Svěření dítěte do péče - nesezdaný pár

Anonymní
5.4.20 15:56

Svěření dítěte do péče - nesezdaný pár

Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenost s podáním návrhu svěření dítěte do péče matky z nesezdaného páru?

Jak taková žádost vypadá, co má obnášet a popřípadě návštěvy s dítětem aby byli co nejvíce omezené?

S expřítelem jsme se před rokem a půl rozešli a nejevil zájem, prostě mi řekl ať si prcka nechám, že s náma nechce mít nic společného. Teď mi nedávno zaklepal u dveří s policií v zádech, že mu nechci malého půjčit (2r) a protože nemám žádnej papír musela jsem mu ho půjčit, protože nebyl určenej žádnej čas, malého mi vrátil po dvou dnech. I když jsem volala policii, že mi svým způsobem ukradl syna a ještě ho nevrátil, tak mi prostě řekli, že s tím nic neudělají že nemám nic co by bránilo styku otce s dítětem.

Teď je ten virus a já nevím kam mám jít nebo zavolat abych to začala co nejdřív řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10532
5.4.20 16:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenost s podáním návrhu svěření dítěte do péče matky z nesezdaného páru?

Jak taková žádost vypadá, co má obnášet a popřípadě návštěvy s dítětem aby byli co nejvíce omezené?

S expřítelem jsme se před rokem a půl rozešli a nejevil zájem, prostě mi řekl ať si prcka nechám, že s náma nechce mít nic společného. Teď mi nedávno zaklepal u dveří s policií v zádech, že mu nechci malého půjčit (2r) a protože nemám žádnej papír musela jsem mu ho půjčit, protože nebyl určenej žádnej čas, malého mi vrátil po dvou dnech. I když jsem volala policii, že mi svým způsobem ukradl syna a ještě ho nevrátil, tak mi prostě řekli, že s tím nic neudělají že nemám nic co by bránilo styku otce s dítětem.

Teď je ten virus a já nevím kam mám jít nebo zavolat abych to začala co nejdřív řešit.

To jako myslis vazne, ze jsi biootci PUJCILA jeho vlastniho syna? 8o 8o 8o S kym jsi to dite zplodila, s tim se dohodni na budouci vychove a peci. Chudaci policajti, fakt nemaji nic lepsiho na praci, nez poslouchat uknouranou zenskou :roll:
Peci jsi za ten ROK A PUL mohla mit uz desetkrat vyrizenou :cert: Vykaslala ses na to a ted brecis :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
5.4.20 16:03

Poptej se nejakeho právníka na rodinne pravo v okoli, bude to nejjednodussi a nebudes muset sama nic zarizovat. Nicméně než se něco rozhodne, bude to trvat měsíce, do té doby si otec muze vzít dite jak bude chtit, je totiž taky rodič stejně jako ty a v tuhle chvíli ma stejné právo s dítětem být. Blbost byla to neřešit hned po rozchodu. Ale nepočítej že mu zakážou styk úplně, většinou se určuje aspoň každý druhý víkend (plus treba dovolená, svátky pokud nejste schopni se dohodnout)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 16:15

@cecetka
Tak ono jde spíše i to, že se po roce a půl, bez jakého koliv předešlého kontaktu, zájmu, přispívání na malého a vůbec jakékoliv péče o něj objevil u dveří s policií. Že ho chce. Neměl o něj zájem a najednou se objeví u dveří a chce jej a já nezmůžu nic.
Obvykle když ti chlap řekne že už vás nikdy nechce vidět, s malým nechce mít nic společného a ať ho nekontaktuji, že chce žít svůj život tak to člověk neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
11625
5.4.20 16:17

Zavolej si na ospod, kam spada dite bydlistem. Tam ti poradi. A bud rada, ze ma tatinek o dite zajem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10532
5.4.20 16:22
@Anonymní píše:
@cecetka
Tak ono jde spíše i to, že se po roce a půl, bez jakého koliv předešlého kontaktu, zájmu, přispívání na malého a vůbec jakékoliv péče o něj objevil u dveří s policií. Že ho chce. Neměl o něj zájem a najednou se objeví u dveří a chce jej a já nezmůžu nic.
Obvykle když ti chlap řekne že už vás nikdy nechce vidět, s malým nechce mít nic společného a ať ho nekontaktuji, že chce žít svůj život tak to člověk neřeší.

Prave naopak. Takove chovani nasvedcuje tomu, ze musis ihned konat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
5.4.20 16:23
@Anonymní píše:
@cecetka

Ale s tim musíš počítat, lidi může napadnout ledacos a kdyz nemáš papir v ruce, tak nemůžeš nic, protože on je rodič stejně jako ty a že se nezajimal a něco ste si řekli mezi sebou nikoho zajimat nebude. Můžeš mu pohrozit, že když bude prudit, tak si necháš stanovit alimenty a nechas si je doplatit za ren rok a půl co nepřispívá zpětně (což bys teda měla stejně, jde o penize tvého dítěte)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
5.4.20 16:25
@Anonymní píše:
@cecetka

Obvykle se to nestava, ale clovek to i tak resi. Zkus zavolat na OSPOD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8918
5.4.20 16:37

A je zapsaný v RL? Kdo ti nařídil, že mu syna musíš dát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 16:55

@arinecka souhlas. My máme soudně, že je v mé péči a nic víc. Syna už dva roky taky nevidel ani nás nikdy nekontaktoval. I když je v RL.

• Nahlásit
  • Citovat
2021
5.4.20 17:05

Děláte si tu srandu?? Vaše decko by šlo dobrovolne s někým koho rok a půl nevidělo?? Jako ten otec je pěkný magor, zakladatelka to možná podcenila, ale chování otce a policie katastrofa. Asi bych zavolala na socialku a zazadali si o svěření ditete do pece. Bez soudu to asi nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16074
5.4.20 17:17

@Emisis tak toho dítěte se asi nikdo neptal že? Policie taky nic neudělá, prostě musí respektovat, ze jsou oba rodiče na stejné urovni, nějakou škodlivost toho počínání by měla řešit spíš socialka. Bez soudu to nepůjde, ale byla blbost to neřešit hned a spoléhat se na to, že taková situace nemůže nastat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5466
6.4.20 22:44

Situace nezavidenehodná…pominu-li to, ze dite ma ma otce pravo…tady uz jsou rady trosku s krizkem po funuse…a nevidim duvod proc do budoucna delat otci naschvaly, kdyz chce syna vidat…jestli to neni vsechno trosku jinak, nez jsi sdelila verejne na emimino

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5466
6.4.20 22:46

@arinecka musi byt v RL, jinak by nemohla prijet policie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama