Svěření dítěte do péče - je vůbec nějaká šance?

Anonymní
13.9.20 10:36

Svěření dítěte do péče - je vůbec nějaká šance?

Ahoj všem, nemám s tímto vůbec zkušenosti, ale jistě se tu najde někdo, kdo má a poradil by. Kamarád má s ex šestiletého syna. Vychovává ho jeho ex a kamarád si ho bere jednou za 14 dní, platí na něj tak jak má a i něco navíc plus mu kupuje hračky, oblečení apod…snaží se ho vychovávat, učit ho a stará se o něj opravdu pěkně, věnuje mu maximální čas když je u něj což se tedy nedá říct o jeho matce, kamarádovo ex. Má jen základní vzdělání, o malého pečuje spíš jeho babička (její máma), bydlí v malém bytě její mámy ještě s bratrem a malý nemá žádné své soukromí, moc mu nevaří (večeři převážně fastfood a k snidani to, co zbylo od večeře) normální jídlo má akorát o víkendu kdy vaří babička, nevede ho k ničemu (dokonce ho ani neučí dodržovat základní hygienické návyky jako třeba čištění zubů), chlapi se jí tam také střídají jako ponožky atd atd…a když se kamarád ozve s tím, že takhle to nejde tak dělá dusno a malého mu nechce dávat (nemají nic určeného soudně, jen ústní domluvou), pomlouvá ho před malým. Říkala jsem kamarádovi ať tedy zkusí žádat soudně o svěření syna do péče jenomže on má strach, že i přes tyto nedostatky z její strany by soud stejně prohrál a pak by to z její strany bylo ještě horší. Jinak kamarád má velký byt se zahradou, vydělává velmi pěkné peníze, malý má u něho vlastní pokojíček se vším a opravdu věřím, že by se postaral rozhodně lépe než ona. Myslíte si, že by měl nějakou šanci soud vyhrát?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1210
13.9.20 10:38

At si zazada o stridavku, tu dostane určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
13.9.20 10:49

Tak jestli je pravda to co píšeš o té matce, a nejsou to jen pomluvy, tak ať to zkusí, za to nic nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18908
13.9.20 10:51

Tak at to zkusi, jestli nedosáhne plne pece, tak by mohl aspon stridavky. Za pár let to muze zkusit znova a to uz si dite muze rict, ke komu chce vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73267
13.9.20 11:04

No, přijde mi to malinko ode zdi ke zdi… má ho jednou za 14 dnů na 2 dny a hned by chtěl žádat o svěření do vlastní péče :think: ať zažádá o střídavou péči, tam reálná naděje je. Ale tedy nevím, zda bych zrovna u soudu vytahovala to, cos tady napsala, to jsou takové ty klasické kecy, které soudce slyší několikrát za den a akorát ho naštvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 11:16

@j.a.n.i1 to chápu, ale v tomto případě to je vážně pravda…ono je toho víc, ale já jsem vypíchla jen pár bodů nicméně je mi jasné, že dítě se do péče dává výhradně matce když není vážný důvod jako alkoholismus nebo drogy, je to i logické… nicméně střídavá péče asi není dost dobře možná, protože bydlí od sebe cca 200 kilometrů a nevím, jak by se to dělalo se školou apod..já tedy ani přesně nevím, jak střídavá péče funguje…jak říkám, tohle jsme naštěstí nikdy řešit nemusela takže se v tom moc nevyznám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
22500
13.9.20 11:16

At zazada o stridavou nebo minimalne rozsirenou peci. :nevim:
Tyhle uplakanky ex je hrozna, nechce mi davat dite znam, a ve vysledku se zjisti, ze otec o to dite tak moc stoji, ze ho nenapadlo za 6 let podat oficialni navrh na urceni pece. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22500
13.9.20 11:18
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 to chápu, ale v tomto případě to je vážně pravda…ono je toho víc, ale já jsem vypíchla jen pár bodů nicméně je mi jasné, že dítě se do péče dává výhradně matce když není vážný důvod jako alkoholismus nebo drogy, je to i logické… nicméně střídavá péče asi není dost dobře možná, protože bydlí od sebe cca 200 kilometrů a nevím, jak by se to dělalo se školou apod..já tedy ani přesně nevím, jak střídavá péče funguje…jak říkám, tohle jsme naštěstí nikdy řešit nemusela takže se v tom moc nevyznám :nevim:

Odstehoval se in nebi ona 200 km daleko. At pro to dite teda neco udela a sezene si praci v miste bydliste ditete.
Jinak je to jen dalsi fnukna, co ve skutecnisti na dite od zacatku kvuli sve pohodlnisti prdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
13.9.20 11:51

Já jsem určitě pro to, aby se tatínek staral.
Ovšem to, jak si to pojala. :nevim: Nezlob se na mě :kytka:, ale

• základní vzdělání mu začalo vadit kdy
  • o dítě pečuje babička - maminka chodí? do práce?, podívej na to, kolik chlapů chodí do práce a o dítko pečuje primárně maminka, byť už má dávno po MD/RD a sama pracuje. ne, že bych s tím souhlasila, ale taková je realita v ČR.. nebo péče nové partnerky, která si tu potom na E. stěžuje, že takto si to tedy nepředstavovala. Ale v očích veřejnosti je tatínek s velkým T, protože on má dítě ve střídavce!!
  • soukromí, nevím, co k tomu napsat, měly jsme jako malé děti jeden pokoj, a to jsme bydleli v obr domě.
  • jídlo, většina mých spolužaček žije v zahraničí a jsou vyhlášené KUCHAŘKY, protože ony jen neohřívají :lol: V ČR je trend vařit, super, ale :nevim: že má normální jídlo jen o víkendu - on přeci v 6 letech musí chodit do MŠ nebo školy :nevim:

Za mě je fakt ekl to pomlouvání. :cert:
Zažádala bych střídavku a uvidí se, jak dál. Dítko potřebuje oba rodiče. Trošku mi bijí v hlavě zvony z Tvé věty ala že by o syna chtěl pečovat, ale bla bla.. tak chce pečovat nebo nechce :cert: :mrgreen: Protože jestliže chce, na 99% bude. Mám obavu, jestli si to lehce neidealizuješ, nemyslím zle :kytka: Ale já si jako rodič nedovedu představit situaci, chci být s mým dítětem, ale. Žádné ale by neexistovalo. Pokud by mi tak z nějakého důvodu nevyhovovalo a já se tím neohánělo. Ať se zbaví postavení oběti v celém tom příběhu a koná. V klidu. Má finance, vzít si právníka. Má finance, ať jde s maminkou na sezení.. je fakt tolik věcí, co může udělat.. a on se bojí..

@Anonymní píše:
Ahoj všem, nemám s tímto vůbec zkušenosti, ale jistě se tu najde někdo, kdo má a poradil by. Kamarád má s ex šestiletého syna. Vychovává ho jeho ex a kamarád si ho bere jednou za 14 dní, platí na něj tak jak má a i něco navíc plus mu kupuje hračky, oblečení apod…snaží se ho vychovávat, učit ho a stará se o něj opravdu pěkně, věnuje mu maximální čas když je u něj což se tedy nedá říct o jeho matce, kamarádovo ex. Má jen základní vzdělání, o malého pečuje spíš jeho babička (její máma), bydlí v malém bytě její mámy ještě s bratrem a malý nemá žádné své soukromí, moc mu nevaří (večeři převážně fastfood a k snidani to, co zbylo od večeře) normální jídlo má akorát o víkendu kdy vaří babička, nevede ho k ničemu (dokonce ho ani neučí dodržovat základní hygienické návyky jako třeba čištění zubů), chlapi se jí tam také střídají jako ponožky atd atd…a když se kamarád ozve s tím, že takhle to nejde tak dělá dusno a malého mu nechce dávat (nemají nic určeného soudně, jen ústní domluvou), pomlouvá ho před malým. Říkala jsem kamarádovi ať tedy zkusí žádat soudně o svěření syna do péče jenomže on má strach, že i přes tyto nedostatky z její strany by soud stejně prohrál a pak by to z její strany bylo ještě horší. Jinak kamarád má velký byt se zahradou, vydělává velmi pěkné peníze, malý má u něho vlastní pokojíček se vším a opravdu věřím, že by se postaral rozhodně lépe než ona. Myslíte si, že by měl nějakou šanci soud vyhrát?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3148
13.9.20 13:37

A to vše zjistil, až se dítě narodilo. Do té doby se vařilo o 3 chodech, myslel si, že má 3 vystudované 3 vysoké školy, atd.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73267
13.9.20 13:39

Já se ještě zeptám, kdo se odstěhoval a jak je to dlouho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 13:58

@Svistice odstěhovala se ona přesto, že jí nabízel, že jí v blízkosti sežene byt a bude se podílet na nájmu finančně přesto, že s ní bydlet nebude

• Citovat
  • Nahlásit
1115
13.9.20 14:31

Na to, že éčka bydlí 200 km daleko má ex dost přesně informací o jejím životě :roll: jestli chce stridavku, může se přestěhovat on. Jako mě se líbí, že otec, který má dítě 4 dny v měsíci je mistr světa a ještě se mu venuje :mrgreen: ještě aby ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18908
13.9.20 14:37
@Anonymní píše:
@Svistice odstěhovala se ona přesto, že jí nabízel, že jí v blízkosti sežene byt a bude se podílet na nájmu finančně přesto, že s ní bydlet nebude

Ale stehovala se za rodicema ne, kdyz rikas, ze se stara babicka :think: ja jako samozivitelka bych to taky nedala bez pomoci rodičů, ne každý ma moznost super prace (hlavne se zakladnim vzdelanim), aby stihal pracovat a plne se postarat o dítě. Kdyby zustala v miste bydliste, otec ditete by ji pomohl i v tomhle? Vyzvedaval by treba kazdy den dite ze skoly, protoze ona by to nestihla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
13.9.20 16:30

A proč nezažádal o střídavku hned jak se rozešli a nebyl proti stěhování? Dítě chodí do školy nebo školky? Jak vůbec ví o tom, jak se ex stará? Proč nemá aspoň rozšířený víkendy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama