Svěření dítěte do péče, matka je cizinka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimimi1
Povídálka 25 příspěvků 21.10.14 22:01
Svereni dítete do péče,když je matka cizinka.

Dobrý den, prosím Vás, chtela bych vedet komu soud po rozvodu sveří díte do péče, když matka je slovenka s trvalým bydlištem na Slovensku. Otec je čech. Má nekdo s tím zkušenosti, když matka po rozvodu odjede s dítetem /2roky/ na Slovensko? Jak se potom řeší péče? Musí matka zustat na území ČR?

Reakce:
Mi24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 23:02

Zkušenost nemám, porad se s pravníkem. Ale radší do vyřešení komu bude dcera svěřena do peče zustan tady a jestli budeš moi pak odjet kdoví asi to bude zaležet na dohodě s otcem dítěte. Už jsem tady četla diskuzi že se matka nemohla odstěhovat z jednoho konce čr na druhý konec čr

Tunrida
Hvězda diskuse 49274 příspěvků 22.10.14 07:43

@anubis25 Tak já jako ten druhý rodič bych na to taky nepřistoupila :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 22.10.14 08:58

@mimimi1 nemůžeš jen tak odvézt dítě do cizí země, potřebuješ svolení toho druhého. Jinak to řeš s právníkem.

Mi24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 11:06

@RadkaCh tak ja taky ne i když tady je třeba otázka kde na slovensko. Jestli bydlí otec v čr u slovenských hranic a matka bude na slovensku bydlet blízko našich hranic…tak proč ne. Něco jiného by třeba bylo kdyby se odstěhovala k ukrajinským hranicím

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >