Svěření dítěte do péče bez soudního jednání dohodou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 12:56
svěření dítěte do péče bez soudního jednání dohodou

Zdravím potřebovala, bych poradit s ex přítelem jsme se rozešli a narodila sen ám dcera ještě před narozením jsme se nepohodli. Ted ale ex přítel spolupracuje podepsal otcovství a bude platit alimenty jak na neprovdanou matku to už platí plus na ditě, které e etd narodilo.
Chtěla, bych to mimo soudně pokud to vůbec jde, ale budu to potřebovat doložit na sociálku, tak nevím zda to musím nejprve zanést na soud a nebo to jde i tak, že oba podepíšeme dohodu o svěření dcery do mé péče a alimentech?
Jestli se teda někdo vyzná a poradil by. Zatím tedy bez soudu pokud to jde děkuji

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33337 příspěvků 10 inzerátů 13.12.16 12:58

Sepište dohodu, tu doneste na sociálku. Nemusí to jít na soud, ale rozhodně by to bylo lepší si nechat tu dohodu soudem schválit.

Hadumi
Extra třída :D 13516 příspěvků 13.12.16 13:02

Tak mimosoudně se dohodnout můžete, ale pokud si to jeden z vás do budoucna rozmyslí, tak klidně může a nic se neděje. A na sociálku kterou? Na dávky?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 13:09

@Hadumi ano právě ted jsem na dávkách a nevím, jestli nemám zajít na soud nebo bez soudu
Jestli stačí podpisy, kdyby se časem něco měnilo určitě bych to hned podala k soudu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 13:11

@Tiger-lily @Tiger-lily no já právě mám ve čtvrtek jít na sociálku tak nevím jestli to stihnu asi ne než to soud schválí. Nevím zda mi s tím to papírem s podpisy dají a uznají dávku jako samoživitelce. No pokud ne odnesu to na soud tedy… kdyby se časem něco měnilo hned to řeším soudně. Zatím je sním rozumná řeč :nevim:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33337 příspěvků 10 inzerátů 13.12.16 13:22
@Anonymní píše:
@Tiger-lily @Tiger-lily no já právě mám ve čtvrtek jít na sociálku tak nevím jestli to stihnu asi ne než to soud schválí. Nevím zda mi s tím to papírem s podpisy dají a uznají dávku jako samoživitelce. No pokud ne odnesu to na soud tedy… kdyby se časem něco měnilo hned to řeším soudně. Zatím je sním rozumná řeč :nevim:

jo aha, já myslela sociálku jako OSPOD - tam zajdi s dohodou. a na dávky teda musíš mít rozsudek, pokud ho nemáš, máš smolíka

Hadumi
Extra třída :D 13516 příspěvků 13.12.16 13:23
@Anonymní píše:
@Hadumi ano právě ted jsem na dávkách a nevím, jestli nemám zajít na soud nebo bez soudu
Jestli stačí podpisy, kdyby se časem něco měnilo určitě bych to hned podala k soudu

nevím, zda na sociálce bude stačit jen vaše dohoda, obvykle chtějí rozsudek (to u rozvedených). Tady budou asi chtít, že 3 měsíce nežijete ve společné domácnosti, ale jestli se to dělá nějakým prohlášením, to nevím. Zítra zjisti a uvidíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 13:27

My už jeden rozsudek máme o vyživu na neprovdanou matku prave sme měli soud a tam řikal ten soudce že pokud se nedohodneme tak to mám podat k soudu jinak soudně už mame že platí na mě a že spolu nežijeme @Hadumi @Tiger-lily

saphire
Kelišová 6626 příspěvků 13.12.16 13:32

No..co se tyce davek, praxe je takova, ze UP ktere davky vyplaci, chce rozsudek soudu. Jinak by vam stacila bezna mimosoudni dohoda-budto na organu socialne-pravni ochrany deti nebo klidne i mimo tento ospod-i doma sepsana a obema podepsana. Jenze dohoda je proste nevymahatelna, to jen rozsudek soudu je vymahatelny. Kdyz uz mate rozsudek soudu tak bych to asi nechala znova soudem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.16 13:52

@saphire Právě že mi soudce říkal že pokud se dohodneme stačí dohoda ale to nevím zda na sociálce…
No a když to tedyp odepíšeme a dohodneme se tak to zanesu na soud a řeknu že sme to podepsali oba a dohodli sme se?? at to schválí? nebo jak to bude mám si tedy udělat dvě kopie jednu nechat a druhou zanést na soud? a na sociálce ve čtvrtek ukázat že toto sem donesla na soud? Nebo asi počkám do toho čtrtka a uidim co řekne a když tak to zanesu na soud asi

Sany80s
Kelišová 6570 příspěvků 13.12.16 14:07

Jedna známá bere dávky a má pouze dohodu.
Písemnou ověřenou od notáře.

saphire
Kelišová 6626 příspěvků 13.12.16 14:54

Anonymni, pokud vasi dohodu chcete svhvalit soudem, jeden z vas musi podat bezny mavrh na urceni pece a vyzivneho a k tomu prilozit dohodu, kterou vam soud schvali-tato dohoda pak bude v rozsudku = bude pravne vymahatelna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >