Reklama

Svěření dítěte do střídavé péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 20:08
Svěreni dítěte rok a půl staré dítě do střídave pece ?

Dobry večer, všude se snažím najít jak v dnešní dobe funguje svěření dítěte do pece, s manželem spolu nevychazime a mame rok a půl starou holčičku. Pokud bCh podala zadost o rozvod, určitě by chtěl stridavou péči, pro mne je to ale nepředstavitelne. Chápu ze ma na dceru také nárok, nebránila bych mu ve vydání s ni, ale zároveň bez ni nechci byt. Manžel mi vyhrožuje tim, ze si mam uvědomit ze mi ji nenechá, ze bude o stridavou péči bojovat. Hodne pracuje jezdí po Evropě a casto neni přes noc doma. Bojim se toho ze by soud na stridavou péči mohl přistoupit. Ale vždyť my ty naše lásky nosime 9 měsíců pod srdcem pak je porodime, každou noc stavame děláme pro ne vše. Manžel za celou dobu malou přebalil tak dvakrát a jednou ji koupal tak jake ted muže chtít ji nám půl vychovávat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 20:15

Kdysi jsem řešila podobné, dcera měla půl roku a její otec vyhrožoval střídavou péčí. Rovněž jezdil pracovně po Evropě. Právník mi tehdy řekl, že minimálně do 3 let věku dítěte střídavka nehrozí. Jaká bývá tendence u soudů teď-po 4 letech-netuším.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16488 příspěvků 27.11.17 20:18
@Anonymní píše:
Dobry večer, všude se snažím najít jak v dnešní dobe funguje svěření dítěte do pece, s manželem spolu nevychazime a mame rok a půl starou holčičku. Pokud bCh podala zadost o rozvod, určitě by chtěl stridavou péči, pro mne je to ale nepředstavitelne. Chápu ze ma na dceru také nárok, nebránila bych mu ve vydání s ni, ale zároveň bez ni nechci byt. Manžel mi vyhrožuje tim, ze si mam uvědomit ze mi ji nenechá, ze bude o stridavou péči bojovat. Hodne pracuje jezdí po Evropě a casto neni přes noc doma. Bojim se toho ze by soud na stridavou péči mohl přistoupit. Ale vždyť my ty naše lásky nosime 9 měsíců pod srdcem pak je porodime, každou noc stavame děláme pro ne vše. Manžel za celou dobu malou přebalil tak dvakrát a jednou ji koupal tak jake ted muže chtít ji nám půl vychovávat?
Řekni mu, že s tím souhlasíš. Můžeš začít tím, že mu ji necháš přes noc na opatrování a z postele k ní prostě nevstaneš. Když o ni nebudeš bojovat, ono mu dojde, že to není žádný med. Nehledě k tomu, že tak malé dítě mu do střídavé péče nikdo nedá. Nic nepodepisuj, nech to dojít k soudu a tam řekni všechny svoje argumenty proti. Názor můžeš změnit, co se stává. A tím, že mu to odkýveš, budeš mít do soudu klid. Nakonec to neudělá, to většinou jen kecy. Pokud je to dobrý otec a umí se o dítě postarat, pak má na své dítě stejná práva, jako ty. To asi nebude případ tvého manžela. Chce tě jen deptat a nechce platit alimenty, to je vše.
A chtěla bych takovýho chlapa vidět v situaci, kdy mu žena řekne, že se střídavou péčí souhlasí a jemu dojde, co to obnáší a že to v podstatě ani nechtěl. To musí být výraz!

terinka4444
Hvězda diskuse 67121 příspěvků 27.11.17 20:24

Vyhrožuje a vydírá a zastrašuje. A jak píše Kobliha, neboj se a řekni mu klidně, cukne, Navíc si taky myslím, že srovnáme-li šance, že střídavku dostane oproti nedostane, tak nedostane vede na plné čáře. Takže se ho neboj.

Roumana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 20:32

Má minimální šanci. Vlastně nulovou.

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 27.11.17 20:49

Muj nazor bude v mensine, ale ty recicky o tom, jak dite nosime apod. a co jako? Ne vsichni chlapi jsou takovi, ze prebali dvakrat za rok a jednou vykoupou, tak jste si mela poridit dite s nekym, kdo koupe a prebaluje casteji.
Dite neni Vas majetek, rodice jste oba, oba mate povinnosti, ale i prava, coz se dost casto v mistnich diskuzich zapomina.
Netreba na me reagovat, do diskusi se nevracim.

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 27.11.17 20:54

Stará se? Nestará. Tím že budeš odporovat ho jen vyhecujes k demonstrativním právním akcim. Strč mu dítě na víkend a odjed. A příští zase. Buď se starat začne a posílí to jejich vztah a pak by nějaká stridavka, byt asymetrická, klidně mohla fungovat, nebo se na to vykasle a dosáhneš svého. Ale ty bláboly o láskách pod srdcem sis mohla nechat, to je zbytečně patetické. Spousta otců své děti miluje a stejně jako ty si nedokáže představit být bez nich. Ale takoví otcové se podle mého chovají jinak už v době, kdy s dítětem a jeho matkou žijí v jedné domácnosti.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 27.11.17 20:57

@Jogrr souhlasím,
Zakladatelé: jako někdo ti to dítě snad musel udělat aby jsi ho mohla nosit pod srdcem, to ze sis k tomu vybrala idiota je tvůj problém a teď se musíš smířit s tím ze na ni má stejné právo jako ty.

belladonna
Závislačka 2546 příspěvků 27.11.17 21:05
@Jogrr píše:
Muj nazor bude v mensine, ale ty recicky o tom, jak dite nosime apod. a co jako? Ne vsichni chlapi jsou takovi, ze prebali dvakrat za rok a jednou vykoupou, tak jste si mela poridit dite s nekym, kdo koupe a prebaluje casteji.
Dite neni Vas majetek, rodice jste oba, oba mate povinnosti, ale i prava, coz se dost casto v mistnich diskuzich zapomina.
Netreba na me reagovat, do diskusi se nevracim.

Tak tento tatínek zrovna zapomíná, že má i povinnosti. Dopředu člověk netuší, jaký bude muž otec. Mě partner po narození taky nemile překvapil.

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 27.11.17 21:33

Šanci má, pokud narazí na nějakého magora soudce. I to je možné, ale nepravděpodobné.
Upozorni ho, že i při střídavé péči se platí alimenty.
Navíc bych žádala i výživné na tebe.
A řekla bych mu, že to budeme praktikovat už teď, že týden se stará on a týden ty.
V žádném případě nepovol, i kdyby dcera v noci řvala, špunty do uší a do toho.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 27.11.17 22:04

Teda nechápu ty „úžasné“ rady, aby matka nechala dítě napospas někomu, kdo se o něj neumí postarat, jen aby mu dokázala svoji pravdu. Co to dítě probůh provedlo! A jak by pak rozhodl soud, kdyby měl v zápisu informaci, že matka odjela na víkend a o dítě se nezajímala?! Jedna věc je „právo“ matky na dítě z titulu, že ho porodila - to je pokroucený nesmysl. Druhá věc je vydírat dítětem otce - to je přece min psychické týrání dítěte.

Držím palce, ať vše dobře dopadne. Střídavá péče je v tomhle věku nepravděpodobná, ale nesmíš otci bránit např. v procházkách a výletech s dítkem. ;)

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 27.11.17 22:40
@Sany80s píše: Šanci má, pokud narazí na nějakého magora soudce. I to je možné, ale nepravděpodobné.
Upozorni ho, že i při střídavé péči se platí alimenty.
Navíc bych žádala i výživné na tebe.
A řekla bych mu, že to budeme praktikovat už teď, že týden se stará on a týden ty.
V žádném případě nepovol, i kdyby dcera v noci řvala, špunty do uší a do toho.

Tak vy jste ostrá. Nechat svoje ditě řvát jen proto, aby se otec vytrestal. Já bych na to neměla.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 28.11.17 02:07
@Anonymní píše:

Chceš tím říct, že kdyby bylo dceři 3 roky, tak bys se střídavou péčí souhlasila? Těžko viď. Ty zkrátka chceš slyšet, že chlap co dítě jednou koupal a dvakrát přebalil má nárok vídat dítě 1× za 14 dní nebo jak ty uznáš za vhodné.
Opravdu nerozumím tomuhle přístupu, kdy si žena uzurpuje právo rozhodovat o tom, co je tím správným měřítkem pro lásku otce k dítěti. Hodnocení toho, zda je jeho zaměstnání vhodné pro zvládnutí výchovy. To neustálé dělání z otců onuce, kterým je potřeba pořádně ukázat zač je toho loket.
Je jeho věc, jak si svůj život přizpůsobí, aby mohl spoluvychovávat svého potomka. Stejné je to přeci i u tebe. Dítě chce tátu a mámu a jejich povinností je najít cestu jak jimi být bez velkých gest typu Já jsem máma kdo je víc.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48356 příspěvků 28.11.17 06:54
@Sojkka píše:
Chceš tím říct, že kdyby bylo dceři 3 roky, tak bys se střídavou péčí souhlasila? Těžko viď. Ty zkrátka chceš slyšet, že chlap co dítě jednou koupal a dvakrát přebalil má nárok vídat dítě 1× za 14 dní nebo jak ty uznáš za vhodné.
Opravdu nerozumím tomuhle přístupu, kdy si žena uzurpuje právo rozhodovat o tom, co je tím správným měřítkem pro lásku otce k dítěti. Hodnocení toho, zda je jeho zaměstnání vhodné pro zvládnutí výchovy. To neustálé dělání z otců onuce, kterým je potřeba pořádně ukázat zač je toho loket.
Je jeho věc, jak si svůj život přizpůsobí, aby mohl spoluvychovávat svého potomka. Stejné je to přeci i u tebe. Dítě chce tátu a mámu a jejich povinností je najít cestu jak jimi být bez velkých gest typu Já jsem máma kdo je víc.

Souhlas

belladonna
Závislačka 2546 příspěvků 28.11.17 07:13
@Sojkka píše:
Je jeho věc, jak si svůj život přizpůsobí, aby mohl spoluvychovávat svého potomka. Stejné je to přeci i u tebe. Dítě chce tátu a mámu a jejich povinností je najít cestu jak jimi být bez velkých gest typu Já jsem máma kdo je víc.

no, je vidět, že do teď se pán moc nesnažil svoje povinnosti plnit.. Já taky nechápu, že otec, který dvakrát přebalil, straší střídavkou. To je spíš otázka, proč se podobní otcové víc nesnaží být s rodinou hned od začátku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >