Svěření do péče druhému rodičovi

259
22.7.15 14:34

Svěření do péče druhému rodičovi

Zdravím maminy, mám synovce, který se mi chodí svěřovat, že už to s matkou nevydrží (manželova sestra) a že by chtěl aby bydlel u táty a ne mámy (jsou rozvedeni) může dítě požádat o svěření jinému rodičovi? Navíc jeho matka je bez práce, na to by se mohlo přihlédnout ne? Co vím, tak tak jim vychází peníze a on chodí pořád v jednom a tom samém oblečení… Je mi ho strašně líto :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3988
22.7.15 14:38

Tak v první řadě záleží, kolik klukovi je. Zažádat by si měl otec a soud by měl k přání kluka přihlédnout. Měla jsem to tak ve 13 letech, kdy jsem prostě chtěla žít s otcem, tak se podal návrh a vše proběhlo, jak jsem chtěla ( matka mě teda nechtěla, takže nedělala ani problémy )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.7.15 14:39

No tak to snad musi synovec resit s tatinkem, ne? A ten take muze podat navrh na svereni do pece…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
22.7.15 14:40

@janca0101 kolik je synovci? Asi bych se zašla poinformovat na ospod. Ono svěření do péče je v podstatě jen právní forma, důležitější je praktická otázka rozdělení aktivní péče mezi oba rodiče a určení výživného. Pokud je mu víc než 10-12let tak by se k jeho přání mělo přihlédnout. Nejspíš by otec musel podat žádost o změnu právní formy péče, spíše na střídavou než svou výhradní. Mohl by tak s ním být více a otec by měl ve své kompetenci více i běžné věci jako je oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
22.7.15 14:44

Znami to resily, je to jak pisou holky, musi si zazadat otec, k volbe ditete prihlizeji tak od tech 12-13 let, dcera znamych teda jeste musela podstoupit psychologicke a psychiatricke vysetreni, ale to pro to, ze se rodice opravdu hodne o ni pretahovali a pak u soudu vypovidali i ti znalci, zda neni " jen ovlivnena " tim druhym rodicem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
22.7.15 14:52
@radulaur píše:
Znami to resily, je to jak pisou holky, musi si zazadat otec, k volbe ditete prihlizeji tak od tech 12-13 let, dcera
znamych teda jeste musela podstoupit psychologicke a psychiatricke vysetreni, ale to pro to, ze se rodice opravdu hodne o ni pretahovali a pak u soudu vypovidali i ti znalci, zda neni " jen ovlivnena " tim druhym rodicem :nevim:

Je mu 14..no možná by bylo dobré aby si s ním taky promluvili, protože hned jak by ho uviděli tak by ho svěřili otci.. Vyřídím to jeho ťaťkovi ať se s nim pobaví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
22.7.15 14:53

V tomto věku už se zeptají na názor i jeho. Obecně i je potřeba více péče otce v tom dospívajícím věku. Jsou období, kdy se děti kloní víc k jednomu nebo druhému, podle vývoje (a pokud mají tu možnost, že jsou v dobrém kontaktu s oběma).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
22.7.15 15:26

Ve čtrnácti to chudák mladý člověk nemůže vydržet ani s matkou, ani s otcem. Aby mu to nepřiklepli, a pak, za půl roku, neřešili to samé naopak. :mrgreen: Někdy mi připadá, že v tomto věku by byla nejlepší kolektivní výchova (ale bez dospěláků, s vůdcem party.) Já, jako teta, bych se jim do toho nepletla, ale když už se bude otec synka ptát, tak se od tohoto věku opravdu přihlíží na názor dítěte.

Příspěvek upraven 22.07.15 v 15:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
22.7.15 15:32

Pokud nebydlí moc daleko od sebe a dá se chodit do jedné školy, normálně bych jim dala střídavku. Určitou dobu ho bude prudit někdo jinej, budou si kvit. :lol: Ne, fakt, ať je s tátou víc, pokud si tooba přejí a je to reálné. Puberťák potřebuje zázemí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama