Reklama

Být svobodnou matkou - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

T. R.
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 27.12.17 16:54
Svobodna matka ano ci ne?

Ahoj holky… jsem tehotna. Bohuzel nechtene a neplanovane. S clovekem, co ma jiz tri deti a ctvrte uz nechce. Je mi 34 let. Mam dobrou karieru, za par let splaceny byt a predpokladam i podporu rodiny… verim tedy, ze to s tim prckem vice/mene zvladnu sama. Mam ale strach co mu reknu az se zepta, kde ma tatu? Je zodpovedne si porizovat dite sobecky sama? Co kdyz na vychovu nebudu stacit? Co kdyz to nakonec nebudu mit rada? Mam strach… musim se rozhodnout co nejdrive a je to to nejhorsi rozhodnouti v mem zivote. Najdu tu nejakou svobodnou maminku bez otce v rodnem liste co mi muze sdelit nejake zkusenosti?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 27.12.17 17:05

Pokud miminko nazýváš,,to", tak potěš koště :roll: K otázce; zvládly to svobodné matky před Tebou, není důvod, aby jsi to nezvládla Ty. Pokud jde o zodpovědnost, tu jsi měla mít, když jsi roztahovala nohy, teď už je na řeči o zodpovědnosti pozdě. Realita je taková, že záleží pouze na tom, co uděláš teď a příště, ne na tom, co bylo. Svému dítěti jednou řekneš pravdu, tomu se těžko vyhneš. Každopádně Tvé dítě bude hodnotit život jaký prožije, ne to co jsi v minulosti udělala či neudělala. Pokud si tedy dítě necháš, budeš muset jednat už jen zodpovědně, uváženě a zajistit svému dítěti láskyplný a šťastný život :srdce:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 27.12.17 17:10

Proč nechceš zapsat otce do RL? Jen proto, že ON dítě nechce?
@Borůvka1990 :potlesk:

kacz
Kelišová 6046 příspěvků 27.12.17 17:11

@T. R. Vyklašlala bych se na to, že ten chlap čtvrté nechce. To je jeho problém, už ho má, tak ať převezme zodpovědnost. Do rodného listu bych zapsala, dostaneš od něj peníze, dítě bude mít otce. Na výchovu jistě stačit budeš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 17:21

Je ti 34, jsi zajištěná, pokud děti dosud nemáš a chceš, pak je nejvyšší čas, později už bude skutečně pozdě.
Nicméně - nazývat dítě TO mi přijde šílené. Jsou ženy, které se na mateřství necítí nikdy a možná jsi jednou z nich. Není to špatné, prostě ti možná jen víc vyhovuje život bez dětí než s nimi. Nejsi pro to špatnější než zasloužené matky. Dítě by měla být volba na základě vlastního nejlepšího svědomí a přesvědčení.
Pokud si ale DÍTĚ necháš, pak bych otce neuváděla. Proč taky. Nechce být tatíkem, pak hold neměl souložit bez ochrany. Nicméně stalo se, teď už je na tobě, jak se dál rozhodneš. Ale JEHO bych do RL neuváděla. Pro svůj vlastní klid a méně nervů.
A až se dítě jednou zeptá? Tak mu řekneš pravdu. V dnešní době má málokteré dítě milujícího tatínka po svém boku, bohužel. Rozvodovost je obrovská a i mnozí biologičtí tatínkové nejeví o své děti zájem, jen si přes ně honí ego a matku psychicky týrají jako pomstu.

T. R.
Nováček 9 příspěvků 1 inzerát 27.12.17 17:25

1. „To“ rikam, protoze je to prozatim bezpohlavni plod. Miminko to jeste neni. Nemyslim to nijak zle, proste tak to je. Mozna mi to pomaha k te situaci pristupovat co nejracionalneji. Az to bude miminko( „to“ miminko ????), bude to miminko a bude moje. Ano, odpovednost to je take moje a dusledek meho chovani take, ja se o to nepru. Jen mam kolem sebe tolik kamaradu z neuplnych rodin, co mi rikaji, ze vyrustat bez taty je strasny, at to nedelam… co se rodneho listu tyce… nechci rozvracet neci rodinu kvuli 1500… (vim, take jsme si to meli uvedomit drive). Ja mam tatinka toho budouciho prcka opravdu rada, ale od zacatku jsem vedela, jak to je???

Příspěvek upraven 27.12.17 v 17:36

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 27.12.17 17:35
@T. R. píše:
1. „To“ rikam, protoze je to prozatim bezpohlavni plod. Miminko to jeste neni. Nemyslim to nijak zle, proste tak to je. Az to bude miminko, bude to miminko. Ano, odpovednost to je moje a dusledek meho chovani take, ja se o to nepru. Jen mam kolem sebe tolik kamaradu

Nikdo Tě tu neodsuzuje a ani neodsoudí (a pokud ano, povznes se). Řekla bych že embryo a plod jsou především lékařské termíny, pro těhotnou ženu je to miminko. Nebo se rozhodneš své dítě nazývat dítětem až začne měřit 20cm? Bude mít pohlavní ústrojí? Či až ho ucítíš? Pokud chceš jít na potrat, tak chápu, že své dítě nazýváš tak jak nazýváš, protože to bude pro Tebe psychicky jednodušší. Ovšem pokud si hodláš své dítě nechat, připrav se na to, že těhu uteče jak mrknutím oka a,,to" bude vyžadovat 24 hodinovou péči :lol:

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 27.12.17 17:36

@T. R. pokud je to jak rikas, dite si urcite nech. Otce zapis do RL a pokud opravdu nepotrebujes penize alimenty neres, ale do RL bych ho zapsala. Mit tam otec neznamy nebo co se tam pise mi prijde silene…kazdopadne kecy, ze dite s jednim rodicem trpi jsou jen kecy vetsinou zoufalych matek co to v diteti vyvolaji. Pokud ty budes v pohode a nebudes prckovi fnukat jak nemate tatinka, tak jemu je to fuk ;) drzim palec :kytka:

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 27.12.17 17:36

Já vyrůstala jsem jen s mamkou a segrou. Otce ani neznám. Nikdy jsme se neviděli. A nemám si na co stěžovat. Měla jsem skvěle dětství a mám super mamku. :)

pet p
Stálice 77 příspěvků 27.12.17 17:37

Mám kámošku - svobodnou matku, a zvládá to v pohodě, a to dokonce bez podpory rodiny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 17:38

@saadet Jakmile bude mít dítě otce v RL, otec má nejen povinnosti, ale i práva. Pokud si vzpomene, může žádat střídavou péči, návštěvy dítěte atd.
Ikdyž teď tvrdí, že ne. Žádné alimenty za tyhle nervy nestojí. A pokud je zakladatelka ani nepotřebuje, pak bych otce do RL neuváděla, proč taky.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 27.12.17 17:38
@Borůvka1990 píše:
Pokud miminko nazýváš,,to", tak potěš koště :roll: K otázce; zvládly to svobodné matky před Tebou, není důvod, aby jsi to nezvládla Ty. Pokud jde o zodpovědnost, tu jsi měla mít, když jsi roztahovala nohy, teď už je na řeči o zodpovědnosti pozdě. Realita je taková, že záleží pouze na tom, co uděláš teď a příště, ne na tom, co bylo. Svému dítěti jednou řekneš pravdu, tomu se těžko vyhneš. Každopádně Tvé dítě bude hodnotit život jaký prožije, ne to co jsi v minulosti udělala či neudělala. Pokud si tedy dítě necháš, budeš muset jednat už jen zodpovědně, uváženě a zajistit svému dítěti láskyplný a šťastný život :srdce:
:roll: promin ale to bylo absolutne zbytecne a mimo. Nepusobi jak bezprizorni zoufalka, co neni schopna se postarat. Ponecham mimo moralni stranku s zenatym milencem.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 27.12.17 17:40
@Anonymní píše:
@saadet Jakmile bude mít dítě otce v RL, otec má nejen povinnosti, ale i práva. Pokud si vzpomene, může žádat střídavou péči, návštěvy dítěte atd.
Ikdyž teď tvrdí, že ne. Žádné alimenty za tyhle nervy nestojí. A pokud je zakladatelka ani nepotřebuje, pak bych otce do RL neuváděla, proč taky.

treba proto, ze mit v rl otec neznamy je proste ubohe a strasne. A pochybuju, ze nekdo kdo ma 3 deti a dalsi nechce bude chtit stridavou peci :roll: a btw zakl milence miluje, tudiz by se dle meho pripadnemu zajmu otce nebranila ;)

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 27.12.17 17:40
@T. R. píše:
1. „To“ rikam, protoze je to prozatim bezpohlavni plod. Miminko to jeste neni. Nemyslim to nijak zle, proste tak to je. Az to bude miminko, bude to miminko a bude moje. Ano, odpovednost to je take moje a dusledek meho chovani take, ja se o to nepru. Jen mam kolem sebe tolik kamaradu z neuplnych rodin, co mi rikaji, ze vyrustat bez taty je strasny, at to nedelam… co se rodneho listu tyce… nechci rozvracet neci rodinu kvuli 1500… (vim, take jsme si to meli uvedomit drive). Ja mam tatinka toho budouciho prcka opravdu rada, ale od zacatku jsem vedela, jak to je ????

Vyrůstat bez táty není strašný, navíc časem se může objevit skvělý, zodpovědný a milující kandidát na tatínka. Lepší než biologický, kterýho radši komentovat nebudu. Záleží na Tobě, jaké dětství svému dítěti připravíš ;) Beztak většina otců od rodin maká od nevidim do nevidim, nebo se někde mrouská s milenkama.

Psala jsi že splácíš byt, hlavně si spočítej, kolik dítě stojí, kolik budeš mít MD, aby jsi to utáhla a neměla jsi teď jen velký oči :think:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28728 příspěvků 27.12.17 17:41
@T. R. píše:
Ahoj holky… jsem tehotna. Bohuzel nechtene a neplanovane. S clovekem, co ma jiz tri deti a ctvrte uz nechce. Je mi 34 let. Mam dobrou karieru, za par let splaceny byt a predpokladam i podporu rodiny… verim tedy, ze to s tim prckem vice/mene zvladnu sama. Mam ale strach co mu reknu az se zepta, kde ma tatu? Je zodpovedne si porizovat dite sobecky sama? Co kdyz na vychovu nebudu stacit? Co kdyz to nakonec nebudu mit rada? Mam strach… musim se rozhodnout co nejdrive a je to to nejhorsi rozhodnouti v mem zivote. Najdu tu nejakou svobodnou maminku bez otce v rodnem liste co mi muze sdelit nejake zkusenosti?

nechtěně a neplánovaně. V době mnoha druhů dostupné antikoncepce? Otec tří dětí? To je úžasná volba a zodpovědnost, gratuluji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >