Svěření péče otci ihned po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29
20.11.21 05:30

Svěření péče otci ihned po porodu

Zdravíčko už jste se někdo setkal s tím, s čím teď procházím já? Bohužel jsme se s přítelkyní rozešli.. bydleli jsme u jejich rodičů a atmosféra už tam byla na vodu mrazu. Ale začalo to tím že jsme se přestěhovali do neznáma ( partnerka chtěla jít prostě s rodiči…) Problem byl tam najít práci. Hledal jsem intenzivně 1,5 měsíce a když už jsem měl nastoupit vše se podělalo.. bohužel na nás dolehla finanční krize a to mi bylo nejvíce vyčítáno… Nakonec když mi zbalila všechny věci, ještě na mě nezapomněla její matka řvát že jsem jako ten její minuli, že si udělám dítě a na všechno ji nechám samotnou a že sem sní byl jen kvůli její mateřský… Přitom do doby než jsme se přestěhovali jsem práci měl a živil ji a jejího prvního syna, kterého jsem si i osvojil… No nic jdeme k dotazu. Můj klučík se má narodit v prosinci kolem 21. Teď poslední dva měsíce my je vyhrožováno že to dítě nechce a že jestli si ho z porodnice neodnesu já že ho tam dá okamžitě k adopci… Nejdřív jsem si myslel že to jen plácá… Aby mě naštvala a ublížila.. včera jsem dokoupil veškerý věci, koupil jsem ji fungl nový kočárek za fakt spoustu peněz… Tak jsem ji napsal že bych jí to dovezl plus věci na staršího kluka. Myslel jsem že bude rozumná, ale bohužel… Opravdu to dítě nechce… Já ho do péče samozřejmě chci… Mám přislíbeno od mamky že mi v rámci možností pomůže, do práce chodit musím prostě. Nevíte někdo jak postupovat? Chci si najmout právníka, ale aby to nebylo zbytečné… To se fakt může matka hned co porodí a pustí ji z nemocnice vzdát dítěte? Já sám vím že nemám problém se o něj postarat Sunar zvládnu, přebalit, umýt, dát krknout, to mi problém nedělá… Ale ono to zas tak jednoduché co se týče nějakých státních orgánů asi není? Děkuji za každý tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1069
20.11.21 06:03

Nejsem na tyto veci odbornik, ale podle me, by jste se mel spojit se socialkou (asi v miste trvaleho bydliste budouci matky ditete) a porada s pravnikem, ktery se specializuje myslim na rodinne pravo, taky neni na skodu. Jako biologicky otec mate na dite pravo. Pokud nejste manzele, budete muset na testy o prokazani otcovstvi, ty se myslim delaji, az se mimco narodi, takze spis nepocitejte s tim, ze si dite odnesete hned z porodnice..
Ze budete platit alimenty na osvojene dite, je vam taky jasne, ze? A mate narok se s nim vidat..
Vase situace je tezka, zacnete ji urcite resit co nejdrive…
Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
20.11.21 06:55

Dobrý den, promiňte, ale Vy musíte chodit do práce a Vaše maminka Vám v rámci možností pomůže? To dítě bude vyžadovat péči 24 hodin denně, i po nástupu do školky v cca třech letech bude pravděpodobně často nemocné a tedy doma. Sama pracuji celou dobu co jsem doma s dětmi a je to hodně náročné. Nechci Vás odrazovat. Jen jestli si uvědomujete plně co to znamená být otec samozivitel. A podle mě prece může přítelkyně prohlasit že vy jste otec už před porodem. Tohle řeší matrika. Na to testy otcovství nepotřebujete. Ty byste potřeboval jen pokud ho ona nechá bez dalšího v porodnici. Přeji hodně sil a odvahu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7325
20.11.21 07:00
@Kuba3215 píše:
Zdravíčko už jste se někdo setkal s tím, s čím teď procházím já? Bohužel jsme se s přítelkyní rozešli.. bydleli jsme u jejich rodičů a atmosféra už tam byla na vodu mrazu. Ale začalo to tím že jsme se přestěhovali do neznáma ( partnerka chtěla jít prostě s rodiči…) Problem byl tam najít práci. Hledal jsem intenzivně 1,5 měsíce a když už jsem měl nastoupit vše se podělalo.. bohužel na nás dolehla finanční krize a to mi bylo nejvíce vyčítáno… Nakonec když mi zbalila všechny věci, ještě na mě nezapomněla její matka řvát že jsem jako ten její minuli, že si udělám dítě a na všechno ji nechám samotnou a že sem sní byl jen kvůli její mateřský… Přitom do doby než jsme se přestěhovali jsem práci měl a živil ji a jejího prvního syna, kterého jsem si i osvojil… No nic jdeme k dotazu. Můj klučík se má narodit v prosinci kolem 21. Teď poslední dva měsíce my je vyhrožováno že to dítě nechce a že jestli si ho z porodnice neodnesu já že ho tam dá okamžitě k adopci… Nejdřív jsem si myslel že to jen plácá… Aby mě naštvala a ublížila.. včera jsem dokoupil veškerý věci, koupil jsem ji fungl nový kočárek za fakt spoustu peněz… Tak jsem ji napsal že bych jí to dovezl plus věci na staršího kluka. Myslel jsem že bude rozumná, ale bohužel… Opravdu to dítě nechce… Já ho do péče samozřejmě chci… Mám přislíbeno od mamky že mi v rámci možností pomůže, do práce chodit musím prostě. Nevíte někdo jak postupovat? Chci si najmout právníka, ale aby to nebylo zbytečné… To se fakt může matka hned co porodí a pustí ji z nemocnice vzdát dítěte? Já sám vím že nemám problém se o něj postarat Sunar zvládnu, přebalit, umýt, dát krknout, to mi problém nedělá… Ale ono to zas tak jednoduché co se týče nějakých státních orgánů asi není? Děkuji za každý tip.

Toho staršího chlapce si vezmeš také? Pokud jsi ho osvojil, jsi jeho otec a musíš se o něj starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
20.11.21 07:11
@Kuba3215 píše:
Zdravíčko už jste se někdo setkal s tím, s čím teď procházím já? Bohužel jsme se s přítelkyní rozešli.. bydleli jsme u jejich rodičů a atmosféra už tam byla na vodu mrazu. Ale začalo to tím že jsme se přestěhovali do neznáma ( partnerka chtěla jít prostě s rodiči…) Problem byl tam najít práci. Hledal jsem intenzivně 1,5 měsíce a když už jsem měl nastoupit vše se podělalo.. bohužel na nás dolehla finanční krize a to mi bylo nejvíce vyčítáno… Nakonec když mi zbalila všechny věci, ještě na mě nezapomněla její matka řvát že jsem jako ten její minuli, že si udělám dítě a na všechno ji nechám samotnou a že sem sní byl jen kvůli její mateřský… Přitom do doby než jsme se přestěhovali jsem práci měl a živil ji a jejího prvního syna, kterého jsem si i osvojil… No nic jdeme k dotazu. Můj klučík se má narodit v prosinci kolem 21. Teď poslední dva měsíce my je vyhrožováno že to dítě nechce a že jestli si ho z porodnice neodnesu já že ho tam dá okamžitě k adopci… Nejdřív jsem si myslel že to jen plácá… Aby mě naštvala a ublížila.. včera jsem dokoupil veškerý věci, koupil jsem ji fungl nový kočárek za fakt spoustu peněz… Tak jsem ji napsal že bych jí to dovezl plus věci na staršího kluka. Myslel jsem že bude rozumná, ale bohužel… Opravdu to dítě nechce… Já ho do péče samozřejmě chci… Mám přislíbeno od mamky že mi v rámci možností pomůže, do práce chodit musím prostě. Nevíte někdo jak postupovat? Chci si najmout právníka, ale aby to nebylo zbytečné… To se fakt může matka hned co porodí a pustí ji z nemocnice vzdát dítěte? Já sám vím že nemám problém se o něj postarat Sunar zvládnu, přebalit, umýt, dát krknout, to mi problém nedělá… Ale ono to zas tak jednoduché co se týče nějakých státních orgánů asi není? Děkuji za každý tip.

Ano, rozhodně jdi za advokátem. Prohlásit otcovství můžete už teď před porodem, žalobu na určení otcovství můžeš podat taky.
Ale za mě, jestli to první dítě není skutečně osvojené, ale určili jste otcovství nepravdivým prohlášením na matrice a ještě máš lhůtu, to bych popřel. V každém případě jdi za advokátem okamžitě.
Ohledně druhé dítěte, i kdybys ho dostal do péče (jakože velice nepravděpodobně), tak budeš mít na krku jeho matku a její rodinku, trvale. Takže do toho otcovství bych se nehnal a jestli dá to dítě hned v porodnici opravdu k adopci, aspoň by se dostalo někam, kde ho chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
20.11.21 07:26

@catch-22 Tak pokud ho matka opravdu nebude chtit, tak z jakeho fuvodu by bylo velice nepravděpodobné, ze by ho doszal do péče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34276
20.11.21 07:34
@Uslava píše:
Toho staršího chlapce si vezmeš také? Pokud jsi ho osvojil, jsi jeho otec a musíš se o něj starat.

Tak o tom matka nerika, ze ho nechce, ne? Tsk proc bysi ho vzal. Tam budeplatit alimenty a brat si ho podle dohody, jestli nejaka bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
20.11.21 07:37
@j.a.n.i1 píše:
Tak pokud ho matka opravdu nebude chtit, tak z jakeho fuvodu by bylo velice nepravděpodobné, ze by ho doszal do péče?

Už proto, že sám uvádí, že se nemůže osobně starat. Navíc řízení o úpravě poměrů nezletilého lze zahájit až po porodu. Teoreticky by šlo stihnout předběžné opatření před jejím odchodem z porodnice, ale není určené otcovství, takže sotva. Než soud rozhodne, tak matka přijde na to, že je výhodnější mít dítě svěřené v péči a platícího zakladatele.
Bezhoto matka může změnit názor, hodit na to laktační psychózu, poporodní deprese nebo začít plakat, že jí otec vyhrožoval, a je vymalováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
20.11.21 07:51

Jako první věc zavolej na OSPOD a poraď se s nimi ohledně péče o dítě. Ideální by bylo, kdybyste to tam řešili společně s jeho matkou, nejlíp ještě před porodem, i když péče může být asi určená až když se dítě narodí, to nevím… Oni by vám měli říct, jak postupovat. Ale nepředstavuj si to jako Hurvínek válku, dítě bude potřebovat nonstop péči, zvaž tu práci, měl bys nárok na rodičák, když si to dáš na 2 roky, zas tak málo to není a dítě bude potřebovat vpodstatě jen postýlku, pleny a UM. I kočárek už máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2389
20.11.21 08:01
@catch-22 píše:
Ano, rozhodně jdi za advokátem. Prohlásit otcovství můžete už teď před porodem, žalobu na určení otcovství můžeš podat taky.
Ale za mě, jestli to první dítě není skutečně osvojené, ale určili jste otcovství nepravdivým prohlášením na matrice a ještě máš lhůtu, to bych popřel. V každém případě jdi za advokátem okamžitě.
Ohledně druhé dítěte, i kdybys ho dostal do péče (jakože velice nepravděpodobně), tak budeš mít na krku jeho matku a její rodinku, trvale. Takže do toho otcovství bych se nehnal a jestli dá to dítě hned v porodnici opravdu k adopci, aspoň by se dostalo někam, kde ho chtěli.

Ale on věděl, že dítě není jeho, v zájmu dítěte je mít otce, měl si to rozmyslet dřív než se nechal zapsat jako otec. Proč by nemohl dostat do péče vlastní dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
20.11.21 08:04
@anniette píše:
Jako první věc zavolej na OSPOD a poraď se s nimi ohledně péče o dítě. Ideální by bylo, kdybyste to tam řešili společně s jeho matkou, nejlíp ještě před porodem, i když péče může být asi určená až když se dítě narodí, to nevím… Oni by vám měli říct, jak postupovat. Ale nepředstavuj si to jako Hurvínek válku, dítě bude potřebovat nonstop péči, zvaž tu práci, měl bys nárok na rodičák, když si to dáš na 2 roky, zas tak málo to není a dítě bude potřebovat vpodstatě jen postýlku, pleny a UM. I kočárek už máš.

Tak hlavně bude mit narok na ppm, po šestinedělí, pokud fakt matka nebude chtit o dite pecovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
20.11.21 08:05
@catch-22 píše:
Už proto, že sám uvádí, že se nemůže osobně starat. Navíc řízení o úpravě poměrů nezletilého lze zahájit až po porodu. Teoreticky by šlo stihnout předběžné opatření před jejím odchodem z porodnice, ale není určené otcovství, takže sotva. Než soud rozhodne, tak matka přijde na to, že je výhodnější mít dítě svěřené v péči a platícího zakladatele.
Bezhoto matka může změnit názor, hodit na to laktační psychózu, poporodní deprese nebo začít plakat, že jí otec vyhrožoval, a je vymalováno.

Koukam, ze radeji zmenis podminky, ze kterych je vychaueno, jen abys mohla tvrdit, jak otec nemuze dostaz dote do pece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
20.11.21 08:08
@Jolka86 píše:
Ale on věděl, že dítě není jeho, v zájmu dítěte je mít otce, měl si to rozmyslet dřív než se nechal zapsat jako otec. Proč by nemohl dostat do péče vlastní dítě?

Téma je zájem zakladatele. Upřímně řečeno jsem nikdy nepobral, v čem je zájem dítěte mít zapsaného v rodném listu někoho, koho matka třeba v době početí ani neznala. Zbytek viz výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
20.11.21 08:10
@catch-22 píše:
Téma je zájem zakladatele. Upřímně řečeno jsem nikdy nepobral, v čem je zájem dítěte mít zapsaného v rodném listu někoho, koho matka třeba v době početí ani neznala. Zbytek viz výše.

Ze k nemu bude mit nekdo vyzivivaci povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1560
20.11.21 08:12
@j.a.n.i1 píše:
Koukam, ze radeji zmenis podminky, ze kterych je vychaueno, jen abys mohla tvrdit, jak otec nemuze dostaz dote do pece.

Netvrdím, že nemůže, ale že je velmi nepravděpodobné, že to na konci vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat