Svěření dítěte do péče po rozchodu

Anonymní
30.4.20 15:23

Svěření dítěte do péče po rozchodu

Dobrý den, zůstala jsem s tříměsíční dcerou sama.
(Přítel nás opustil, že se na roli otce necítí a chce si užívat jako dřív)
Nesuďte mě proč jsem si s takovým chlapem udělala dítě, prostě se stalo.

Potřebovala bych poradit. Když nás opustil a nemá o malou zájem ani ji vídat (prostě nás odstřihl dokonce si našel i novou přítelkyni) a já si chci teď měsíc po rozchodu zažádat o výhradní péči bez možnosti návštěv (kdyby se za pár let objevil u dveří abych měla papír že si ji nemůže jen tak vzít)

Takže otázka zní, když nejeví žádný zájem a má teď svůj život můžu si zažádat o výhradní péči bez možnosti návštěv po předešlé domluvě semnou? Nebo mu soud udělí třeba jeden víkend v měsíci a když se neukáže tak prostě smůla?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

761
30.4.20 15:33

Všechno vyřešíš u soudu. Pokud o vás nejeví zájem, dítě ti do péče svěřeno s největší pravděpodobností bude, možnost styku se tam dá taky libovolně napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11628
30.4.20 16:01

No ale to, že teď ti soud přiklepne výhradní péči bez návštěv, neznamená, že se biologický otec nemůže ozvat za rok, dva, deset, a chtít dceru vídat :nevim: Jednou je to její otec, pokud je zapsán v RL a budeš po něm chtít platit alimenty, tak toto právo má. Tipuji, že u soudu by spíš prošla fráze „styk dle individuální dohody“ a pokud by zájem neměl, tak může být nulový. Žádný soud ale nezakáže biologickému otci styky s dítětem, pokud to není v přímém rozporu se zájmem dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 16:59

Nechej si ji svěřit do své výhradní péče a styk dle vzájemné dohody… A uvidíš, co bude, ale styk zcela zakázat nejde..
Nás třeba „tatinek“ opustil ještě během těhotenství, s tím, že na výchově dítěte se chce podílet, ale nikdy za dcerou nepřijel.. Ozval se až teď, že si ji chce vzít na dva dny na Velikonoce.. To, že ho dcera vůbec nezná a už má 3 roky jaksi neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama