Svobodné matky, jak často chodíte na OČR?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 18:54

Svobodné matky,jak často chodíte na Očr?

Dobrý večer,
Už dlouho si říkám, jak to tyto dny dělají matky, co jsou s dítětemdětmi samy, s omezenou možností hlídání. Jsem s dcerou(3 roky) sama a už tak od poloviny září má rýmu. Vždy tak 3 dny je to dobré, pak zase mě učitelka ve školce upozorní, že by měla zůstat doma, tak ji nechám týden doma- zatím jsem to řešila dovolenou nebo hlídá moje mamka, ale je už starší a nechci ji tak často využívat. A tak pořád dokola, prakticky má ale rýmu stále. Jinak je živá, nemá teplotu ani kašel. Zajímá mě, maminky co jste samy, jak tohle řešíte? Přece ne každý má hlídací babičku, nebo si opravdu berete u takto malých dětí třeba každý měsíc OČR? To je zase problém, protože pouze na rýmu mi doktorka očr nenapíše… Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.11.21 19:01

Ahoj, no Je to náročné, taky se v tom letos plácame. Dcera je neustále nemocná, teď je celý říjen doma a zlepšení nikde. Mám protisměnu s mamkou, tak se střídáme, měla jsem dovolenou, mamka takya občas vypomůže můj otec a nebo prababička. Ale je to náročné a obdivuji každého kdo to zvládá sám, já už bych byla bez práce.

• Citovat
  • Nahlásit
2893
2.11.21 19:09

Myslím, že to podobně mají i rodiny s otci, protože u nás by si partner jen tak volno vzít nemohl, tak je to stejně jen na mně.. Jinak jít k pediatrovi, a buď dá OCR nebo potvrzení o bezinfekčnosti, a pak může dítě do školky.. Dovolenou bych to neřešila, já si ji ostatně ani nemohu vybírat dle svých potřeb..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36140
2.11.21 19:14
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
Už dlouho si říkám, jak to tyto dny dělají matky, co jsou s dítětemdětmi samy, s omezenou možností hlídání. Jsem s dcerou(3 roky) sama a už tak od poloviny září má rýmu. Vždy tak 3 dny je to dobré, pak zase mě učitelka ve školce upozorní, že by měla zůstat doma, tak ji nechám týden doma- zatím jsem to řešila dovolenou nebo hlídá moje mamka, ale je už starší a nechci ji tak často využívat. A tak pořád dokola, prakticky má ale rýmu stále. Jinak je živá, nemá teplotu ani kašel. Zajímá mě, maminky co jste samy, jak tohle řešíte? Přece ne každý má hlídací babičku, nebo si opravdu berete u takto malých dětí třeba každý měsíc OČR? To je zase problém, protože pouze na rýmu mi doktorka očr nenapíše… Díky za odpovědi.

No, u nás se ordinuje po telefonu. Pokud matka zavolá do ordinace, že má dítě rýmu a zvýšenou teplotu, za současné situace nechtějí dítě v ordinaci vidět a OČR vypíšou. Častá nemocnost není jen problémem dětí svobodných matek, ale celkově. Hodně žen má vytíženého muže, který vydělává několikanásobně víc. A i to dítě svobodné matky má otce. Do 10 let se nevztahuje k OČR podmínka společné domácnosti.

Pokud je rýma chronického původu, řešila bych to ve školce a poprosila bych dr. o jednorázové vystavení potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 19:20

NIkdy :oops: Babička hlídá celé prázdniny, ale bydlí daleko. Takže přes rok je to na mně, vyberu celou dovolenou plus se snažím, jak to jde si naddělat, abych mohla použít.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 19:22
@Pears206 píše:
No, u nás se ordinuje po telefonu. Pokud matka zavolá do ordinace, že má dítě rýmu a zvýšenou teplotu, za současné situace nechtějí dítě v ordinaci vidět a OČR vypíšou. Častá nemocnost není jen problémem dětí svobodných matek, ale celkově. Hodně žen má vytíženého muže, který vydělává několikanásobně víc. A i to dítě svobodné matky má otce. Do 10 let se nevztahuje k OČR podmínka společné domácnosti.Pokud je rýma chronického původu, řešila bych to ve školce a poprosila bych dr. o jednorázové vystavení potvrzení.

Samozřejmě kolegyně taky říkají, že chlap by jim na očr ani nešel, tak je to na nich, ale jak jsi psala, chlap bere víc peněz a v případě že žena o zaměstnání přijde, je zajištěna. To se o svobodných matkách říct nedá, jako třeba zbytečně stresuju, ale brát si v práci co 3 týdny očr asi by ze mě v práci radost neměli..

• Citovat
  • Nahlásit
6136
2.11.21 19:22

S průhlednou rýmu, občasným kašlem jsem posílala a budu posílat děti do školky/školy. A klidně mě tu ukamenujte. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
2.11.21 19:24
@Anonymní píše:
Samozřejmě kolegyně taky říkají, že chlap by jim na očr ani nešel, tak je to na nich, ale jak jsi psala, chlap bere víc peněz a v případě že žena o zaměstnání přijde, je zajištěna. To se o svobodných matkách říct nedá, jako třeba zbytečně stresuju, ale brát si v práci co 3 týdny očr asi by ze mě v práci radost neměli..

A tatínek nemůže vypomoct?

Pokud má stále rýmu nemůže mít alergii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 19:27

@kve-tinka já si právě naopak myslím, že by se tohle mělo u malých dětí tolerovat. Přijde mi, že ti špunti do těch 5ti let mají věčně nudli u nosu.

• Citovat
  • Nahlásit
36140
2.11.21 19:27
@Anonymní píše:

Netvrdila bych, že je zajištěna, v kouli může ze dne na den rupnout každému chlapovi, můžou se rozvést. Není dobré se spoléhat jen na jeho peníze. OČR i PN si lze pojistit v rámci životních pojistek. Navíc skutečných samoživitelek moc neznám, většina si dříve nebo později najde nového druha.
Pracovní neschopnost lze pojistit.
U nás má otec dětí dvě práce. V té jedné se za něj shání náhrada jeste hůře než za mě a v té druhé by mu klienti za chvíli odešli jinam.
Já mám částečný úvazek, nejmladší skolkové dítě není často nemocné a ty starší vydrží doma samy.

Příspěvek upraven 02.11.21 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 19:29

@bublinek Byla na testech, brali ji krev. Je fakt, že venku se jí dýchá lépe, napadlo mě, že by byl doma nějaký alergen, máme koberce, ale alergie to prý není. Dle Dr je normálni že dítě v tomto věku je co 2 týdny,, na hromadě,,

• Citovat
  • Nahlásit
36140
2.11.21 19:33
@Anonymní píše:
@bublinek Byla na testech, brali ji krev. Je fakt, že venku se jí dýchá lépe, napadlo mě, že by byl doma nějaký alergen, máme koberce, ale alergie to prý není. Dle Dr je normálni že dítě v tomto věku je co 2 týdny,, na hromadě,,

Byli jste na alergologii? Ty základní krevní testy taky dceram vycházely OK u pediatricky. Na alergologii dělají složitější krevní rozbory, jedna dcera má astma a alergie, druhá poruchu imunity.
Imunita se nějak vyvíjí. U každého je ten průběh vývoje trochu individuální. Ale být pořád permanentně na hromadě není normální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
2.11.21 19:42
@Anonymní píše:

brali krev? na alergologii přece dělají testy na ruce nebo zádech, kdy se nanese alergen a kůže se trochu škrábne
alespoň tak to bylo u dcery
koberce máme taky, prach, pyl, roztoči a co já vím co ještě
zkusila bych alergologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36140
2.11.21 19:47

@bublinek I na alergologii se dělají krevní rozbory týkající se fungování imunity a reakcí na alergeny(nějaký reaktivní protein)
Ty testy, co popisuješ, se dělají až později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 19:48
@Pears206 píše:
Byli jste na alergologii? Ty základní krevní testy taky dceram vycházely OK u pediatricky. Na alergologii dělají složitější krevní rozbory, jedna dcera má astma a alergie, druhá poruchu imunity.
Imunita se nějak vyvíjí. U každého je ten průběh vývoje trochu individuální. Ale být pořád permanentně na hromadě není normální :nevim:

To jsme nebyly, jen z krve a o výsledky jsem volala Dr. Tak já předpokládala že nás pošle na řádná vyšetření, zmínila jsem i tu možnost alergie, já jí přece nebudu říkat jak má postupovat. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat