Svěřili byste své dítě tchýni, která se o něj nezajímá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 13:45
Svěřili byste své dítě tchýni, která se o něj nezajímá?

Dobrý den,
jdu za Vámi s dotazem. Jsem skoro ve 26tt. S přítelem čekáme holčičku. Dokonce mám už skoro i kompletní výbavičku, ale to je vedlejší.

Jde o moji skoro tchyni. O mém těhotenství ví od začátku. Už na začátku projevila,,nesouhlas´´ s mým těhotenstvím. Nejspíš si představovala, že její syn bude mít dítě s jinou holkou než se mnou - alespoň z mého pohledu. Dokonce její přítel mému příteli na začátku našeho vztahu mému příteli říkal, že mu pomůže, ale jen tehdy, když se se mnou rozejde.

Jsem obyčejná holka z vesnice, co nic nemá, takže podle toho si tchyně s jejím přítelem na mě udělali názor (teda její přítel na mě řekl svůj názor a ta se toho hned chytla). Nějaké rozepře jsme mezi sebou měli, ale všechno to začalo tím jejím přítelem. Od začátku mého těhotenství tchyně nejeví o ještě nenarozenou vnučku žádný zájem. Ani se nenabídla, jestli něco nepotřebuji nebo jestli by nemohla jít se mnou nakupovat pro naši holčičku. Dokonce se mě ani nezeptá jak jsem dopadla na vyšetření u gynekologa, což mě mrzí. Přítel jí říká o nenarozeném vnoučeti, ale nikdy se sama nezeptá. Ani nenabídla, že by se zeptala nějaké známé na nějaké věci, co mi třeba chybí. Jen řekla, že babička (její máma) má známou, co by pro nás měla věci. Babička už nám hodněkrát pomohla, tak nevím jestli to nebrala automaticky zase tak, že babička pomůže… Říkala, že žádné známé nemá, ale tomu se mi moc nechce věřit. Každý má ve svém okolí sousedku, kamarádku s miminkem a kort v dnešní době teď když je docela,,baby boom´´.

Moc mě její přístup mrzí. Nemám s kým prožívat to nakupování (kromě mojí také těhotné kamarádky - budeme nakupovat ještě spolu :) ). Moje matka ode mě bydlí 350km. Moc peněz nemá, ale aspoň mi nabízela věci po bratrovi (autosedačku a nějaké neutrální věci) a vyptává se jak jsem dopadla na vyšetření. Moje máma alespoň jeví nějaký zájem.

Ale teď k věci.., Svěřili byste své dítě babičce, která s od začátku o něj absolutně nezajímá? Myslím jako opravdu, že se vůbec nezajímá. Na nic se neptá, pomoc nenabídla, prostě nic. Krom toho její přítel je naprostý hulvát - mluví hodně sprostě (tam mám jasno, že za přítomnosti jejího přítele vnučku neuvidí. Chci pro moji holčičku dobrý a slušný příklad). Myslí si o sobě jaký je to velký pán, jak všechno ví a všechno umí nejlíp - určitě také někoho takového znáte…

Nevím co dál bych ještě napsala, ale to mě napadne až později. :D Děkuji lidem, kteří si udělali chviličku čas a přečetli si tohle celé.
Přeji vám krásný slunečný den. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13623 příspěvků 22.03.19 13:47

Vždyť to dítě ještě ani není na světě :lol: s čím by ti jako měla pomáhat? Uvidíš jak se bude chovat po porodu ne? Ještě budeš možná rada, ze ti vezme drndat kočár ven

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 13:49

Oprava: Svěřili byste svojí tchyni (budoucí babičce) své dítě?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 13:52
@Tichošlápek píše:
Vždyť to dítě ještě ani není na světě :lol: s čím by ti jako měla pomáhat? Uvidíš jak se bude chovat po porodu ne? Ještě budeš možná rada, ze ti vezme drndat kočár ven

Vím, že dítě není na světě, ale prostě mě její přístup mrzí. Jsou budoucí babičky, které se tak moc těší, že jdou vybírat věci spolu se snachou…Což neplatí v mém případě.

alifie
Extra třída :D 13546 příspěvků 22.03.19 13:52

Nechápu dotaz. Když nestojí o to, abys jí dítě svěřovala, tak proč jí ho svěřovat? :think:

Vemas
Kelišová 5523 příspěvků 22.03.19 13:53

Vzdyt si jeste tehotna, to budou hormony :lol: me by teda nebylo prijemny rikat tchyni jak bylo na gynde :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 13623 příspěvků 22.03.19 13:55
@Anonymní píše:
Vím, že dítě není na světě, ale prostě mě její přístup mrzí. Jsou budoucí babičky, které se tak moc těší, že jdou vybírat věci spolu se snachou…Což neplatí v mém případě.

Jo. A taky jsou úplně normální mile babičky, které proste nebaví nakupovat vybavicku. Já třeba vše objednala po netu. Vždyť to není žádný problém. Nedělala bych závěry před narozením. Třeba z ní pak bude poprděná

Verunecka289
Závislačka 3433 příspěvků 22.03.19 13:55

Podle mě přeháníš :nevim: Ano, její přítel je nejspíš de.il, ale v jejím chování nevidím nic tak hroznýho :nevim: není důvod, aby s tebou chodila po nákupech a sháněla vám věci pro děcko 8o to je váš boj :nevim: já osobně nakupování nenávidím, může to mít stejně :nevim:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 22.03.19 13:55

se mnou teda nenakupovala ani ma mamka, se kterou mam skvely vztah!, ani tchyne. ani me to teda nenapadlo a kdyby je ano, tak bych to nejspis odmitla :think: . Nehledas vlivem hormonu problém kde ještě není?

debra.morgan
Echt Kelišová 7585 příspěvků 22.03.19 13:57
@Anonymní píše:
Oprava: Svěřili byste svojí tchyni (budoucí babičce) své dítě?

ano, jsem tehotna o par tydnu min nez ty a planuji ji ho sverit, bude hlidat uz temer od narozeni. na tehotenstvi se me zeptala jednou, jestli vse ok, ja rekla ze jo a tim to skoncilo. nejak nevim, co bych ji mela vypravet :nevim:

Příspěvek upraven 22.03.19 v 14:00

ugluk
Hvězda diskuse 45766 příspěvků 22.03.19 13:57

Mně to nějak nedává smysl - pokud se o něj nezajímá, tak asi nebude stát o to, aby jí bylo svěřováno, ne? :)
Ovšem dle tvého popisu mám asi taky hroznou tchýni, akorát jsem si doteď myslela, že je fajn. Jen mě nějak nenapadlo, že by se tchýně měla zajímat o mou výbavičku a sondovat po známých, jestli pro mě něco mají, výsledky vyšetření jsem jí taky nehlásila. Nakupovat jsem s ní nebyla asi ani jednou za téměř dvacet let, co se známe. Ale svá vnoučata miluje, byť není vzhledem k věku příliš hlídací. Uvidíš po porodu, ale proboha neměj žádná nereálná očekávání ;) Že se nezajímá, bych hodnotila až ve chvíli, kdy se na něj nepřijede kouknout, nepopřeje k narozeninám a při rozhovoru se synem se nezeptá, c potomek - pak ale asi opravdu nebudš muset řešit problém, jestli svěřovat nebo nesvěřovat :)

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 22.03.19 13:59

8o řešíš zbytečně a předčasně, ono to nějak vyplyne

to jako vážně má každý známého, který mu dá dětské věci?

Zuzanec
Kecalka 456 příspěvků 22.03.19 13:59

Taky asi nechápu, já s tchýní celkem vycházím, ale během těhotenství mi taky žádné věci nenabízela, ani nakupovat jsme spolu nechodily, za což já jsem i celkem ráda, rozcházíme se ve vkusu :) Takže i když později malé nějaké oblečení (ale až byla na světě) koupila, nadšená jsem nebyla. Nechápu s čím by ti jako teď měla pomáhat a jako proč by vám měla od svých známých shánět věci po dětech ?? 8o Jako já nevím, těhotenství, rizikové od prvních týdnů, jsem prožívala tak nějak sama s manželem, věci si průběžně nakupovala na netu atd. Když jsme jeli k tchýni, sami jsme řekli, kde jsem byla na jakém vyšetření, takže se ptát nemusela. To samé naši. A to půjčování je opravdu předčasné řešit, vždyt jsi ani neporodila, ani nevíš, jestli bude mít vůbec zájem. :mavam:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 22.03.19 14:06

Pokud nebude mit o vnucku zajem (a to dost predbihame), tak ani nemusis resit, jestli jí ji svěřit. Uvidiš, jak se k tomu časem postaví. Prarodiče nemaji povinnost se starat/zajimat o vnoučata a nemuzes je k tomu nutit.

mroe
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 22.03.19 14:09

Ja tedy nevim, ale dite cekas s partnerem, ne s tchyni, tak nevim, proc by s tebou ted, kdyz jeste neni na svete, mela resit vybavicku. Kolem tveho ditete se nebude tocit svet vsech pribuznych, cim driv to pochopis, tim lepe pro tebe. Jeste budes rada, kdyz ti tchyne dite obcas pohlida.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama