Svítící vánoční výzdoba od Vietnamců

477
3.11.19 13:36

Svetylka od vetnamcu

Zdravim maminky a vsechny kdo tu zavita :mavam: mate nekdo zkusenost se svetylkama od vetnamcu? konkretne takovy svitici plastovy vanocni motivy do okna? jako je treba stromek, vlocka nebo snehulak? vypada to hezky, ale mam obavu ze to nevydrzi a hlavne nebezpeci. dekuji za nazory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13545
3.11.19 13:38

Já bych to nekoupila, bála bych se že akorát tak vyhořím. Že se mi to nelíbí vzhledově je věc druhá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
3.11.19 13:42

Ja takove veci kupovala v Kauflandu. Od vietnamcu jsme kupovali svetylka na stromecek, nevyhoreli jsme a musim zatukat, ze i vydrzely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
3.11.19 13:43

@Kriss Tina taky jsem si predstavila nejakou silenost :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.11.19 13:56

Až 90% zboží (oblečení, elektrika, mobily) je vyráběno v Číně. ;). Když kupuješ výrobek, podívej se odkud pochází. Málo kdy narazis na něco z EU.
Já nakupuji pravidelně z druhého konce světa… a kvalita je skoro nezaměnitelná..

Tady prdnou obchodníci 100% marži a je to. Viz příklad… Obal na telefon v hodnote 50kc tady nakoupis za 500+- :mavam:

Na šmejdske výrobky můžeš narazit všude i když to bude vyrobené v ČR :jazyk:.

• Nahlásit
  • Citovat
477
3.11.19 13:58

Mam na mysli takove to dekorace.jsou ruzne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
3.11.19 14:00

Dekuji za nazory.no stoji to 100,–.cena bude odpovidat kvalite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.11.19 14:02

Dneska už je to všechno na baterky, ledkový žárovky, takže riziko požáru ano je, ale minimální. Máme světýlka x let starý z tesca a taky jsou vyrobený v asii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11038
3.11.19 14:04

@migmina nám se stalo, že výzdoba od vietnamců probíjela a koplo mě to, nic se mi sice nestalo, ale byl to hodně nepříjemný zážitek
od té doby to kupujeme pouze v kamenných elektro prodejnách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10518
3.11.19 14:06

Dobý, móóc. Koupite dvě! :P
Většinou to funguje, svítí. Zdobnost a estetiku pominu. Nešahejte na to při provozu (zapojit na prodlužku s vypínačem) a ať k tomu nemůže voda a hořlavé materiály. :mavam:
edit:…
Bez prskavek, tvrdil Slávek
na Štědrý den nelze být.
A pak táta s minimaxem
zavlažoval byt.
Vánoce, vánoce, přicházejí…
:P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
3.11.19 14:38

Já kupuju už jenom od Vietnamců, respektive objednávám z Ali. Jsou to ledky, takže se nebojím, jen zkontroluju tu vidlici do zásuvky.
Naši jednou koupili v rámci strachu z elektřiny takový supr trupr v elektru a jsou pěkně blbý. Zapojený v sérii, co chvíli z nich vypadne žárovička, takže ji musí člověk najít a taky najít odkud vypadla. To by mě švihlo.
Nebezpečný podle mě byly takový ty pichlavý z tržnice co pamatuju z dětství.
Bavíme se tedy o světýlkách, to co chcete vy mi přijde úplně v pohodě, jak někdo psal, dá se sehnat i na baterky.
Nicméně elektrikář nebo úzkostný člověk vám napíše, že by to nikdy nekoupil (ony ty z elektra jsou taky z Číny, třeba od stejného výrobce, akorát elektro vám poskytne záruku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
3.11.19 14:49

Dekuju za nazory. @Petula306 na zkousku koupim a podam echo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10518
3.11.19 14:59

Já jsem tak trochu elektrikář. Takže: rozhodující je, jestli vás může provětrat proud 3,5 mA (střídavý), nebo 10 mA (stejnosměrný), anebo ne.
Za tím účelem se zkoumá spousta podmínek, jako je třeba zapojení (paralelní, seriové, serioparalelní - jo, za pár diodama to splní, jenže co když jsou to dva, tři, řetězy v sobě a vy si ve třetině šáhnete na 230V? ), elektrická pevnost (jestli ta izolace opravdu izoluje i za předpokladu vyššího napětí), konstrukce (je možné se dotknout holého vodiče, např. u vidlice, či ne… ulomí se to tam?)…
Jistěže existují výrobky „bez razitka“, které to splňují, jenže i takové, co ne.
Kdo tohle všechno má při nákupu zkoumat? :nevim:
Nebudu říkat rozhodně nekupujte, ale kromě už uvedeného psa (prodlužky) s vypínačem ještě přidám chránič na vašem vedení, zbytek je na vaší hlavu. :mavam:
edit: elektrikář je tak trochu jako pyrotechnik - stačí se splést jednou… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1057
3.11.19 15:09

@M_Vladim Co je serioparalelni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10518
3.11.19 15:33
@Petula306 píše:
@M_Vladim Co je serioparalelni?

Několik větví vedle sebe.
Diody (ale i žárovky) potřebují ke svícení nějaké minimální napětí. Napětí na jedné diodě (žárovce) dostanete jednoduše tak, že těch, řekněme 230V, rozdělíte počtem diod (v řetězu). Ono to není přesně, protože potřebujete, aby ta dioda chvíli svítila, tedy aby na ní „vyšlo“ o dost vyšší napětí, takže je tam těch diod míň, aby na jednu bylo to napětí vyšší. Ale snad pro ilustraci to stačí.
:think: Jenže - co když vyjde napětí na jednu diodu nižší než je to potřebné? :think:
Tak rozdělíte tu hromadu diod na víc skupin a každou připojíte na těch 230V a je to. Tím dostane každá skupina 230V a každá dioda ve skupině tedy potřebné napětí.
Vlastně uděláte několik řetězů se společnou zástrčkou.
Ale aby to vypadalo jako jediný řetěz, zařadí se ty skupiny fyzicky za sebe. Takže do druhé (… další) skupiny vede drát jen zapletený do drátů té předchozí, tedy bez přerušení, a na tom drátu je plných 230V!
A to tedy prosím znamená (při dvou skupinách), že je najednou těch 230V někde v prostředku celého řetězu. :think: 8o
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama