Svobodný výběr způsobu porodu

211
6.11.19 07:16

Svobodný výběr způsobu porodu

K založení diskuze mě přiměla diskuze paní, která dle dr musí rodit dvojčátka přirozeně, ale i další diskuze, kde se budoucí maminky trápí strachem z přirozeného porodu.
Myslíte si, že někdy bude v ČR možné rodit tak, jak se rodička rozhodne?
Ať už je to dobrovolný spontánní porod nebo dobrovolný císařský řez, nemá na to každá žena právo, rozhodnout se sama, když je to její tělo a její dítě?
Samozřejmě všichni víme, že císaře jde zařídit (psychologem, výběrem nemocnice a přemlouváním, úplatkem…), ale proč je nutná taková zdlouhavá, trnitá cesta? Proč jsou císaře jen pro VIP?

Takže holky, co myslíte? Měla by každá žena mít tohle právo a docílíme toho v Čechách někdy?

Prosím o dodržování tématu, nevyjadřujte se nehezky o ženách, které nechtějí rodit spontánně, tato diskuze neslouží k vyjadřování vašich názorů, co si myslíte o císařských řezech ❗️❗️❗️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.11.19 07:18

Nemyslím si, ze by měl byt císař na prani. Je to veliky zásah do těla a operace, která se muže mnohem více zkomplikovat, než porod. Tak jak je to v ČR nastavené mi přijde ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
6.11.19 07:27

@skorotehotna Máš pravdu, že je to břišní operace a tudíž velký zásah. Spontánní porod se ale zkomplikuje pro matku častěji a potom končí právě tím CS. Osobní zkušenost taková, že jsem chtěla ultra přirozený porod, měla jsem ho. Ale ruptura III. stupně, díky Bohu bez následků, rekonvalescence si troufám tvrdit stejná, jako po CS. Navíc pro mě bolesti k nevydržení, já těžce snáším jakoukoliv bolest. Od té doby vím, že když další dítě, tak už císař za každou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13474
6.11.19 07:42

O operaci by měl rozhodovat lékař, ne každý, kdo má do zadnice díru. On ani ten císař není bez rizika a mnohdy bez následků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7403
6.11.19 07:44

No k té diskuzi o dvojcatech! Já bych ani dvojvajecna nechtěla rodit přirozené, fakt ne.
A myslím, že na výběr je. Zvolila bych jinou porodnici, kdyby mi někde diktovali, že musím zkusit pririzene. A to jsem zastáncem prirozenych porodu.
Já si myslím, že všeobecně by si ženy měly it možnost vybrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
444
6.11.19 07:48

Doporučuji si přečíst o tom, jak se to zvrhlo například v takové Brazílii. Kde se císařský řez dělá evidentně na přání. Přirozeně tam rodí asi jen 40 % žen, hlavně asi ty, co na to nemají, nebo jsou z venkova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
6.11.19 07:50

O tom by snad měl rozhodnot lékař, jak bude porod vedený, zda přirozenou cestou nebo císařem. Císař je operace, zásah do organismu jako blázen. Zkomplikovat se může obojí, ale u císaře je, podle me, těch rizik více. Doufám, že tohle rozhodnutí zůstane v rukou lékařů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1755
6.11.19 07:59

Myslím, že nikdo soudný nepovolí císaře na přání a dle mého je to dobře. Nevím z čeho vycházíš, když píšeš, že spontánní porod se zkomplikuje častěji. To je jen pocit, protože je císařů míň než přirozených porodů. A i ty spontánní porody by se obešly bez komplikací kdyby se ženy cítily v pohodě a v bezpečí. Takže priorita je podle mě zapracovat na tomhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688
6.11.19 08:00

No a příště budeme diskutovat o tom, zda lékaři mají na žádost člověkovi uříznout ruku :nevim: Základním pravidlem lékařského řemesla je neubližovat a tím podle mě zbytečný císař je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26767
6.11.19 08:00

Jsem pro vyber, ale zároveň asi pro finanční spoluúčast, pokud k císaři není zdravotní indikace. To se pořad straší riziky při císaři… znáte někdo někoho kdo měl při nebo po císaři nějaké vážně komplikace nebo pak následky at už na matce či na dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
6.11.19 08:05

Já žiju v Německu, kde si žena může sama vybrat. U plánovaného(ne akutního) císaře je riziko komplikací zhruba stejné, jako u spontánního porodu. Z vlastní zkušenosti, mám za sebou dva porody císařským řezem, nutně nemusí být rekonvalescence delší, jako po normálním porodu. Já za 14 dní absolutně o ničem nevěděla, kamarádka se po normálním porodu léčila přes tři měsíce, porodní poranění ji znovu řezali. Díky tomu se teď klepe strachy, co přijde, je v 6.měsíci. Pro dítě je císařský řez daleko bezpečnější, než normální porod. Navíc, je to moje tělo, já tou bolestí musela projít. Spousta žen kolem, které si prožily oba dva porody řeknou, že je to ve skutečnosti jedno. Při normálním porodu máš bolesti při něm, při císaři po něm. Ano, i tady jsou někteří lékaři proti a bojují za císař jen v případě ohrožení matky či dítěte, ale řekla bych, že nemají šanci. Jasně, že vzroste procento císařských řezů, když bude mít žena na výběr. Ale když si v dnešní době můžu vybrat velikost nosu, prsou a zadku, což jsou daleko náročnější operace, proč bych nemohla rozhodnout o tom, jakým způsobem přijde na svět moje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4756
6.11.19 08:05

@KaZeAd Asi protože císařský řez je velká břišní operace která je jak pro rodičku tak pro dítě mnohem větší riziko než přirozený porod. Já opravdu nechápu čím myslí ženy, které si radši nechají rozřezat břicho než použít již hotovou cestu. To že císařský řez existuje je super, když to akutně nejde, nebo když lékař zjistí že klasický porod by byl příliš velkým rizikem. Doktor na to studuje mnoho let a aby mohl rozhodovat musí mít další roky praxe. Oproti tomu většina rodiček o tom ví kulové, protože kdyby věděly všechna pro a proti nikdy by se pro dobrovolný císařský řez nerozhodly (to tedy platí pro ty, které mají mozek a používají ho). Jistě i při přirozeném porodu se může něco zvrtnout, ale to i při tom císaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
6.11.19 08:06

@Sue2008 v tom případě by ale měli zakázat i plastické operace. Jsou taky zbytečné, spousta jejich důvodů se dá odstranit cvičením a dietou, nebo se jim dá předcházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
6.11.19 08:07

@Heivka můžeš mi říct, jaká rizika má císař pro dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
6.11.19 08:11

@KaZeAd no, císař ti ale nepomůže proti bolesti. 48 hodin máš problém otočit se na posteli, každý krok je utrpení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama