že není reálné, aby jedna osoba bez zkušeností s organizováním svateb tohle všechno zvládla, takže ty stávající úkoly bude ještě potřeba přerozdělit a nové nepřijímáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
18.5.21 23:38

Normálně bych jí řekla, že už je toho na mě moc a že se bojím, že všechno nedokážu zařídit a uhlídat. Že potřebuju někoho dalšího „k ruce“. Pokud je to dobrá kamarádka, měla by to pochopit, zastydět se a už na tebe tohle všechno nehazet. Pokud jí to řekneš opatrně, hezky a slušně, a ona se na tebe naštve, asi bych vážně přemýšlela, jestli mi za to tohle kamarádství fakt stojí. Čím dřív jí to řekneš, tím líp. Ať má čas s tím nějak naložit a nerozhodí jí to těsně před svatbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
18.5.21 23:53

No to snad ne, to v den te svatby jako budes vsechny obskakovat, uklizet :P po nich a nevim co jeste? A kdyz se neco pose. e jeste na tebe bude nevesta nastvana ze? Na to se vyser. Za me svedek je od toho aby se podepsal a pak pripadne drzel kontrolu nad rozlevani tvrdeho alkoholu, aby se nikdo neopil, ale uklizec, vychystavac, organizator a co jeste vsechno?? 8o 8o ona ta tvoje kamaradka je podle me dost vycurana, nejsi jedina z rodiny tak tam budes delat sluzku??!!! No co to je???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8725
18.5.21 23:55

Ano, setkala. Spousta lidi me chtela vyuzit a tvarila se, ze to je vlastne moje povinnost jim vyhovet.
Ani nevis, jaka je to uleva jim rict, ze tohle delat nebudu. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9078
18.5.21 23:56

Normálně ji řekni, že už máš úkolu až nad hlavu ať to dělá někdo jiný. Vždyť se to nedá zvládnout. Ty to sama nezvládnes a bude tě vinit z toho, že jsi ji zkazila svatbu. Ne fakt díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 23:57

Holky moc Vám děkuji. Dodaly jste mi odvahu. Uvědomila jsem si, že pokud se neozvu sama, bude na mě dál „štípat dříví“.
Tak jsem jí to napsala. A jsem zvědavá jak to vezme. Je mi jasné, že se bude zlobit. Ale co už. Řekla jsem to tak jak to cítím, že jsem myslela, že jako svědkyně sice mám nějaké povinnosti, ale že je toho na mě čím dál tím víc. Že bychom si měly promluvit o tom jak si to představovala ona a jak jsem si tu svou roli svědkyně představovala já a že po mě chce věci, které běžně dělá svatební agentura a jestli si uvědomuje, že jsem chtěla oslavit její sňatek a proto jsem na to kývla, ale že si ze mě udělala holku pro všechno.
No tak uvidíme. Je možné, že mě té funkce zbaví úplně…

• Citovat
  • Nahlásit
9078
19.5.21 00:04
@Anonymní píše:
Holky moc Vám děkuji. Dodaly jste mi odvahu. Uvědomila jsem si, že pokud se neozvu sama, bude na mě dál „štípat dříví“.
Tak jsem jí to napsala. A jsem zvědavá jak to vezme. Je mi jasné, že se bude zlobit. Ale co už. Řekla jsem to tak jak to cítím, že jsem myslela, že jako svědkyně sice mám nějaké povinnosti, ale že je toho na mě čím dál tím víc. Že bychom si měly promluvit o tom jak si to představovala ona a jak jsem si tu svou roli svědkyně představovala já a že po mě chce věci, které běžně dělá svatební agentura a jestli si uvědomuje, že jsem chtěla oslavit její sňatek a proto jsem na to kývla, ale že si ze mě udělala holku pro všechno.
No tak uvidíme. Je možné, že mě té funkce zbaví úplně…
Šikula. Hele jestli si to neuvedomi a dokonce by ti to svědectví odřekla, tak bych asi uvažovala o tom jestli je to vůbec dobrá kamarádka.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8725
19.5.21 00:05
@Anonymní píše:
No tak uvidíme. Je možné, že mě té funkce zbaví úplně…

Ja bych sla teda cestou bez zbytecnych emoci. :D Spis bych normalne rekla, ze to asi nezvladnu a musime ty povinnosti nakonec prerozdelit, nez nekoho obvinovat, ale takto na tu svatbu nebudes muset ji vubec a aspon usetris na daru :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat