Svěření dětí do péče - jak postupovat, čeká nás soud

Anonymní
16.5.20 12:33

svěření dětí do péče - jak postupovat, čeká nás soud

Dobrý den,
v blízké době nás čeká soud ohledně svěření dětí do péče. Odešla jsem od mažela, (tyrana) děti vzala sebou. Jen že dcera necelých 15let je ovlivňena manželem a tak jí vidím jenom 2 dny v týdnu a syn 10let by rád zůstal semnou a tátu navštěvoval. Ale než bude soud tak musíme je mít ve střídavý péči. Má otázka zní, jde se nějak připravit na soud? Co tam mohu použít? Mám nahrávky i fotky. Toho co nám manžel dělal a jak byl na nás zlý. Doknce jsem byla u psycholožky aby mi udělala zprávu o tom jak jsem na tom se stavem. On prohlašuje že jsem blázen a přitom to tak není. Měla jsem problémy s nervami ale kvůli úrazu při zákroku a on na mě vytahuje že jsem blázen a bez prášku nemohu být, přitom z těch léku jsem měla cca 3-4 prášky a jsou to 2 roky zpět. Může mě toto ohrozit? Dost nám ublížil a nevím co od soudu mohu čekat. On má peníze na dobrou advokátku a já si nemohu dovolit někoho drahého. Mám z toho velký strach. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2070
16.5.20 12:54

Priprav deti na to, ze mohou byt vyslechnuty, u dcery velmi pravdepodobne. Jinak pokud mas jiz ted nejake listinne dukazy i s vyjadrenim, co se delo, posli je soudu dopredu, nejhorsi je tvari v tvar ex vytahovat papiry a koktat, co vse vam delal. Nemusis jit s advokatem, muze te zastupovat kdokoli, kdo bude treba lepe mluvit. Vitezne nebo vysmesne tvarici se manzel naproti, k tomu divadlo hrajici advokatka, to rozhodi i silnejsi natury.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14286
16.5.20 12:58

Jak může být dcera ovlivněna manželem, ona neviděla, že jí otec ublizoval? Proč, chce trávit víc času s otcem a ne s tebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3513
16.5.20 13:01
@pohledzdruhestrany píše:
Jak může být dcera ovlivněna manželem, ona neviděla, že jí otec ublizoval? Proč, chce trávit víc času s otcem a ne s tebou?

To mi taky prijde dost divne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2070
16.5.20 14:16

Nahravky i fotky muzes pouzit, ale opet, poslat na CD predem, nemohou to strcit do PC jentak pri jednani, maji postupy, projedou to antivirem, pripravi pripadne prehrani v jednaci sini. Pokud manzel tvrdi, ze jsi blazen, bude navrhovat dukazy, muze navrhnout znalecky posudek, ty mej pripravene sve zpravy. Nenech se strhnout k hadkam pri jednani, k placi a porvavani, skakani do reci. Precti si pouceni pred jednaci sini a dodrzuj ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8465
16.5.20 16:28
@Kaileee píše:
To mi taky prijde dost divne

Pro člověka v běžném vztahu to divné je.
Bohužel, tak kde probíhá týrání dlouhodobě, to může být běžné.
Zažila jsem to i u dítěte, které bylo svědkem, jak otec matku téměř zabil. Nestalo se to asi jen proto, že obě děti zrovna přišly do pokoje.
Z jejich pohledu je to normální stav(dělo se to roky)a rodinu zničila matka, protože z tohoto normálního stavu odešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.5.20 00:47

@pohledzdruhestrany ona viděla jak otec ubližuje, ale jak v tom bohužel tolik let žili tak si myslí že je t zcela normální. A hlavně je od babičky naockovana že má zastoupit moji roly, že chudák táta by se tam sám zbláznil. A že by to sám nezvládnul. Dcera ví že je to špatné to chování a tak ale má i zároveň strach ze se k ní budou chovat tak jako ke mě a k synovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama