Svoboda slova, svoboda projevu

rokris
27.5.18 16:16

Svoboda slova, svoboda projevu

Má svoboda slova a projevu někde své hranice? Měla by mít? Nebo si myslíte, že pak by to už nebyla svoboda? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1897
27.5.18 16:19

Svoboda buď je nebo není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16945
27.5.18 16:22

Říct můžu co chci. Jen musím počítat s tím, že za to můžu dostat přes držku… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
27.5.18 16:23
@Janli píše: Říct můžu co chci. Jen musím počítat s tím, že za to můžu dostat přes držku… :mrgreen:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
rokris
27.5.18 16:25
@AlphaOmega píše:
Svoboda buď je nebo není. :nevim:

Takže v překladu nemá hranic, a ani by mít neměla. Ok. :)

• Citovat
  • Nahlásit
1897
27.5.18 16:26
@rokris píše:
Takže v překladu nemá hranic, a ani by mít neměla. Ok. :)

No, měla, neměla. Svoboda samozřejmě z definice hranice nemá. Nicméně silná majorita moderní společnosti o žádnou svobodu nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
27.5.18 16:39

K otázce mě přivedla hra divadla v Brně, ve které Ježíš znásilňuje muslimku.

Příspěvek upraven 27.05.18 v 17:09

• Citovat
  • Nahlásit
22917
27.5.18 16:43

Já nevím, ale moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých. Takže svoboda by měla být nezraňující, neobtěžující ty ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.18 16:53

U me svoboda konci tam, kde clovek urazi ci ublizuje druhym. Mela by jit ruku v ruce s kultivovanosti, slusnosti a respektem k druhym, pak at si kazdy rika, co uzna za vhodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.5.18 16:55
@rokris píše:
K otázce mě přivedla divadla hra v Brně, ve které Ježíš znásilňuje muslimku.

Tyhle provokace mi pripadaji nevkusny. Mohou se ohanet svobodou, ale je to pekne nechutny a hlavne zbytecny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
27.5.18 16:56
@rokris píše:
K otázce mě přivedla divadla hra v Brně, ve které Ježíš znásilňuje muslimku.Příspěvek upraven 27.05.18 v 16:44

Ted zrovna poslouchám, ze tam na jeviste vtrhli protestující a hru přerušili. Ale potom tam zas vtrhnul někdo, udělal „pořádek“ a ty „rusice“vykazal :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
27.5.18 17:13
@BloomingGorgeous píše:
U me svoboda konci tam, kde clovek urazi ci ublizuje druhym. Mela by jit ruku v ruce s kultivovanosti, slusnosti a respektem k druhym, pak at si kazdy rika, co uzna za vhodne.

Podle mě klade svoboda velké nároky na morálku a etiku. Jednotlivce i společnosti. Já se dost obávám, že na to, tady u nás, nemáme.

Příspěvek upraven 27.05.18 v 18:30

• Citovat
  • Nahlásit
9445
27.5.18 17:18

Tohle bylo krasne v South Parku, bylo to o tom, jak se celebrity vydaji za Mohammedem zjistit jak to dela, ze ho nikdo nesmi kritizovat. Televize jim ten dil zcenzurovala, Mohammed tam ve finale neni videt a veskery jeho dialog je vypipany. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
27.5.18 17:33

Kauza Ježíš? Svoboda slova znamená, že si můžu říct co chci a kdy chci, stejně jako se mnou může kdokoliv nesouhlasit. Takže OK je to divadlo, stejně jako týpci, co přijdou vyjádřit svůj nesouhlas. Jen není OK kolem toho diskutovat o omezení svobody slova - OK by bylo diskutovat o významu Ježíše, postavení náboženství v naší společnosti, o smyslu a kvalitě té hry…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rokris
27.5.18 17:42
@elibro píše:
Kauza Ježíš? Svoboda slova znamená, že si můžu říct co chci a kdy chci, stejně jako se mnou může kdokoliv nesouhlasit. Takže OK je to divadlo, stejně jako týpci, co přijdou vyjádřit svůj nesouhlas. Jen není OK kolem toho diskutovat o omezení svobody slova - OK by bylo diskutovat o významu Ježíše, postavení náboženství v naší společnosti, o smyslu a kvalitě té hry…

Tak to nevím, no. Mě zrovna tato „kauza“ k takové diskuzi vhodná přijde, jinak bych ji nezaložila. Ale názor je zajímavý. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama