Svěření do péče, otec nemá zázemí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 23:46

Svěření do péče, otec nemá zázemí

Zdravím, jdu si k vám pro radu. Chci se nechat rozvést, s manželem jsem to ukončila před sedmi měsíci kvůli jeho agresivnímu chování vůči mě, které se nebál ukázat ani před naší rok a půl starou dcerou ( v tu dobu). Ovšem hlavně z finančních důvodů spolu doteď bydlíme. Několikrát mi vyhrožoval, že mi dceru vezme, že nemám žádné šance protože nebudu mít ani na nájem…Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…začal i hulit. Než jsem tohle vše zjistila, měl ji na jeden víkend ( důvěřovala jsem mu že alespoň vůči té malé má zodpovědnost) když mi dceru přivezl, strašně smrděla zatuchlým kouřem s buhví čím ještě, i všechny její věci, tahal ji po kamarádech který fetujou, chlastají…na to konto jsem si zjistila jak to tam chodí. A to jsem řekla že už nikdy víc. Má možnost s ní být každý den, u nás doma, v kontaktu s dcerou mu nijak nebráním, ba naopak, nespočetněkrát jsem mu říkala at za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc…chci se nechat rozvést, ovšem bojím se, protože netuším jaké mám šance a možnosti. (Na sociálku pujdu, jen bych chtela vedet zkusenosti ostatnich) Jak by to mohlo být se svěřením do péče? Budu moct mít kontrolu nad tím kam ji může či nemůže brát? Musím mít nějaký důkaz že ji fakt bral k takovým lidem? Budu mít nárok na nějaké příspěvky na bydlení apod.? Mám z toho fakt strach, nechci aby dceru zatáhl do takového života, proto se ptám i tady na zkušenosti ostatních…domluva s ním bohužel není možná, chce střídavou péči…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18402
15.10.21 04:12

Tohle se ti bude velice spatne prokazovat. OSPOD samozrejme setreni udela, ale na to, aby otec nemohl byt se svym ditetem kde chce on, to asi stacit nebude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10868
15.10.21 04:41

A důkazy máš? Jelikož on řekne, že to není pravda, že sis to celý vymyslela jen proto, aby nemohl vidět svoje dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36095
15.10.21 06:01

Celé to musíš dokázat. A v době, kdy má dítě v péči on, nemůžeš nijak kontrolovat, kde s ním je, ani to korigovat.
OSPOD šetření dělá, měl by pro dítě mít zázemí v podobě vlastního bytu nebo nájmu a v tom bytě zařízený prostor pro dítě, ale do jaké míry je šetření zevrubné, nevím. Ale soud si vyžaduje důkazy včetně dokladů(je schopen zjistit si vlastníka bytu, může chtít doložit nájemní smlouvu).

Co se týče dávek na bydlení, pokud tam bude pořád bydlet, bude se počítat i jeho příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26263
15.10.21 06:49

Musíš mít nějaké důkazy, jinak má otec právo být s dítětem a brát ho kam on uzná za vhodné. Příspěvky na bydlení záleží na výši tvých příjmů a výdajů za to bydlení, takze to ti nikdo neřekne na co máš nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1001
15.10.21 07:06
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si k vám pro radu. Chci se nechat rozvést, s manželem jsem to ukončila před sedmi měsíci kvůli jeho agresivnímu chování vůči mě, které se nebál ukázat ani před naší rok a půl starou dcerou ( v tu dobu). Ovšem hlavně z finančních důvodů spolu doteď bydlíme. Několikrát mi vyhrožoval, že mi dceru vezme, že nemám žádné šance protože nebudu mít ani na nájem…Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…začal i hulit. Než jsem tohle vše zjistila, měl ji na jeden víkend ( důvěřovala jsem mu že alespoň vůči té malé má zodpovědnost) když mi dceru přivezl, strašně smrděla zatuchlým kouřem s buhví čím ještě, i všechny její věci, tahal ji po kamarádech který fetujou, chlastají…na to konto jsem si zjistila jak to tam chodí. A to jsem řekla že už nikdy víc. Má možnost s ní být každý den, u nás doma, v kontaktu s dcerou mu nijak nebráním, ba naopak, nespočetněkrát jsem mu říkala at za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc…chci se nechat rozvést, ovšem bojím se, protože netuším jaké mám šance a možnosti. (Na sociálku pujdu, jen bych chtela vedet zkusenosti ostatnich) Jak by to mohlo být se svěřením do péče? Budu moct mít kontrolu nad tím kam ji může či nemůže brát? Musím mít nějaký důkaz že ji fakt bral k takovým lidem? Budu mít nárok na nějaké příspěvky na bydlení apod.? Mám z toho fakt strach, nechci aby dceru zatáhl do takového života, proto se ptám i tady na zkušenosti ostatních…domluva s ním bohužel není možná, chce střídavou péči…

Nebudeš mít kontrolu absolutně žádnou. A potřebuješ důkazy, že se chová špatně.
Nemůže to být tak trochu tím, že jsi na něj naštvaná, že on si užívá a Ty se staráš o dítě? Tak to vidíš hůř, než jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27991
15.10.21 07:19
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si k vám pro radu. Chci se nechat rozvést, s manželem jsem to ukončila před sedmi měsíci kvůli jeho agresivnímu chování vůči mě, které se nebál ukázat ani před naší rok a půl starou dcerou ( v tu dobu). Ovšem hlavně z finančních důvodů spolu doteď bydlíme. Několikrát mi vyhrožoval, že mi dceru vezme, že nemám žádné šance protože nebudu mít ani na nájem…Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…začal i hulit. Než jsem tohle vše zjistila, měl ji na jeden víkend ( důvěřovala jsem mu že alespoň vůči té malé má zodpovědnost) když mi dceru přivezl, strašně smrděla zatuchlým kouřem s buhví čím ještě, i všechny její věci, tahal ji po kamarádech který fetujou, chlastají…na to konto jsem si zjistila jak to tam chodí. A to jsem řekla že už nikdy víc. Má možnost s ní být každý den, u nás doma, v kontaktu s dcerou mu nijak nebráním, ba naopak, nespočetněkrát jsem mu říkala at za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc…chci se nechat rozvést, ovšem bojím se, protože netuším jaké mám šance a možnosti. (Na sociálku pujdu, jen bych chtela vedet zkusenosti ostatnich) Jak by to mohlo být se svěřením do péče? Budu moct mít kontrolu nad tím kam ji může či nemůže brát? Musím mít nějaký důkaz že ji fakt bral k takovým lidem? Budu mít nárok na nějaké příspěvky na bydlení apod.? Mám z toho fakt strach, nechci aby dceru zatáhl do takového života, proto se ptám i tady na zkušenosti ostatních…domluva s ním bohužel není možná, chce střídavou péči…

bydlíte spolu a nesčetněkrát jsi mu říkala, ať za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc ……. to nějak nesedí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
15.10.21 07:37

Nemáš nárok ho kontrolovat, diktovat mu podmínky.. ale pokud bys dokázala, z je pro dítě např nebezpečný, tak pak může mít styk s dozorem.. ale moc s tím nepočítej.. jinak máš nárok hlavně na alimenty-na sebe, na dítě.. pak přídavky na děti a dle to ho o všeho teoreticky pak další věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 07:40
@stinga píše:
bydlíte spolu a nesčetněkrát jsi mu říkala, ať za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc ……. to nějak nesedí :roll:

však tam píše: Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
15.10.21 07:40

Jak píšou ostatní. Nemáš absolutně žádnou páku hlídat, kam dceru vodí. Pokud má slušné bydlení, socka neuvidí žádné zanedbání, dítě nebude chodit potrhané, hladové, viditelně špatné a ani sousedi si nebudou stěžovat na nějaký humbuk, tak máš málo šancí. Pokud bude mít OSPOD podezření na braní drog, může otci udělat testy za spolupráce policie.
Otec si může dítě vodit, kde mu to přijde vhodné, nefunguje to tak, že mu můžeš zakázat tam a tam nechoď.
Jestli chceš být joooo drsná, můžeš požádat jeho sousedy o spolupráci, že když se tam bude dít nějakej divokej mejdan a dcera přitom bude u něj, aby volali policii. Ale i to je jen na těch lidech, jestli budou ochotní se do téhle bitky připojit, většinou má každý svých potíží dost, aby řešili to, že si táta občas přivede pár kamarádů, co hulí trávu a tahat se kvůli tomu po soudech jako svědci.
U mě doma jsou taky občas mejdany a neříkám, že vždy sedíme u čaje a chlebíčků, přesto se o své dítě starám nadstandardně.

Bohužel je to tak, že s kým sis to dítko udělala, ten má prostě stejná práva jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
15.10.21 07:43

Jinak nárok máš na alimenty, na dceru i na sebe, pokud jí ještě nejsou tři roky, přídavky na děti, slevu na dani, pokud pracuješ (i třeba jen brigáda), příspěvek na bydlení podle tvých příjmů.
Můžeš si zažádat o městský byt, ale čekačky bývají dlouhé. Pokud máš problém s penězi nebo třeba vybavením, tak můžeš oslovit místní charity,… (většinou mají přehled na městském úřadu, oddělení péče o děti), zařídit se dá leccos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
15.10.21 07:51

Jinak tedy, pokud teď bydlí u kámoše na gauči v garsonce, tak tam se asi socka cukat bude, doporučit střídavou péči, ale když sežene bydlení, kde bude mít aspoň svůj pokoj, kam se vejde postýlka a výbava pro dítě, tak proč ne. Taky záleží, jestli to nejsou jen kecy v kleci, střídavou vyhrožuje, ale ve finále, jak se chce 14 dní v měsíci starat o batole? Práce atd. Žádná sranda pro chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27991
15.10.21 08:02
@Věčně naštvaná píše:
však tam píše: Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…

aha, jo :oops:
tak teď je otázka," spolu doteď bydlíme" - čí je byt, možná SJM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
15.10.21 08:09
@Anonymní píše:
Zdravím, jdu si k vám pro radu. Chci se nechat rozvést, s manželem jsem to ukončila před sedmi měsíci kvůli jeho agresivnímu chování vůči mě, které se nebál ukázat ani před naší rok a půl starou dcerou ( v tu dobu). Ovšem hlavně z finančních důvodů spolu doteď bydlíme. Několikrát mi vyhrožoval, že mi dceru vezme, že nemám žádné šance protože nebudu mít ani na nájem…Teď zhruba měsíc se zdržuje u svého kamaráda, v garsonce, kam si zvou přátelé, chlastají…začal i hulit. Než jsem tohle vše zjistila, měl ji na jeden víkend ( důvěřovala jsem mu že alespoň vůči té malé má zodpovědnost) když mi dceru přivezl, strašně smrděla zatuchlým kouřem s buhví čím ještě, i všechny její věci, tahal ji po kamarádech který fetujou, chlastají…na to konto jsem si zjistila jak to tam chodí. A to jsem řekla že už nikdy víc. Má možnost s ní být každý den, u nás doma, v kontaktu s dcerou mu nijak nebráním, ba naopak, nespočetněkrát jsem mu říkala at za ní přijede, přijel jednou, na jednu noc…chci se nechat rozvést, ovšem bojím se, protože netuším jaké mám šance a možnosti. (Na sociálku pujdu, jen bych chtela vedet zkusenosti ostatnich) Jak by to mohlo být se svěřením do péče? Budu moct mít kontrolu nad tím kam ji může či nemůže brát? Musím mít nějaký důkaz že ji fakt bral k takovým lidem? Budu mít nárok na nějaké příspěvky na bydlení apod.? Mám z toho fakt strach, nechci aby dceru zatáhl do takového života, proto se ptám i tady na zkušenosti ostatních…domluva s ním bohužel není možná, chce střídavou péči

Na střídavou péči nemá v současné době podmínky, ale jinak má i teď úplně stejná rodičovská práva jako Ty. Při úpravě soudem svěření do Tvé péče nejspíš ano, ale kam bude otec s dcerou chodit v době kdy ji bude mít na styk, je jen jeho záležitost. Zatáhne ji do takového života, do jakého uzná za vhodné, dítě má nárok být součástí života obou rodičů, i když o něm mají naprosto rozdílné představy. Abys to natlačila na ohrožování výchovy mládeže, na to je příliš malá, s taháním školkáče po hospodách a mezi sociální případy bych jakousi šanci viděl, to už jsou paradoxy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7369
15.10.21 08:12

@catch-22
ale kam bude otec s dcerou chodit v době kdy ji bude mít na styk, je jen jeho záležitost. Zatáhne ji do takového života, do jakého uzná za vhodné,

Do bouračky za drogama. Třeba. Tleskám. :potlesk: :potlesk:  :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat