Svěření do péče po smrti rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 18:55
Svěření do péče po smrti rodičů

Dobrý večer,

chtěla jsem se zeptat, kdybysme s manželem umřeli, můžem nějak předem ovlivnit, ke komu by šly děti?
Chtěli bychom, aby děti šly k mojí sestře, ta souhlasí, ale jak na to?
Děkuji za odpovědi
 Az

Reakce:

tkub
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 25.04.18 19:01

Také jsme to řešili, náš právní řád to bohužel nedovoluje. Můžete to zapsat do závěti (notářsky), ale soud k tomu přihlíží pouze jako k námětu, není to pro něj závazné. Nicméně pokud jako rodina fungujete, nemusíš se bát. Nejdříve se soudy totiž snaží dítě umístit k příbuzným a pokud by sestra o dítě projevila zájem a má splňující podmínky (normální život), děti by určitě dostala.

Soňa Zacharová
Nováček 25.04.18 19:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, kdybysme s manželem umřeli, můžem nějak předem ovlivnit, ke komu by šly děti?
Děkuji za odpovědi
Az

Moje rodiče toto řešili před 28lety tehdá šli k notáři a tam sepsali smlouvu o případném přidělení mému strýci. Ale jak to je teď netuším. Co se zeptat právníka :nevim:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 25.04.18 19:37

Me tohle taky zajima, chtela bych aby mala sla k nasim, ma s nimi uzasny vztah a vidaji se casto. Vim ale ze tchanovci by o ni taky usilovali, bohuzel ten vztah si nijak nevytvorili. :nevim: budu rada kdyz se dozvim nejake reseni

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 25.04.18 20:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer,chtěla jsem se zeptat, kdybysme s manželem umřeli, můžem nějak předem ovlivnit, ke komu by šly děti?
Děkuji za odpovědi
Az

Teda asi bych nikdy tohle s nikym neresila. Myslet na smrt, jak s pritelem umru :nevim: Proc?

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 25.04.18 20:19
@Dojcanis píše:
Teda asi bych nikdy tohle s nikym neresila. Myslet na smrt, jak s pritelem umru :nevim: Proc?

Nikdy tě nenapadlo, co bude s dítětem, když by se ti s partnerem něco stalo? Mě teda několikrát. Není mi jedno, kde by skončilo.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 25.04.18 20:26
@Pomka píše:
Nikdy tě nenapadlo, co bude s dítětem, když by se ti s partnerem něco stalo? Mě teda několikrát. Není mi jedno, kde by skončilo.

Me to samozrejme taky jedno neni, ale teda nikdy sem to takhle neprobirala.Tak pardon :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 21:50
@Dojcanis píše:
Teda asi bych nikdy tohle s nikym neresila. Myslet na smrt, jak s pritelem umru :nevim: Proc?

Já nemyslím na to, jak umřem, ale nikdy nevíš, co se stane. Navíc mám zkušenost s tím, že se spíš nic nestane, když to mám nějak pojištěné.
 AZ

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >