Reklama

Svěření dítěte do pece-je cesta zpátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 07:01
Svěření dítěte do pece-je cesta zpátky?

Ahoj všem, prosím o radu.

S partnerem žijeme spolu čtyři roky, syn má rok a půl.
Vzhledem k problémem doma s partnerem, se chceme rozejít. Resp.on tvrdí, že problém mezi sebou nemáme. V zkratce, chci odejít.
Ohledně dítěte se domluvit nechce. Vyhrožuje, ze mne zničí, že mi ho vezme a podobně. Vždy když to řešíme, tak další den se chová, jakoby se nic nedělo a že je vše v pořádku.
K dotazu. V případě, že bych podala návrh o svěření do péče, co se stane? Bydlím zatim u něho s tím, že řeším půl úvazku práci ((hlídání bych měla) a následně odstěhovani do podnájmu.
Pokud by i přišlo rozhodnutí soudu, a partner by se následně chtěl domluvit, je pak na mne jak se rozhodnu?
Pořád váham, pořád čekám, že se vzpamatuje a bude se schopný domluvit. Zároveň se bojím, aby nepožádal soud první on.
Díky za pomoc.

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 20.02.17 07:15

Není žalobce není soudce. Takže je úplně jedno, že spolu případně zůstanete, protože případný dodržování nebude mít kdo řešit, jestli si rozumíme.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:03
@Nowuka2 píše:
Není žalobce není soudce. Takže je úplně jedno, že spolu případně zůstanete, protože případný dodržování nebude mít kdo řešit, jestli si rozumíme.

Já si to tak trochu myslela…Takže tam nebude pak žádné přezkoumání bydlení a podobně? Někde jsem se dočetla, že kým soud rozhodne o svěření dítěte do péče, tak sociálka prověřuje bydlení a podobně…A vzhledem k tomu, že ještě žijeme spolu…Ale to už je asi dotaz číslo dva…

omites
Extra třída :D 12740 příspěvků 20.02.17 08:10

Socialka se chodi divat, kde dite zije.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19305 příspěvků 20.02.17 08:28

Já jsem s ex bydlela ještě půl roku po rozvodu. Po podání návrhu na svěření do péče a na rozvod přišla sociálka se podívat a probrat potřebné a doplnit údaje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:30
@andelka83 píše:
Já jsem s ex bydlela ještě půl roku po rozvodu. Po podání návrhu na svěření do péče a na rozvod přišla sociálka se podívat a probrat potřebné a doplnit údaje.

Díky moc za info.

janet9
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 20.02.17 10:04

Do rozvodu jsme s ex bydleli spolu. U nás se tedy sociálka podívat na bydlení nebyla.

Uživatel je onlinesemisova
Kecalka 500 příspěvků 20.02.17 11:52

U nas doma taky nikdy socialka nebyla. Jen přišel papir ze socialky ze dite budou zastupovat a pani jsem videla poprvé az na chodbe u soudu o svěření do pece.

Leonisek1
Kecalka 108 příspěvků 20.02.17 12:28

U nás to bylo krušné.. ex aby se pomstil, zažádal si u soudu o svěření dcerky do své péče z důvodu, že jsem špatná matka, v době kdy já jsem si zažádala aby mu omezili s dcerkou styk, který měl určený 1×14dní na víkend. neustále mi jí vracel nemocnou, špatně jí krmil, vracel jí tlustou, nafouklou, nemytou.. byla u nás sociálka, (bydlíme odděleně) soud nás poslal na 3měsíce na párovou psychoterapii, abychom se domluvili. tam jsem postupně dospěla k tomu, že jsem mu jí na měsíc nechala v jeho péči, s pomocí psycholožek jsme se naučili lépe komunikovat, musela jsem mu sepsat co kupuji k jídlu, co vařím, jaký má dcerka režim, koníčky a kroužky.. ex měl akorát tím, že dcerka byla ten měsíc u něj problémy, museli mu upravit pracovní dobu, denně musel jezdit 100km do práce, nestíhal vyzvedávat malou ze školky a vodit na kroužky, no dobře mu tak. probralo ho to a od té doby jí už do své péče nechce. Málokterý muž si umí představit, co obnáší celodenní starání se o děti :lol: držím vám pěsti, ať vším projdete v co největším klidu

Lama Lama
Hvězda diskuse 47699 příspěvků 25.02.17 19:03
@semisova píše:
U nas doma taky nikdy socialka nebyla. Jen přišel papir ze socialky ze dite budou zastupovat a pani jsem videla poprvé az na chodbe u soudu o svěření do pece.

taky tak. U soudu na dotaz: souhlasíte s dohodou rodičů? odpověděla ANO a tím její role zkončila

andelka83
Neúnavná pisatelka 19305 příspěvků 25.02.17 19:47
@semisova píše:
U nas doma taky nikdy socialka nebyla. Jen přišel papir ze socialky ze dite budou zastupovat a pani jsem videla poprvé az na chodbe u soudu o svěření do pece.
@Lama Lama píše:
taky tak. U soudu na dotaz: souhlasíte s dohodou rodičů? odpověděla ANO a tím její role zkončila

U nás naopak se na obou uvedených adresách ohlásili (volala jsem pak na sociálku ať na TB manžela nechodí, že tam nebydlí, že bydlíme zatím společně), paní přišla měsíc před soudem, probraly jsme potřebné, no a u soudu se nikdo neobjevil. Sociálka dohodu nepodpořila, měli jiný názor. Ale soudkyně ano a bylo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama