Svobodná mamina - příspěvky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 16:37
Svobodná mamina - prispevky

Dobry den,

Mohu se prosim zeptat, o co jake příspěvky jako maminka samoživitelka mohu zadat? Pritel ma plat 25tis. cisteho + jednou za 3 mesice 30tis. odměny. S nájmem a poplatky se budu snazit vejít do 10tis. Pritel mi přislíbil 3,5tis. jako alimenty. Vim, ze budu moci pozadat o prispevek na bydleni. Slysela jsem, ze i o neco jako alimenty pro svobodnou matku dítěte do 2 let, ktere by mel přispívat partner. Je to mozne? Popr. jak vysoky tento prispevek je? Dcerce je 18mesicu. Moc dekuji za jakoukoli radu :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
karkarka
Závislačka 4135 příspěvků 17.12.18 16:45

Davam do oblíbených.tady bude sranda.

PaníBovaryová
Kelišová 5134 příspěvků 17.12.18 16:46

Záleží na tom, jaký máš celkový příjem x výdaje na bydlení - takže buď Příspěvek na bydlení nebo Doplatek na bydlení. Přídavek na dítě.
No a pro ty nejhorší případy jsou tady různé dávky tzv. „hmotné nouze“ (najdi si na stránkách MPSV).
A ano, můžeš žádat také od přítele výživné na neprovdanou matku - do dvou let dítěte.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 17.12.18 16:54

A vy spolu jako nezijete/rozchazite se?

Primarne mas narok na alimenty pro dite a pro sebe. Vysi urci soud (pokud se nedomluvite) s prihlednutim k prijmum otce ditete.

Fofrník
Závislačka 3774 příspěvků 17.12.18 16:59
@Anonymní píše:
Dobry den,Mohu se prosim zeptat, o co jake příspěvky jako maminka samoživitelka mohu zadat? Pritel ma plat 25tis. cisteho + jednou za 3 mesice 30tis. odměny. S nájmem a poplatky se budu snazit vejít do 10tis. Pritel mi přislíbil 3,5tis. jako alimenty. Vim, ze budu moci pozadat o prispevek na bydleni. Slysela jsem, ze i o neco jako alimenty pro svobodnou matku dítěte do 2 let, ktere by mel přispívat partner. Je to mozne? Popr. jak vysoky tento prispevek je? Dcerce je 18mesicu. Moc dekuji za jakoukoli radu :srdce:

A mohu se zeptat jak dlouho jsi pracovala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 17:01

Jsem na RD, ktera mi konci v cervnu, kdy male budou 2 roky. Pak uz jen víceméně to, co mi da partner. Chodim na částečný uvazek do prace, kde budu muset po novem roce skončit, kvuli stehovani a hlidani.

hanka.br.
Generální žvanilka 20322 příspěvků 17.12.18 17:02
@Anonymní píše:
Jsem na RD, ktera mi konci v cervnu, kdy male budou 2 roky. Pak uz jen víceméně to, co mi da partner. Chodim na částečný uvazek do prace, kde budu muset po novem roce skončit, kvuli stehovani a hlidani.

Vy se s partnerem stěhujete?

PaníBovaryová
Kelišová 5134 příspěvků 17.12.18 17:04
@Anonymní píše:

tak to ti ale sakra klesne příjem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 17:07

@Svistice @Fofrník Ja jsem zila a pracovala dlouhou dobu v zahranici mimo EU, do Cech jsem se vratila kvuli nemu a mimcu. Bohuzel, ted si rozmyslel, ze family life asi neni pro neho uplne to prave. Tak nezbývá nez zabalit kufry a zacit nekde znovu

Fofrník
Závislačka 3774 příspěvků 17.12.18 17:17
@Anonymní píše:
@Svistice @Fofrník Ja jsem zila a pracovala dlouhou dobu v zahranici mimo EU, do Cech jsem se vratila kvuli nemu a mimcu. Bohuzel, ted si rozmyslel, ze family life asi neni pro neho uplne to prave. Tak nezbývá nez zabalit kufry a zacit nekde znovu

Jestli jsem to dobře pochopil tak soc. odvody nula a ráda bys čerpala co stát jen dá?! To by měl partner trošku přitlačit na alíkách. 35.000,– čistého a alíky 3.500,– ? ! Tohle nemá snad ani cenu komentovat. :nevim: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 17:35

@Fofrník Nez jsem se odstehovala do zahranici, tri roky jsem tu pracovala a vse poctivě platila a odváděna :palec: Bohuzel, ono to nejde zit v zahranici a odvádět daně a platit si pojisteni tam a zaroven i tady ;) Ze bych rada jen pobírala, co mi stat da, se rict uplne neda. Malou mi ale na roce a pul do školky nevezmou…

hanka.br.
Generální žvanilka 20322 příspěvků 17.12.18 17:49
@Anonymní píše:
@Fofrník Nez jsem se odstehovala do zahranici, tri roky jsem tu pracovala a vse poctivě platila a odváděna :palec: Bohuzel, ono to nejde zit v zahranici a odvádět daně a platit si pojisteni tam a zaroven i tady ;) Ze bych rada jen pobírala, co mi stat da, se rict uplne neda. Malou mi ale na roce a pul do školky nevezmou…

Ono se to lehko řekne, sbalit kufry a odejít - ale kdo tě bude živit než půjdeš do práce?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 17:58

@hanka.br. Jde hlavne o to přežít ten půlrok, pak mala pujde do školky a ja do prace. I kdyz ani pak to asi nebude úplná hitparada :nevim: Nemam ani vlastne na vyber, byt, kde bydlime je jeho, odstehovat se musim. Proto se tu zajímám, na co vsechno budu mit narok, abych vedela, s cim pocitat ;)

Fofrník
Závislačka 3774 příspěvků 17.12.18 18:04
@Anonymní píše:

Neber to zle ale dát prcka v roce a půl do školky je podle mne zvěrstvo. S daněma máš asi pravdu. Nicméně pokud makáš v zahraničí a poté si pořídíš mrňouse předpokládal bych že máš našetřeno dost abys to zvládla finančně sama + alíky. Pokud to tak není je to prostě tvoje chyba. Děda říkával, že za chyby se platí.

hanka.br.
Generální žvanilka 20322 příspěvků 17.12.18 18:12
@Anonymní píše:
@hanka.br. Jde hlavne o to přežít ten půlrok, pak mala pujde do školky a ja do prace. I kdyz ani pak to asi nebude úplná hitparada :nevim: Nemam ani vlastne na vyber, byt, kde bydlime je jeho, odstehovat se musim. Proto se tu zajímám, na co vsechno budu mit narok, abych vedela, s cim pocitat ;)

V první řadě tě bude muset zajistit otec dítěte. Že na příspěvcích dostaneš tolik, abys pohodlně žila ve svém bytě, tak to nečekej.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama