Svěření do péče, výživné na matku

3.7.20 15:48

Svěření do péče, výživné na matku

Ahoj potřebuji poradit s bývalým momentálně není možná žádná domluva. Dohodli jsme se že si syna 19 měsíců bude brát liché výkendy vždy od 9:30 do 17:00 hodin bez přespání. Jenže teď na mě vyrukoval že si pro syna budu jezdit nebo že mi ho prostě nevrátí. Vzhledem k mojí finanční situaci si to teď nemůžu dovolit. A on to prostě nepochopí. Tvrdí že když mi platí 3000 měsíčně tak mi to musí stačit i na benzin. Návrh k soudu jsem podala. Svěření do péče, alimenty a úprava styku v ten den jsem zároveň podala i návrh na výživu neprovdané matky. A teď k dotazu podávala jsem to najednou a předvolání kvůli výživnému na mě už přišlo, ale kvůli synovi ne. Nevíte někdo jak dlouho to trvá? Myslela jsem si že to dají najednou. A druhý dotaz když mu syna nedám co mi může? Chápu že je jeho otec ale velice nezodpovědný. Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17604
3.7.20 16:01

Ale on neni povinny si ho vyzvedavat a vozit zpatky :nevim: to je na domluve, to předávání ditete by melo byt pul napul. K dotazu, ja na soud o svereni do pece, kde mi odklepli alimenty, cekala 8 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
3.7.20 16:36

@Katerina Pa Kdyz se nedohodnete, pravidla vam stanovi soud.
Ted jsi v situaci, ze ty i otec mate uplne stejna prava. „Ze ti ho nevrati“ je nesmyslny vyraz. Nema ti koho vracet, dosud nemas dite sverene do pece. Takze ano, muze ho nechat u sebe a ty s tim nic neudelas :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
3.7.20 16:51

Tak kazdy lichý víkend tě nezabije ne? Pokud si pro něj jezdí k tobě, proč by ho měl i dovážet zpět? Budete se muset domluvit. Takhle to je fér.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
3.7.20 17:12

3000 ti dává na tebe i na syna? No, jak psaly holky, zatím nemáš syna oficiálně svěřeneho do péče, je to tedy na vaši domluvě, právo na dítě máte oba stejné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
3.7.20 17:14

Pokud na tom bude trvat, muze ti jednu cestu priklepnout soud. Takze si syna stejne budes muset vyzvedavat. Zalezi asi i kdo a jak daleko se odstehoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31991
3.7.20 18:05

VÝkendy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.20 19:19

@Beckyttine5 Ano na nás na oba. Vzhledem k tomu že má příjem cca 30 000 tak se mi to zdá málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17604
3.7.20 19:24
@Katerina Pa píše:
@Beckyttine5 Ano na nás na oba. Vzhledem k tomu že má příjem cca 30 000 tak se mi to zdá málo.

Hele to malo je, ale bez soudu ti nemusi davat nic, zase ti to pak bude muset doplatit zpetne, az mu vymeri vic. Tech 30 tisíc ma v čistém? Oficialne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
3.7.20 19:28

@Katerina Pa
Jak daleko od sebe bydlíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
3.7.20 19:37
@Katerina Pa píše:
Ahoj potřebuji poradit s bývalým momentálně není možná žádná domluva. Dohodli jsme se že si syna 19 měsíců bude brát liché výkendy vždy od 9:30 do 17:00 hodin bez přespání. Jenže teď na mě vyrukoval že si pro syna budu jezdit nebo že mi ho prostě nevrátí. Vzhledem k mojí finanční situaci si to teď nemůžu dovolit. A on to prostě nepochopí. Tvrdí že když mi platí 3000 měsíčně tak mi to musí stačit i na benzin. Návrh k soudu jsem podala. Svěření do péče, alimenty a úprava styku v ten den jsem zároveň podala i návrh na výživu neprovdané matky. A teď k dotazu podávala jsem to najednou a předvolání kvůli výživnému na mě už přišlo, ale kvůli synovi ne. Nevíte někdo jak dlouho to trvá? Myslela jsem si že to dají najednou. A druhý dotaz když mu syna nedám co mi může? Chápu že je jeho otec ale velice nezodpovědný. Děkuji za rady

Přijde mi strašně malinký na to, aby byl u otce celý den jednou za 14 dní. Bude to pro něj vždycky šok, ten odjezd. Chtělo by to teď tak 3× týdně na dvě hodinky a pomalu měnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72373
3.7.20 19:44
@Lucie_Sx píše:
Přijde mi strašně malinký na to, aby byl u otce celý den jednou za 14 dní. Bude to pro něj vždycky šok, ten odjezd. Chtělo by to teď tak 3× týdně na dvě hodinky a pomalu měnit.

No, 19 mesicni fakt neni tak malinky, aby nemohl byt s tatou pres cely den, ale mel by ho videt casteji, nez po 14 dnech. A mohou uz zacit trenovat i spani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
3.7.20 21:03
@j.a.n.i1 píše:
No, 19 mesicni fakt neni tak malinky, aby nemohl byt s tatou pres cely den, ale mel by ho videt casteji, nez po 14 dnech. A mohou uz zacit trenovat i spani.

Jenže nevíme, jak je na něj zvyklý teď, jak otec pečoval. Proto píšu radši začít kratší čas a prodlužovat. Spaní bych klidně nechala od dvou let, pokud se teď budou vídat často, nic mu neuteče. Hlavně podle dítěte, někteří jsou do světa, někteří visí na mámě. Je potřeba to tomu přizpůsobit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
3.7.20 21:25

Ahoj holky, můžu poprosit o radu. Jsem na začátku 4.tého měsíce. K partnerovi jsem se nastěhovala do menšího města a začali jsme se snažit o mimi. Povedlo se, ale on se zřejmě lekl odpovědnosti a začalo toho být na něj moc a vyhodil nás z bytu. Od té doby se o nás nezajímá, nepíše, nevolá. Nastěhovala jsem se do vedlejšího města do bytu kolegyně. Já toto město vůbec neznám, nejsem místní, nemám tu vůbec nikoho, nemám ani auto
Víkendy jsou peklo. Bloudím tu těhotná sama po cizím městě bez jakékoliv podpory. Je to psycho. Takže taky jsem začala chodit k psychlogovi. Zůstávám tu jen kvůli práci. Za chvíli nastoupím na mateřskou a ty 3-4 měsíce tu snad vydržím. Problém je, že jako svobodná máma s minimálním příjmem nebudu mít na pronájem. Nezbývá mi nic jiného než se přestěhovat k rodičům (cca 400km odsuď). Oni mají baráček a krásně se tam vejdeme. No a já teď nevím, kdyby se otec za čas vzpamatoval a začal se zajímat aspoň o dítě, tak jaká je možnost střídavé péče na takovou vzdálenost? Já se sem už vrátit žít nehodlám, nemám tu kamarády a on mi dal teď dost najevo, že když bude průser, na něj se spolehnout nemůžu. Já tady necítím bezpečí, zázemí… Takže já budu chtít zůstat bydlet někde blízko rodičů a to je prostě hodně daleko… nevím vůbec, jak todle řešit rozumně, aby dítě netrpělo. Je fakt, že teď jsme mu teda ale úplně ukradení a přivedl nás do dost složité situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1542
3.7.20 21:50

Stridavou péči ti na malé miminko nedají.. Když budeš mít trvalý pobyt u rodičů před porodem, tak ho tam bude mít miminko automaticky taky a nikdo vás stěhovat nebude.. Z toho, co píšeš, to vypadá, že chlapec se asi ani nenechá dobrovolně zapsat do RL, takže stejně nějakou dobu potrvá, než toho docílis soudně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama