Svěření dítěte do péče přes Soud 2020

Anonymní
29.4.20 14:53

Svěření dítěte do péče přes Soud 2020

Zdravím, chci se vás zeptat. S přítelem jsme se rozešli 15 března 2020 Odstěhoval se zpátky k rodičům a já žiju sama se synem (9,5 měsíce) Dohodli jsme se že mi bude platil alimenty 5 tisíc měsíčně. A stýskat se s ním bude tak jak se domluvíme Jak bude chtít a jak nám to bude vyhovovat. Domluvila jsem jsem se s ním že mi bude dávat 5 tisíc měsíčně do té doby než mi skončí rodičák abych to zvládala a pak mi bude dávat měsíčně 3 tisíce měsíčně. Nechce se semnou dohodnout a sepsat to semnou tak půjdu příští týden podat návrh. Rozhodla jsem se nakonec že bych 5 tisíc měsíčně po něm chtěla nadále a to ví ale má s tím problém. Neuvědomuje si jak je všechno drahé a co všechno se bude muset kupovat až bude nás syn větší a že mu budu muset nakupovat oblečení. Dohodnout se nechce tak už to řešit nebudu a půjdu podat k soudu návrh. Proto se vás prosím ptám Co všechno můžu očekávat Jak od Soudu tak od ex přítele abych na to byla připravená. Počítám s tím že mi domů přijde sociálka Moc Vám děkuji :))

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.4.20 14:55

Ještě otázka k tématu

Ještě se chci zeptat jestli Soud většinou vyhoví matce? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
8933
29.4.20 15:04

Tak asi bude i hodně záležet, na jeho příjmech. Vím, že je vše drahé, ale 5000 na takhle malé dítě, je celkem dost. Uvidíš, co na to soud, ale myslím, že to neklapne. Alimenty si pak můžeš nechat zvednout, až bude syn větší, až půjde do školky, školy. Co můžeš očekávat od ex přítele ale opravdu netuším, neznám ho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8933
29.4.20 15:05
@Anonymní píše:
Ještě se chci zeptat jestli Soud většinou vyhoví matce? Děkuji

V čem? Ve svěření dítěte do péče? Nebo alimenty? To takhle přece nejde říct, tam záleží na spoustě věcí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
29.4.20 15:05

Soud vyhoví matce? V čem? Že si řekneš 5ku a on to odklepne? :) v první řade vás soud nažene k jednání, k dohodě, pokud se nedomluvíte, tak se alimenty vypočítají z příjmu tatínka tak, aby dítě mělo životní úroveň podle rodičů. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3170
29.4.20 15:10

Nepochopitelne… decko nema ani rok a uz jste od sebe :roll:
Ne soud ti nevyhoví jen protoze jsi matka. Zalezi na okolnostech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
29.4.20 15:16

Už pět měsíčně mi připadá málo, natož na tři. Pokud se u soudu nedohodnete, pak se vypočítávají alimenty dle příjmu.

@Anonymní píše:
Ještě se chci zeptat jestli Soud většinou vyhoví matce? Děkuji

Když jsme bojovali o partnerova syna (pro mě nevlastního), připadalo mi, že děti soud ve svěření do péče se přiklání spíše k variantě střídavé péče nebo raději dává dítě k matce. Ale není to tak určitě vždy, chce to zabojovat. Nakonec se zadařilo a máme syna ve výluční péči my. Takže takhle dopřede Ti nikdo neřekne, jak to dopadne. Opravdu záleží na mnoha faktorech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
29.4.20 15:18

Soud se hodně přiklání k ospod. Vychází z návštěvy u vás. Takhle malé dítě se většinou dává matce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14101
29.4.20 15:24
@novomamča píše:
Už pět měsíčně mi připadá málo, natož na tři. Pokud se u soudu nedohodnete, pak se vypočítávají alimenty dle příjmu.

8) 5000 ti připadá málo? 8o já dostávám na 3,5letou 1500,–-
na to bys říkala co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
29.4.20 15:29

@stinga Vážně? To mi připadá směšná taková částka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
29.4.20 15:29

Příjmy musíte doložit, i když budete domluvení, aspoň to je má zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 15:41

@stinga dostávala jsem na 2letou 2200,–
Teď to zvedl v 6ti letech na 3tis (platí ještě na straší dítě…tudíž má vyz. povinnosti 2)
A syn 1,5roku 3200,–mes.
Záleží vždy na příjmu otce

• Nahlásit
  • Citovat
34105
29.4.20 15:45

A kolik otec ditete bere?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8933
29.4.20 16:01

@novomamča Vážně ti přijde 5 tisíc na dítě 9 měsíců?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14101
29.4.20 16:05
@novomamča píše:
@stinga Vážně? To mi připadá směšná taková částka.

doložil u soudu, že vydělává 15000,–-, a má ještě vyživovací povinnost na středoškolačku z 1. manželství- na tu platí 2100,–- :,( :mrgreen: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama