Svěření dcery do péče - jak na to, vyjde to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 23:46
Svěření dcery do péče - jak na to,výjde to?

Ahoj všem :kytka:
Prosím o rady a zkušenosti.
S přítelem máme 2,5letou dceru, když byl malé 1 rok, rozhodla jsme se už po dělším nefungujícím vztahu od partnera odejít. Byli jsme spolu 7 let, od doby co se malá narodila to téměř vubec neklapalo, vztah byl již několikrát slepovaný. - ovšem toto je jiné téma :roll:

Jdu sem s dotazem na svěření dcery do péče. Dcerka je moje první dítě, od doby co se mi narodila jsem na ní hodně fixovaná, mám potřebu že je jen moje a nikomu se mi jí nechce moc dávat, přítel je hodný otec avšak péče o dcerku spočívala většinou jen v hraní a blbnutí, všechna ostatní péče a obstarávání byla vždy na mě, proto jsem měla a mám stále potřebu že dcera musí být stale u mě, že on se o ní tolik nepostará. Nyní jsme od sebe už přes rok, a já si stále pohrávám s myšlenkou zda žádat o svěření dcerky do mé peče, zatím to máme vše na dohodě. Přítel si bere malou někdy jednou v týdnu, někdy třeba jednou za 14 dní, ale většinou to nepřesáhne že by jí měl tak max 4× za měsíc, prostě si jí bere jak se mu to zrovna hodí, jak je v prácki atd.Na noc si jí nebere, vždy jen na odpoledne. Nejsem schopná mu jí dát na dělší dobu, nedej bože na noc. Dělá 12tihodinovky v práci, nepravidelné služby. Alimenty platí 1500 za měsíc, vše obstarávám já. On jí dostane vždy plně vybavenou, koupí vždy malé max nějákou hračku atd. Takže ani nemá ponětí co všechno za měsíc stojí. Chci se zeptat zda vubec do žádosti o svěření do péče jít a zda mám šanci na uspěch, vubec nevím jak to všechno probíhá. Bydlím u rodiču kde máme s dcerkou trvalé bydliště. On zase bydlí ve svém domě s otcem. K malé se chová hezky, nic špatného nedělá, jen já mám stále blok stím, že on jí bude chtít víc a víc a pak příjde chvíle kdy mi jí třeba bude chtít vzít nebo něco takového.
Prosím o rady. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

rozand
Závislačka 3102 příspěvků 26.10.18 00:31

Víc a víc by ji chtít a mít měl, je to otec a dcera ho bude potřebovat 8o . Nebuď sobecká k…

krispyna
Kecalka 461 příspěvků 26.10.18 00:36

Upřímně řečeno asi bych nenarušovala něco co funguje. Je to táta a malá potřebuje oba rodiče. Jak sama píšeš chlap asi nemá moc možností brát ti ji víc, když pracuje jak pracuje. Zahoď ty černé myšlenky a buď ráda, že se o malou netaháte a umíte se domluvit, vždyť je to hezké. :kytka: Jinak ti bohužel neporadím, myslím, že není proč mu zakazovat styk, a pak bys třeba musela dát malou na víkend i přes noc a tak podobně.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 26.10.18 00:39

:roll: otec chce být se svým dítětem,to je na šibenici nemyslíš? 8o si střelena co by jako jiné matky daly za to aby o dítě otec jevil vůbec zájem… bodejť by se o ni uměl postarat když ty paní dokonalá si ho k tomu nikdy nepustila :cert: :zed: :zed:

Keyllah
Echt Kelišová 9328 příspěvků 26.10.18 06:02
@Anonymní píše:
Ahoj všem :kytka:
Prosím o rady a zkušenosti.
S přítelem máme 2,5letou dceru, když byl malé 1 rok, rozhodla jsme se už po dělším nefungujícím vztahu od partnera odejít. Byli jsme spolu 7 let, od doby co se malá narodila to téměř vubec neklapalo, vztah byl již několikrát slepovaný. - ovšem toto je jiné téma :roll:Jdu sem s dotazem na svěření dcery do péče. Dcerka je moje první dítě, od doby co se mi narodila jsem na ní hodně fixovaná, mám potřebu že je jen moje a nikomu se mi jí nechce moc dávat, přítel je hodný otec avšak péče o dcerku spočívala většinou jen v hraní a blbnutí, všechna ostatní péče a obstarávání byla vždy na mě, proto jsem měla a mám stále potřebu že dcera musí být stale u mě, že on se o ní tolik nepostará. Nyní jsme od sebe už přes rok, a já si stále pohrávám s myšlenkou zda žádat o svěření dcerky do mé peče, zatím to máme vše na dohodě. Přítel si bere malou někdy jednou v týdnu, někdy třeba jednou za 14 dní, ale většinou to nepřesáhne že by jí měl tak max 4× za měsíc, prostě si jí bere jak se mu to zrovna hodí, jak je v prácki atd.Na noc si jí nebere, vždy jen na odpoledne. Nejsem schopná mu jí dát na dělší dobu, nedej bože na noc. Dělá 12tihodinovky v práci, nepravidelné služby. Alimenty platí 1500 za měsíc, vše obstarávám já. On jí dostane vždy plně vybavenou, koupí vždy malé max nějákou hračku atd. Takže ani nemá ponětí co všechno za měsíc stojí. Chci se zeptat zda vubec do žádosti o svěření do péče jít a zda mám šanci na uspěch, vubec nevím jak to všechno probíhá. Bydlím u rodiču kde máme s dcerkou trvalé bydliště. On zase bydlí ve svém domě s otcem. K malé se chová hezky, nic špatného nedělá, jen já mám stále blok stím, že on jí bude chtít víc a víc a pak příjde chvíle kdy mi jí třeba bude chtít vzít nebo něco takového.
Prosím o rady. :(

začni se svými pocity pracovat. Jak dítko poroste, bude ji chtít víc a víc a ona jeho. Nemyslím, že by ti ji vzal nebo něco podobného,ale rodiče jste oba, máte stejná práva, a soudy na to jdou. Většinou se dává každý druhý víkend a třeba den v týdnu, v případě, že má otec větší zájem, tak i víc.....začni se na to vnitřně chystat, smiřuj se s tím a věř, že je to v nejlepším zájmu tvé dcerky ;)

andelka83
Neúnavná pisatelka 19879 příspěvků 26.10.18 06:33

Ty nejsi schopná..tak změn myšlení. Dítě otce potřebuje. Čím dál víc. Je dobře že si ji bere když může a postará se. Bez problémů by se postaral i přes noc nebo víkend ( pokud vůbec při své práci volné víkendy má) kdybys ji pustila. Není to tvůj majetek. U soudu ani nezkoušej argumentovat tím že jsi na ní závislá a nechceš ji nikomu dávat. Za chvíli půjde do školky, může jet na školu v přírodě..to se asi sesypes ne? Vzpamatuj se.
Jinak návrh na svěření do péče dát můžeš,někdy je lepší mít to soudně. Styk můžete mít stále na dohodě. Ale určitě bych chtěla vyšší výživné,aspoň 1× tolik.

nonina
Závislačka 4042 příspěvků 26.10.18 06:44

Nějak nechápu, co si myslíš že se změní , když si zažádáš svěření dcerky do péče soudně. Protože díky dohodě mezi Vámi ji už nyní v péči v podstatě máš.
Pokud si myslíš, že tím nebudeš muset dcerku dávat otci, tak se pleteš. Naopak se může velmi jednoduše stát, že u toho soudu přijde otec s tím, že tedy on chce dcerku vídat třebas každý druhý víkend i s nocí a ještě i v týdnu několikrát odpoledne. Což by nakonec bylo i žádoucí, když má o dcerku zájem a hlavně se chová jako hodný táta.
Jednou je to dítě Vás obou, má právo být ve styku s oběma rodiči.

Je to celé o Tvém přístupu, musíš - opravdu musíš - s tím pracovat a pokud to nedokážeš sama,a tak vyhledej pomoc psychologa. Dcerka poroste, jak tu někdo psal, půjde do školky, do školy, bude chtít být s kamarády ve škole v přírodě, v táboře či jednou na internátě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49025 příspěvků 26.10.18 06:56

Tak pravdepodobnost, ze pokud budd mit zajem, tak u trileteho dotete doatane mnohem vic, nez par odpoledni, je nastesti hodne vysoka. Pravdepodovnost, ze na noc taky. Pravdpporovnost, ze ji dostanes do pece ty, je taky vysoka.
Alimenty nejsou zrovna raketa, to je tak z minimalni mzdy, ne?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17370 příspěvků 20 inzerátů 26.10.18 08:15

Byt tebou, tak zapracuji hlavne na sobe, jinak to dite bude jednou chudak. Dite neni tvuj majetek, takze si pres ni nehoj sva bebicka a nech ji normalne zit. Do cehoz spada i podpora jejiho vztahu s ostatnimi lidmi, vcetne otce.
Za pul roku by mela jit do skolky, tam se taky nikdo nepostara dle tvych predstav?

DevilLady
Stálice 100 příspěvků 26.10.18 10:07

Také bych doporučila zapracovat hlavně na sobě. S ex to máme tak že si syna bere dva víkendy v měsíci + vždy dva dny v týdnu po práci (příp před prací). A třeba když je nějaké extra volno a naplanuje nějaký výlet.
Dítě potřebuje oba rodiče a právě pro dobro toho dítěte tomu nemůžeš bránit :nevim:
Nechat si soudně potvrdit vlastní dohodu bych doporučila. Nikdy nevíš co se stane…
Přeji hodně štěstí a pevné nervy :hug:

canaglia
Závislačka 3713 příspěvků 26.10.18 12:07
@Anonymní píše:
Prosím o rady. :(

Zajděte k nějakému mediátorovi a domluvte se na tom, jak se bude starat s rostoucím věkem dítěte. Pokud bude chtít cokoliv do poloviny, měla bys mu vyhovět.
Pokud vyrukuje se střídavou péčí, pak klidně můžeš akceptovat (jde o právní postavení) a domluvte si, jak si péči rozdělíte, opět třeba proměnlivě jak dítě poroste.
Ideální je pak na soud nechat upravit společnou péčí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26483 příspěvků 26.10.18 12:09

Zakladatelko,máš hlavu v pořádku?Zapracuj hlavně na sobě,není Tvůj majetek.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25012 příspěvků 26.10.18 12:09

Ty si myslíš, že když dostaneš dítě to péče, tak on ji nebude vídat? Tak to se mýlíš.
DOjdi si psychologovi, protože tvoje chování není normální a poškozuješ svoje dítě.

Problém je v tobě. On si může zažádat o střídavou péči.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49025 příspěvků 26.10.18 12:36
@canaglia píše:
Zajděte k nějakému mediátorovi a domluvte se na tom, jak se bude starat s rostoucím věkem dítěte. Pokud bude chtít cokoliv do poloviny, měla bys mu vyhovět.
Pokud vyrukuje se střídavou péčí, pak klidně můžeš akceptovat (jde o právní postavení) a domluvte si, jak si péči rozdělíte, opět třeba proměnlivě jak dítě poroste.
Ideální je pak na soud nechat upravit společnou péčí.

a k čemu to bude? prosti neupravené péči?

canaglia
Závislačka 3713 příspěvků 26.10.18 23:37
@Lama Lama píše:
a k čemu to bude? prosti neupravené péči?

Předvídatelnost, odstranění stresu na obou stranách, prostor pro vyrovnávání se s plánovaným postupem, klid dítěte netrpícího nervozitou a rivalitou rodičů. Stačí?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >