Svěření dítěte mé sestry do mojí péče

Anonymní
14.12.20 21:22

Svěření dítěte mé sestry do mojí péče

Ahoj. Stala se taková nemilá věc, že má sestra má děti, u kterých zanedbává péči. Je to v takovém stavu, že ji je nejspíš odeberou. Měla to velmi těžké s partnerem, který už ani nežije a potom šlo vše jen dolů… Je v tom alkohol a bez léčení a uvědomění si, že je vše špatně, to lepší nebude. Já mám dvě děti a po dlouhé úvaze jsem dospěla k tomu, že bych si jejího malého chlapečka vzala do péče, postarala se o něho. Ale nedokážu si představit, co to vse obnáší, co mám dělat. Sociálka se teď bude ptát prarodičů,.kdo je ochotný si děti vzít, ale… Oni jsou staří, kdoví co bude. Já bych musela dát výpověď, protože je chlapeček ještě malý… Budu vůbec něco dostávat, jak to potom vše probíhá? Děkuji moc… Jsem teď v takové fázi, že nevím, co dělat. Ale představa, že by byl někde v domově… To ne :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12765
14.12.20 21:29

Ma vice deti a vezmes si jen jedno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 21:38

@Šarlota4 ano, vezmu si jen jedno. Mám dvě děti, manžela, psa a pouze byt. Sestra má děti 3 a já fakt nejsem Bůh, abych se dokázala postarat o 5deti. S takovou by mě snad i manžel opustil. To prostě nejde. A ne, není mi to jedno. Trápí mě to.

• Citovat
  • Nahlásit
19577
14.12.20 21:40
@Šarlota4 píše:
Ma vice deti a vezmes si jen jedno?

není povinná si brát žádné, má své dvě malé děti, a odhodlává se vzít si sestřina možná zanedbaného chlapečka, není to lehké, a ne každý to dokáže, patří jí spíš obdiv než výtka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
14.12.20 21:41

Sourozenci se nedělí. Bude se hledat takové řešení, aby sourozenci zůstali pohromadě.

Příspěvek upraven 14.12.20 v 21:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
14.12.20 21:42
@Anonymní píše:
@Šarlota4 ano, vezmu si jen jedno. Mám dvě děti, manžela, psa a pouze byt. Sestra má děti 3 a já fakt nejsem Bůh, abych se dokázala postarat o 5deti. S takovou by mě snad i manžel opustil. To prostě nejde. A ne, není mi to jedno. Trápí mě to.

Bud si ber vsechny nebo zadny, rozdelit je od sebe je jeste horsi, nez kdyz by byly v ustavu, ale vsechny spolecne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
14.12.20 21:43

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
14.12.20 21:46

Zeptej se na sociálce, myslim, že bys měla mít stejné podmínky jako kdyby to bylo tvoje dítě. Kdysi to řešili známí, když se klukovi z příbuzenstva zabili oba rodiče v autě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
14.12.20 21:53
@Anonymní píše:
Ahoj. Stala se taková nemilá věc, že má sestra má děti, u kterých zanedbává péči. Je to v takovém stavu, že ji je nejspíš odeberou. Měla to velmi těžké s partnerem, který už ani nežije a potom šlo vše jen dolů… Je v tom alkohol a bez léčení a uvědomění si, že je vše špatně, to lepší nebude. Já mám dvě děti a po dlouhé úvaze jsem dospěla k tomu, že bych si jejího malého chlapečka vzala do péče, postarala se o něho. Ale nedokážu si představit, co to vse obnáší, co mám dělat. Sociálka se teď bude ptát prarodičů,.kdo je ochotný si děti vzít, ale… Oni jsou staří, kdoví co bude. Já bych musela dát výpověď, protože je chlapeček ještě malý… Budu vůbec něco dostávat, jak to potom vše probíhá? Děkuji moc… Jsem teď v takové fázi, že nevím, co dělat. Ale představa, že by byl někde v domově… To ne :,(

Normlane budes pestounka. Takze dostanes i prispevek jako pestounka a mozna i rodicovskou, zas tak se v tom neorientuju. O tom, ze se deti nedeli… ale deli, kdyz to jinak nejde (znami jsou pestouni a „jejich“ dite ma sourozence jinde - ikdyz tam je to jine, vsechny deti sly od matky hned po narozeni, neznaji se). A je lepsi, kdyz budou v rodine, nez v domove. Ty starsi si treba vezmou prarodice a budte se potkavat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52243
14.12.20 22:00

Jeden vyhral los, ze se o nej rodina postara a zbytek je obtiz? Radeji neber ani jedno.
Tohle ublizi vsem.
Radeji hledej hodne pestouny, kteri si vezmou vsechny tri. Tim jim pomuzes vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
14.12.20 22:03

Je to těžké. Možná, že zakladatelka ani nemá místo v bytě na tolik dětí. A nebude riskovat manželství kvůli nezodpovědné sestře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3039
14.12.20 22:08

Tak zrovna ten nejmladší by měl možná sanci na umístění do nové rodiny, spis ti větší z toho budou mit asi větší rozum a budou v DD více trpět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
14.12.20 22:14

...

Místo hledání náhradní péči raději pořádně proplesknout sestru, ať se honem rychle vzpamatuje. Pomoct ji materiálně ať můžou zůstat všichni spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 22:15

Všechny vaše názory beru. Mě to mrzí, trápí mě, že ty děti mají tak těžký život, že nemají normální rodinu jako jiní… Ale já prostě jinak nemůžu. Mám malé děti, také to není ideální, pořád nějaké starosti… Je to těžké.

• Citovat
  • Nahlásit
123
14.12.20 22:16

Z řečí, proč jen jedno dítě a ne všechny, si nic nedělej, chápu, že tím bys mohla rozbít vlastní rodinu. Držte se všichni. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat