Svěření dítěte do péče matky - otec alkoholik a dlužník

6.12.19 12:54

Svěření dítěte do péče matky - otec alkoholik a dlužník

Dobrý den, ahoj
Potřebovala bych poradit, už nevím co dělat :(
S přítelem jsme 5 let a máme 19-ti měsíčního syna. Přítel chodí do práce a má směny nepřetržité. Když má volno, tak si užívá a chodí s kamarády pít alkohol nebo jezdí k rodině a pije tam. Je strašně zadlužený, samé půjčky a z platu mu nezbývá nic, žijeme z 2000,– na celý měsíc a z toho ještě utrácí na alkohol :,(..S námi bohužel není. Chová se ke mě hnusně, má násilné sklony a se synem vůbec není. Když je doma tak kouká jen do telefonu.. zjistila jsem i nevěru z jeho strany.. a tímto chci žádat o svěření dítěte do mě péče. Jenže furt říká že mi ho nedá atd.
A já se bojím, aby mi syna nevzal. Umí strašně dobře lhát a bojím se aby nelhal i u soudu. A ani nevím jak postupovat.. má někdo podobné zkušenosti a poradil by mi někdo? Za každou radu budu ráda.. Předem děkuji.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6893
6.12.19 13:20

A on by ybl schopný dítě uživit a ještě si upravit směny tak, aby dělal stálou ranní? A ty chodíš do práce, jak plánuješ vás uživit, uplatit nájem? Nebude je zajímat nic jiného, než jestli má peníze na jídlo, zázemí a čas pro výchovu syna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 13:25

@Aduš8 směny si nemůže upravit, má ranní, odpolední a noční směny. Já povídám rodičovský příspěvek a teď budu nastupovat na úklidy cca na 6h. týdně. A myslíte, že je bude zajímat jestli se o syna umí postarat? On ho neprebali, štítí se a právě že je tu ještě jeho matka :rolling_eyes:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
6.12.19 13:33

@Heellen02 Ten alkohol si nejak zaeviduj - potrebujes dukazy - a zkus si najit nejakeho pravnika, idealne skrz to domaci nasili. Pomoct by ti mohli v Acorus nebo v Rosa, mrkni na net, je to bezplatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
6.12.19 13:37
@Heellen02 píše:
@Aduš8 směny si nemůže upravit, má ranní, odpolední a noční směny. Já povídám rodičovský příspěvek a teď budu nastupovat na úklidy cca na 6h. týdně. A myslíte, že je bude zajímat jestli se o syna umí postarat? On ho neprebali, štítí se a právě že je tu ještě jeho matka :rolling_eyes:

Ja bych rekla, ze vyhrozuje, ale opravdu zajem o nej nema. Do tri let mu stridavku stejne nedaji, kor kdyz je na tom takhle. Radim tj dobre, odejdi ted, porad se v tech organizacich, co jsem ti psala. Bily kruh bezpeci neber, porad se tam stridaji, muzes narazit na nekoho bez zkusenosti. Protoze nemas zkusenosti a tak, opravdu bych ti doporucila se odstehovat a pak az resit pravniky. Jemu jen posli sms kde jste a ze muze prijit syna videt. At to mas zaevidovane, ze nebranis vidani otce s ditetem. Cim dyl budes ve vztahu zustavat a dite bude starsi, tim vetsi riziko, ze ti syna vezme ( no vezme - max. stridavka), musel by mu s peci nekdo pomahat, treba ta matka. Pokud odejdes ted je velka sance, ze to dopadne ve tvuj prospech. Hlavne mej na mysli, ze az syn zestarne - 2,5 a vic, zacne tu atnosferu doma vnimat a zacne se o tebe bat a to ho psychicky bude nicit. Dost mozna se pak potati a nebo bude mit nejake trauma a nebude jako dospeli stastny. Mas dobre sance se pritele zbavit. Sla bych do toho ted. Drzim palce!

Příspěvek upraven 06.12.19 v 13:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
6.12.19 13:40

19měsíčního nesveri do péče otci. Mam stejně stare dítě a jsem v kolotoči soudů. Bohužel, nárok na styk má, pokud nemáš v ruce důkazy o tom, co píšeš.
Právníka velmi doporučuji, já ted už jen lituji toho, že jsem ho neměla i na první soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 13:41
To, že ti dítě do péče nedá, sice tvrdit může, ale pokud by došlo na lámání chleba tak za A) spousta chlapů couvne a za B) pokud je soudce jen trochu při smyslech, tak nedá dítě do péče zadluženému alkoholikovi (pokud matka není drogově závislá nebo tak něco)
Tím
@Heellen02 píše:
@Aduš8 a právě že je tu ještě jeho matka :rolling_eyes:

myslíš co? Jakože by měla v péči dítě ona? Ne - pokud se o dítě ty staráš, tak tohohle se opravdu bát nemusíš.
Zajdi na OSPOD, vysvětli situaci, případně ještě zkus kontaktovat nějakou práv. poradnu, jak radila KaroliS výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 13:56

@Heellen02
Zajdi si u vás na OSPOD, popiš jim situaci a požádej o radu, jak postupovat. Do péče mu ho opravdu nesvěří. Klidně si jeho alkoholové excesy natoč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
6.12.19 14:22

Právník, důkazy, OSPOD, bílí kruh bezpečí či něco podobného.
A co nejdřív pryč pryč pryč.. nebo je dost možné že tady bude další mareček..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 16:06

Nejdriv si zajisti bydleni a nejake živobytí- klidne u rodičů. Potom tam odejdi. Na ospod bych zasla taky. Nasledne predbezne opatreni a navrh na svereni do péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
6.12.19 16:58
@Popokatepetla píše:
To, že ti dítě do péče nedá, sice tvrdit může, ale pokud by došlo na lámání chleba tak za A) spousta chlapů couvne a za B) pokud je soudce jen trochu při smyslech, tak nedá dítě do péče zadluženému alkoholikovi (pokud matka není drogově závislá nebo tak něco)
Tímmyslíš co? Jakože by měla v péči dítě ona? Ne - pokud se o dítě ty staráš, tak tohohle se opravdu bát nemusíš.
Zajdi na OSPOD, vysvětli situaci, případně ještě zkus kontaktovat nějakou práv. poradnu, jak radila KaroliS výše.

Bohuzel se te matky bat muze, v pripade, ze bude mit chlapec zajem o steidavku a podari se prokazat, ze je denne nalitej, tak u 3 letaka kldine nuze formalne dostat do stridavky dite on s timze matka se bude starat. Jako fakt bohuzel, vlastni zkusenost…Soudy vetsinou moc neresej zavadnost otce, pokud treba prokazatelne nezije na ulici a neni zavisli na heroinu a podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama