Svěření dětí do péče - manžel vyhrožuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 08:39
Svěření dětí do péče - manžel vyhrožuje

Ahoj děvčata, rozvod je u nás na spadnutí. Manžel mě psychicky týrá, vydírá skrz děti a mé rodiče, poslední týdny mi vyčítá i nos mezi očima. Denně mi říká, že se mám odstěhovat, ale děti mi nedá a na majetek ani nesáhnu.
Vím, že jen vyhrožuje, ale on si na rozdíl ode mě může dovolit dobrého právníka. Děti jsou už školního věku (1.stupeň ZŠ), ale manžel má dům, který mu byl oficiálně darován - tudíž nemám nárok na nic (neoficiálně darován nebyl, odkoupili jsme ho, nemalou částku jsem platila já, ale nemám k tomu žádný doklad, žádný důkaz). On má peníze, já jen velké dluhy. O děti se od malička starám já, vychovávám, učím se s nimi - matka prudič, zatímco on je super táta, který jim vše dovolí (tím vše myslím půldenní vysedávání u PC, zatímco on čumí do bedny - děti jsou samozřejmě spokojené a on také :zed: ). Dcera by s ním nebyla, má k holkám divný vztah. Ale syn by asi možná chtěl právě kvůli té pohodě s ním. Já děti nechci rozdělit.
Jakou mám šanci na to, že děti dostanu do péče, jako matka, která nic nemá, oproti otci, který má vše?
Majetek nechci, kašlu mu na něj. Dům má hodnotu skoro 7 milionů, stačilo by mi, kdyby mi dal cca 300 tisíc, abych poplatila dluhy a měla něco maličko do začátku, ale on nechce dát nic :poblion:.
Mám strach, že o ně přijdu. Děti jsou pro mě vším a vím, že on se o ně nepostará. Zhorší se ve škole, psychicky bude dcera v háji, bude je štvát proti mně…
Jak mám postupovat při svěření dětí do péče? A dozví se manžel, že jsem žádost podala? Nechci, aby o tom věděl, dokud nebudu mít podepsaný rozvod.
Doufala jsem, že by to mohlo proběhnout v klidu, ale teď už vím, že neproběhne. Manžel mě bude chtít zničit. Už teď mi vykládá, jak jsem nevděčná mrcha, které jde jen o prachy, dě*ka a podobně, a že si mě nemá proč vážit (Byla jsem celé roky blbá, odpouštěla mu opakované nevěry, dělala naprosto vše, dřela na baráku, starám se o domácnost, zatímco on po návratu domů z práce lehne a chrápe - ale já jsem nevděčná mrcha, a nemá si mě proč vážit 8o 8o 8o ). Jsem na pokraji sil, celé noci nespím, je mi zle, psychicky jsem v háji. V noci jsme se pohádali - opět stejná písnička o nevděku a hamižnosti, já mu řekla, že o takových pitomostech se s ním nehodlám bavit, protože mu na jeho výmysly nemám co říct. A on se se mnou od té doby nebaví. Neodpoví na pozdrav, nereaguje když s ním chci něco probrat ohledně dětí, prostě ani slovo :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 26957 příspěvků 12.11.14 08:43

To chce pravnika. jinak to nepujde.

lenk
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 12.11.14 08:46

Úplně tomu nerozumím, ale došla bych na sociálku, prý lze svěřit dítě do péče i před rozvodem. pak bych řešila odstěhování se - než se psychicky zhroutíš. asi bych na tvém místě s sebou brala jen dceru - syna bych se zeptala, jestli chce zůstat u táty.
Máš příjmy? Uplatíš nájem nebo máš ke komu jít?
Pak bych řešila rozvod.

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 12.11.14 08:49

Určitě jen vyhrožuje, pokud není zvyklý se o děti starat, tak nakonec bude rád, že si je vemeš a on nebude mít starost, určitě si vem právníka, pokud jste dum nabyli v manželství, určitě neodejdeš s holým zadkem

neila
Extra třída :D 11692 příspěvků 12.11.14 08:53

Taky tomu úplně nerozumím - jak se stane, že když něco z nemalé části platím, tak z toho nic nevlastním? :think: Když máš dluhy (což taky nechápu), si schopná se o děti vůbec postarat? :nevim:
Myslím, že tak jednoduché to on mít nebude, jste manželé a pokud nebyla podepsána předmanželská smlouva, nebo jste neměli zužené SJM, tak o peníze, které protekly účty se s tebou podělit musí. Ale může to trvat… Ke svěření dětí - myslím, že vzhledem k věku dětí bude brát soud ohled na jejich přání, moc bych se neupínala k tomu, že je nechceš rozdělit. Pokud bude syn chtít být s tátou, pravděpodobně mu bude vyhověno.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 08:53

Vem si právníka. A sedřela bych ho z kůže - pokud má výdělek, žádala bych výživné na sebe, jakožto na manželku a pak na rozvedenou. Co se týče dětí - netuším, co poradit. :think: já bych mu děti i nechala, on - pokud není zvyklý, by hodně rychle změnil názor, co a jak.. nemůžeš třeba na 14 dní odjet a děti mu tam nechat?

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6973 příspěvků 12.11.14 08:54

Pokud chceš uspět, musíš sehnat slušného právníka(peníze pohledej v rodině, pokud nemáš), rozmysli si, jestli je možné dokázat, že na to šly i tvoje peníze-např. jesli to bylo stavebko převody byly provedeny nějak transparentně, tak je tam ještě určitá šance, nebo jestli to byli peníze z doby před manželstvím…pro­kazatelně.
A ano, jestli na tom budeš ekonomicky špatně a manžel bude schopen dokázat, že o děti nějak pečuje, pak má za stávajících podmínek reálnou šanci.
Za blbost se platí, tak si sakra přestaň myslet, že s kreténem, který je schopen pojišťovat veškerý majetek tak, aby byl jen jeho, ačkoli jste na to dali peníze oba, z kreténem, který v manželství jen parazituje, se dá nějak dohodnout.
A abych byla upřímná, za co by si tě měl vážit? On tě roky ponižoval, dělal si z tebe rohožku, ty sis to nechala líbit i z právního hlediska, promiň ale slabochů si neváží nikdo.
Tak se přestaň chovat jako slaboch a začni bojovat.

neila
Extra třída :D 11692 příspěvků 12.11.14 08:56

@střepina pokud má manžel na dům darovací smlouvu, tak ona na něj nárok nemá, ani když se to událo v průběhu manželství :nevim:

ametyst
Extra třída :D 11291 příspěvků 12.11.14 08:58

@Sany80s tak ty poslední věty snad potřeba nebyly :roll:.Vůbec nevíš jak se mohla všemožně snažit situaci napravit.

Jinak souhlasím, že bez právníka to opravdu nepůjde:(. A peníze ti nějaké dát musí, pokud nebyla sepsaná předmanželská smlouva.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 12.11.14 09:06

Dříve bych ti napsala, ať se nebojíš, ale při dnešním trendu spravedlnosti pro otce nevím, pokud on má dobrého právníka, můžeš to projet. Děti nerozdělí, ale minimálně střídavá péče mu projde.
O majetku vůbec nemluvím, to už víš, co to bylo za chybu. Na tohle jedině právník.

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6973 příspěvků 12.11.14 09:07
@ametyst píše:
@Sany80s tak ty poslední věty snad potřeba nebyly :roll:.Vůbec nevíš jak se mohla všemožně snažit situaci napravit.

Nezlob se, ale ona potřebuje probrat do reality. Představ si, že máš za manžela člověka, který ti je nevěrný, nehodlá se podílet na ničem, cíleně manželku připraví a majetek- a ano, pokud je darovací smlouva a jí se nepodaří prokázat, že na to šly nějaké peníze a to ještě ty společné nebo její, tak díky darovací smlouvě, je dům a jeho vyplácení z obliga. A pokud nemají úspory, tak jí nemusí dát nic.
Vážně by sis myslela, že to půjde dohodou a že ti dá takový člověk dobrovolně nějaké vyrovnání?
Nezlob se, ale člověka, který si nechá líbit vše, si opravdu nikdo neváží a její manžel si jí opravdu neváží ani v tom nejmenší aspektu života, má ji za slabou.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 12.11.14 09:17

@Sany80s to napsala tvrdě, hodně tvrdě, to o slaboších mohla napsat kulantněji, ale v podstatě má bohužel pravdu. S velmi vysokou pravděpodobností se s ním nedohodne, nepůjde se s ním dohodnout, drží v ruce všechna esa. Klidně bude žádat děti, i když se o ně extra nestará po jejich mentální stránce, navíc pokud starší dítě bude chtít být s otcem, jen aby jí ublížil a pokořil. Nemám iluze, že by nepoužil děti jako vyděračskou zbraň proti ní. A klidně vyhraje, pokud bude vážně děti chtít a jen blbě netlachá, minimálně střídavka je velmi reálnou hrozbou. Majetek se po rozvodu může táhnout roky a stojí to právníky a právníky. Na darovaný dům, nedosáhne ani transparentním převodem peněz z jejího účtu, nic totiž právně financováno nebylo. Šikovnému právníkovi by se mohlo podařit získat nějaké peníze zpět, třeba tcrzením, že šly peníze na rekonstrukci, pokud se rekonstruovalo třeba, ale bez právníka :nevim:

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 12.11.14 09:23

Dluhy manželů jsou nově společné i pokud si je nasekala před manželstvím. Nenech si nakecat, že jsou jenom tvoje. Dům je možná jeho, ale všechno ostatní ne, pokud to nemáte opatřené jinak. Seber děti a zmiz. Zajdi na sociálku, začni vyjednávat předběžné svěření do péče a optej se tam i na možnost právní pomoci.

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 12.11.14 09:24
@terinka4444 píše:
Dříve bych ti napsala, ať se nebojíš, ale při dnešním trendu spravedlnosti pro otce nevím, pokud on má dobrého právníka, můžeš to projet. Děti nerozdělí, ale minimálně střídavá péče mu projde.
O majetku vůbec nemluvím, to už víš, co to bylo za chybu. Na tohle jedině právník.

rozváděli se nedávno známí. Otec chtěl dceru do péče - je u něj více jak půlku týdne, matka po víkendech běhá a paří, on se stará, pak vodí do školky, ona si ji vezme na 2, někdy 3 dny a vrací ji.
Neuspěl ani se střídavkou. Jelikož se neuměli dohodnout, ona nesouhlasila, soud nařídil svěření dítěte matce. A holka je u taty pořád stejně, jen otec platí alimenty.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 12.11.14 09:29
@kotyk píše:
Dluhy manželů jsou nově společné i pokud si je nasekala před manželstvím. Nenech si nakecat, že jsou jenom tvoje. Dům je možná jeho, ale všechno ostatní ne, pokud to nemáte opatřené jinak. Seber děti a zmiz. Zajdi na sociálku, začni vyjednávat předběžné svěření do péče a optej se tam i na možnost právní pomoci.

to není pravda!!!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >