Švestky na příkrm - loupat nebo neloupat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
mila.dka1
19.9.13 21:19

Švestky na příkrm - loupat nebo neloupat?

Ahoj, prosím o radu. Začínáme pomalu s příkrmy. S ohledem na to, že bude zima, tak si začínám dělat zásoby mražené bio zeleniny a ovoce. Teď mi donesli švestky a já nevím jakým způsobem zamrazit. Klasicky vypeckovat a zmrazit nebo, jak jsem někde četla, i oloupat? Nějak si nedokážu představit je všechny loupat. Snad když pak budou vařené, tak slupka nevadí nebo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6536
19.9.13 21:22

Já bych je vypeckovala a zamrazila pokud je budeš rozvářet tak to nevadí, a pokud je budeš dávát na jídlo tak až rozmrnou dají se oloupat pak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36952
19.9.13 21:23

Já jsem švestky ani meruňky do přesnídávek neloupala. Ale dělala jsem je dohromady s oloupanými jablky.
Letos v létě pro roční dítě, ale dovedu si představit, že by to snědlo i sedmiměsíční, osmiměsíční. Konzistence byla téměř hladká a po slupkách ani památky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18551
19.9.13 21:24

@mila.dka1 určo bych je oloupala, naší malý je 21 měsíců a někdy jí třeba z hrozna sundávám šlupku do dneška, neb někdy je tuhá a zaskakuje jí jak to jde blbě rozkousat, nebo to plive v kusech potom nerozkousaný. Takže pro malý mimčo určitě oloupat, zejména ty švestky mají tu slupku tuhou. A po převaření ti půjdou sundat slupky dobře, z mrazáku bych už bez tepelný úpravy nedávala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mila.dka1
19.9.13 21:33

@loka Tak já počítám, že bych to pak ještě určitě rozmixovala…

• Citovat
  • Nahlásit
18551
19.9.13 21:35

@mila.dka1 tak to pak není potřeba loupat si myslím když to budeš brát tyčákem ten to rozmixuje hodně dobře :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mila.dka1
19.9.13 21:36

Super, holky díky…jdu odpeckovávat… :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
437
19.9.13 21:39

Rozhodně bych je před zamrazením neloupala. No a pokud ten příkrm budeš mixovat, tak už vůbec nevidím důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
19.9.13 21:50

Neloupala jsem a ani jsem ovoce nikdy nemixovala.

• Citovat
  • Nahlásit
31104
19.9.13 21:56

@mila.dka1 neloupala bych, pro začátek si těch pár oloupeš před podáváním a pak Ti je už bude jíst i se slupkou. Malý momentálně jí tuny sušených, má to jak žvejkačku věčně v puse :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31104
19.9.13 21:58
@mila.dka1 píše:
@loka Tak já počítám, že bych to pak ještě určitě rozmixovala…

když to budeš mixovat, nebude to poznat - já pak neloupala ani jablka ani brambory, když jsem to mixla :D
Ale jsem líná matka.
Dítě mi v roce už jí vše. Včera například stroužek česneku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
19.9.13 22:11

Já jsem dělala jako příkrm zrovna dnes a loupala jsem. Ona není slupka jako slupka. Některé jsou úplně v pohodě. A taky jsem mixovala, měly dost dlouhé vlákna. Ale malý jí ovoce teprve týden.

Já se hlavně chystám švestky rozvařit na povidla a zavařit. Je to skvělé na bříško a taky moc dobré. První dítě to zbožňovalo, dávala jsem jí je s banánem a jogurtem. Mňam :-)
A taky nemám tolik místa v mražáku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8937
19.9.13 23:07

Ja neloupala, jak se to rozmixovalo, tak to maly jedl v pohode :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
19.9.13 23:59

Neloupala jsem - odpeckovala a rovnou mixla, umixovane to zabralo v mrazaku min mista :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
20.9.13 00:01

Na mixování bych neloupala. Když jsem dávala malému čerstvé, jen rozmačkané, tak jsem je loupala, šlo to dobře po mírném spaření (jako rajčata).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat